حذف جعل هویت ایمیل با کلاهبرداری | امنیت حرفه ای


NCSC گزارش می دهد که برترین حملات با مارک دولت بریتانیا که به سرویس گزارش دهی ایمیل مشکوک مرکز امنیت سایبری ملی (SERS) گزارش شده و منجر به حذف شده است عبارتند از:

1) خدمات بهداشت ملی (NHS)
2) مجوز تلویزیون
3) درآمد و گمرک HM
4) Gov.uk
5) DVLA؛ و
6) Ofgem.

در سال 2022، NCSC می‌گوید، این شاهد بود که کلاهبرداران از هزینه‌های روزافزون زندگی با کلاهبرداری‌های پشتیبانی قبض انرژی Ofgem و کلاهبرداری‌های تخفیف مالیاتی HMRC سوء استفاده کردند، در حالی که کلاهبرداران همچنان از همه‌گیری ویروس کرونا برای کلاهبرداری آزمایش PCR استفاده می‌کردند.

NCSC مردم را تشویق می کند تا ایمیل های مشکوک را به سرویس گزارش ایمیل مشکوک خود به آدرس [email protected] ارسال کنند، در حالی که متون مشکوک باید به 7726 ارسال شوند. SERS در طول سال 2022 6.4 میلیون گزارش دریافت کرد که در نتیجه 67300 URL کلاهبرداری حذف شد. این تعداد کل گزارش‌ها را به SERS از زمان راه‌اندازی آن در سال 2020 به 15.8 میلیون با 198500 حذف می‌رساند.

NCSC همچنین از مردم می خواهد تا توصیه های Cyber ​​Aware خود را برای محافظت از حساب های آنلاین خود در برابر کلاهبردارانی که به دنبال سرقت اطلاعات شخصی و اطلاعات حساس هستند، دنبال کنند. به طور خاص، مردم باید تأیید دو مرحله‌ای را تنظیم کنند و از سه کلمه رمز عبور تصادفی استفاده کنند تا از دسترسی مجرمان سایبری به حساب‌های ایمیل جلوگیری کنند.

اظهار نظر

ریچل جونز، مدیر عامل SnapDragon Monitoring، می‌گوید: «کلاهبرداران با فریب دادن مردم به بازدید از وب‌سایت‌های کپی برندهای اصلی و تشویق به خرید، در مورد مجوزهای تلویزیونی، یا محصولات جعلی، به عنوان نمونه، یا به دست آوردن، میلیون‌ها پوند درآمد کسب می‌کنند. بیش از اطلاعات حساس و محرمانه

«این کلاهبرداری‌ها بسیار زیاد هستند و شناسایی آن بسیار دشوار است، به‌ویژه زمانی که همه ما سایت‌های خواندنی را مرور می‌کنیم و به راحتی آنلاین خرید می‌کنیم. سایت‌هایی که به نظر می‌رسند فوق‌العاده موضوعی هستند و مسائلی را در مورد همه‌گیری یا بحران هزینه زندگی منعکس می‌کنند، به عنوان مثال، به طور فزاینده‌ای رایج هستند و راه‌حل‌های ظاهراً (اما تقلبی) را برای افراد آسیب‌پذیر ارائه می‌کنند.

NCSC کار خارق العاده ای را در شناسایی و حذف سایت های غیرقانونی برای محافظت از مصرف کنندگان انجام می دهد، و مسئولیت اکنون بر عهده افراد است که هوشیار باشند و بخش خصوصی نیز در انجام همین کار فعال باشد. کسب‌وکارها، محصولات و خدمات روزانه به‌طور غیرقانونی به‌صورت آنلاین تکرار می‌شوند و چیزی فراتر از پول از مصرف‌کنندگان فریب می‌دهند. کلاهبرداری از هر نوعی می تواند صدمات مالی و روحی جبران ناپذیری به بار آورد. برای کسب و کارها، آسیب به شهرت می تواند به همان اندازه بد باشد.

همه کسب‌وکارها اکنون باید در برابر تهدیدات آنلاین آماده باشند – از نظارت بر نسخه‌های جعلی وب‌سایت‌ها، محصولات، سوء استفاده از آرم‌های شرکت، این فهرست بی‌پایان است. تنها با نظارت و حذف سریع این کلاهبرداری ها و افزایش آگاهی از این مسائل می توان مصرف کنندگان را در جریان و ایمن نگه داشت.»
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/email-impersonation-scam-takedowns/