جلوگیری از تقلب در پرداخت چک | امنیت حرفه ای


معرفی ویژگی‌های قابل زنده ماندن تصویر (ISF) روی چک‌ها به کاهش میزان تقلب در چک کمک کرده است. ارگان تجاری امور مالی انگلستان گزارش داد که زیان ناخالص در سال 2021 با 48 درصد کاهش به 6.4 میلیون پوند رسید، در سالی که ارزش تمام چک های تسویه شده تنها 12 درصد کاهش یافت. ISFها داده‌های چک را قادر می‌سازند تا در یک شماره رمزی منحصربه‌فرد (UCN) یا بارکدی که می‌تواند روی چک کاغذی اصلی اعمال شود، ضبط و رمزگذاری شود، در نتیجه از تأیید اعتبار کالا هنگام اسکن تصویر در سیستم پاک‌سازی تصویر (ICS) اطمینان حاصل می‌کند. .

ارائه دهندگان ISF در چک، گروه شرکت های TALL، می گوید که از مزایای بیشتری از مشتریان بانکی خود می شنود، و شریک توسعه ISF تقویت شده UCN Plus، DIA ​​Kappa، که یکی از مسائل کلیدی بانک ها و ارائه دهندگان خدمات تسویه حساب هنوز در هنگام پردازش چک برای پرداخت، مقدار زمانی که چک به عنوان «مظنون» علامت‌گذاری می‌شود، زمان و تلاش صرف می‌شود، و سپس بانک پرداخت‌کننده باید درگیر شود تا بررسی کند که آیا پرداخت آن خوب است یا خیر.

این بررسی می‌تواند شامل رفت و آمدهای زیادی بین ارائه‌دهنده خدمات تسویه حساب و بانک باشد، مدیران ارتباط بانک‌ها با مشتریان خود صحبت کنند، مجبور باشند در مدت زمان کوتاهی تصمیم بگیرند و تمام هزینه‌ها، مدیریت، تلاش‌ها را شامل شود. و منابع مورد نیاز برای انجام صحیح این کار

با این حال، اگر چکی شامل ISF بهبود UCN Plus باشد، هیچ‌یک از این بررسی‌ها لازم نیست. شرکت‌ها می‌گویند داده‌های موجود در کد QR رمزگذاری‌شده (پاسخ سریع) یا با اطلاعات متغیر موجود در چک مطابقت دارد یا اینطور نیست. اگر داده ها مطابقت نداشته باشند، چک تغییر یافته یا تقلبی است و بلافاصله پرداخت نشده است. کد QR UCN Plus تمام داده های خط کد و متغیر، از جمله نام گیرنده، مبلغ و تاریخ چک چاپ شده را پوشش می دهد.

UCN Plus که برای چک‌های رایانه‌ای شرکتی یا «ویژه» طراحی شده است، در زمان پر کردن چک اضافه می‌شود، بنابراین اطلاعات اضافی را از صورت چک چاپی که در یک UCN استاندارد گنجانده نشده است، دریافت می‌کند.

UCN Plus مزایای «پرداخت مثبت» مبتنی بر کاغذ را با ارائه یک نسخه خودکار و کاملاً «دست‌آمیز» برای ICS تکرار می‌کند، در حالی که هزینه‌های سنگین آماده‌سازی فایل داده، انتقال و هرگونه مدیریت دستی مرتبط را حذف می‌کند.

در حالی که چک های شخصی با استاندارد UCN ISF که در زمان چاپ موجودی کاغذ چک اعمال می شود محافظت می شود، ISF UCN Plus بهبود یافته که هنگام پر کردن چک اعمال می شود اهمیت بیشتری برای بانک ها، ارائه دهندگان خدمات تسویه حساب و کلاهبرداری دارد. جامعه پیشگیری همانطور که در مورد چک های شرکتی با ارزش معمولی با خطر بیشتر تقلب در چک اعمال می شود.

دانیل گرینلند، مدیر تحویل حساب در DXC گفت: “هر گونه پیشرفتی که به کاهش تقلب در چک کمک می کند توسط فناوری DXC پشتیبانی می شود. دیدگاه ما این است که تصاویر ISF به طور کلی در تشخیص و کاهش تقلب چک بسیار سودمند هستند، به ویژه در دنیای ICS.

و مارتین رودا، مدیر گروه، گروه شرکت‌های TALL، گفت: «واقعاً مثبت است که می‌بینیم بانک‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات تسویه حساب به مشتریان شرکتی توصیه می‌کنند از مزایای UCN Plus ISF برای مبارزه با جعل چک با توجه به ارزش بالای چک استفاده کنند. برخی از معاملات انجام شده این یک ویژگی امنیتی ساده و در عین حال جامع برای کمک به مشتریان بانک‌های شرکت‌کننده است که می‌خواهند چک‌های شرکتی خود را در داخل یا از طریق یکی از خدمات اختصاصی دفتر چک ما تکمیل کنند. UCN Plus با افزودن یک ISF پیشرفته رمزگذاری شده، راه ایده آلی برای برآورده کردن اقدامات توصیه شده توسط بانک برای جلوگیری از کلاهبرداری چک فراهم می کند. از آنجایی که تعداد بیشتری از بانک‌های تسویه‌کننده بریتانیا، ISF را یک الزام می‌دانند، UCN Plus امنیت بیشتری را بالاتر از UCN ساده ارائه می‌کند و محافظت بیشتری در برابر تقلب بالقوه چک ارائه می‌کند.

معرفی ISF به «چک قابل اعتماد قدیمی خوب» به عنوان یک روش پرداخت امن، رونق بخشیده است. بر اساس گزارش UK Finance: Annual Fraud Report، چک یکی از امن ترین اشکال پرداخت در حال حاضر در بریتانیا است و علیرغم کاهش استفاده، پرداختی ارجح برای بسیاری از افراد جامعه است.

استفاده مداوم از چک به استفاده از پول نقد تشبیه شده است و یک ارتباط اخیر از طرف ریچارد فولر، وزیر مسئول سیاست در وزارت خزانه داری HM تأیید کرد که «چک ها بخش مهمی از چشم انداز پرداخت های بریتانیا هستند. در حالی که در مجموع حجم چک کاهش یافته است، من تشخیص می‌دهم که افراد، مشاغل، مؤسسات خیریه و سایر سازمان‌های داوطلبانه همچنان از آنها استفاده می‌کنند. من از هیچ گونه درخواست فعلی برای برداشت چک به عنوان روش پرداخت مطلع نیستم. در واقع، در سال 2015، وزارت خزانه داری HM اقدامات قانونی را ارائه کرد تا به بانک ها و انجمن های ساختمانی بریتانیا اجازه دهد «تصویربرداری چک» را معرفی کنند. در نتیجه، مصرف‌کنندگان، موسسات خیریه و کسب‌وکارها وجوه خود را سریع‌تر دریافت می‌کنند و از زمان خروج وجه و ورود به حساب خود اطمینان بیشتری دارند. تصویربرداری چک همچنین به بانک‌ها این امکان را می‌دهد که به مردم اجازه دهند چک را از طریق تلفن هوشمند یا تبلت خود پرداخت کنند.

برای بیشتر ببینید https://tallgroup.co.uk/tall-secure-print-payment-solutions/products-and-services/.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/physical-security/preventing-cheque-payment-fraud/