حفاظت در برابر آتش برای انبار جدید فوکس – شماره 7 2022

فایروال ها باید با سه معیار اصلی، یعنی عایق بودن، یکپارچگی و توانایی مقابله ساختاری با فروپاشی احتمالی سیستم قفسه بندی داخلی در هنگام وقوع آتش سوزی مطابقت داشته باشند. این بدان معنی است که فایروال ها نمی توانند بیش از الزامات بسیار خاص فرو بریزند یا تغییر شکل دهند. یک سیستم پنل شیب و بالابر برای اطمینان از انطباق انتخاب شد.

ASP Fire به طور گسترده با ILS برای تعیین ارتفاع دقیق فایروال ها همکاری کرد. ون نیکرک تاکید می کند: «بر اساس محاسبات گرمای تشعشعی، ما توانستیم به شما بگوییم که دیوارهای آتش باید چقدر ارتفاع داشته باشند تا با الزامات مطابقت داشته باشند. محاسبات فاصله ایمنی بین انبار و یک منطقه ذخیره سازی مجاور کوچک انجام شد.

پل دپه

Paul Deppe، MD Fuchs Lubricants آفریقای جنوبی، توضیح می دهد: “ما قبل از آن در کارخانه جدید گریس خود با DRA Global کار کرده بودیم و خوش شانس بودیم که همان مدیر پروژه را برای آخرین توسعه خود حفظ کنیم.” در نهایت تصمیم گرفته شد که توسعه به دو مرحله تقسیم شود، زیرا این یک سرمایه گذاری قابل توجه است.

آنچه در مورد مقررات بین‌المللی جالب است این است که آنها به مواد «اشتعال‌پذیر» اشاره می‌کنند، نه فقط مواد قابل احتراق یا قابل اشتعال. این به معنای الزامات دقیق نقطه اشتعال نه تنها برای انواع خاصی از مایعات، بلکه مهمتر از آن، نوع ظرف است. لحظه ای که یک مایع قابل اشتعال مانند روغن را در یک ظرف پلاستیکی ذخیره می کنید، به یک ماده پرخطر تبدیل می شود، زیرا بدیهی است که پلاستیک می تواند ذوب شود یا شیشه بشکند. فولاد متفاوت است زیرا یکپارچگی ساختاری ظرف را حفظ می کند.

در حالی که فاز 1 تکمیل شده است، برنامه ریزی برای فاز بعدی به خوبی پیش رفته است، با مطالعه کاملی که قبلاً در مورد کارخانه ترکیب جدید انجام شده است. ون نیکرک می‌گوید: «ما در حال حاضر کار زیادی روی کارخانه ترکیب‌کننده جدید انجام داده‌ایم که در حال حاضر برای ذخیره‌سازی استفاده می‌شود. این طرح نصب تجهیزات تشخیص آتش و پیشگیری اضافی به عنوان یک لایه حفاظتی اضافی است.

ون نیکرک خاطرنشان می کند: «این یک ساختمان پیچیده و پرخطر بود که ما را ملزم به طراحی سیستمی برای پاسخگویی به نیازهای محلی و بین المللی می کرد. اینها شامل برگه داده بین المللی FM Global Property Prevention Prevention 7-29 – ذخیره سازی مایع قابل احتراق در ظروف قابل حمل است. همچنین از نظر SANS 10400: Part T – Fire Protection به عنوان یک منطقه ذخیره سازی و اشغال پرخطر J1 طبقه بندی شد.

دستاورد خاص طرح و طراحی منطقی تدوین شده توسط ASP Fire این بود که توانست پمپ ها و مخازن موجود را در محل بدون نیاز به ارتقاء این اجزا حفظ کند و در نتیجه باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه و سرعت بخشیدن به جدول زمانی پروژه شد.منبع: https://www.securitysa.com/17889R

بهترین شیوه های آتش سوزی

سرمایه گذاری قابل توجه

مایکل ون نیکرک، مدیرعامل ASP Fire که به عنوان مشاور مهندسی آتش نشانی منصوب شده است، می گوید: «ما با کار در محیط های پرخطر آشنا هستیم و توانستیم تخصص و تجربه خود را به کار ببریم. «این یک تلاش تیمی واقعی بود که با توجه به تمام محدودیت‌های ناشی از کووید-19 در چنین پروژه‌های مقیاس بزرگ، بسیار روان پیش رفت. این یک تیم بسیار حرفه ای بود و همه ما روابط بسیار خوبی با یکدیگر برقرار کردیم.”

انبار جدید در Fuchs Lubricants آفریقای جنوبی در ایساندو، ژوهانسبورگ که به عنوان بخشی از پروژه توسعه فاز 1 آن ساخته شده است، نه تنها آخرین فناوری را در خود جای داده است، بلکه با الزامات تشخیص آتش و پیشگیری دقیق مطابقت دارد.

علاوه بر این، سیستم حفاظت از آتش با آخرین بهترین شیوه های بین المللی طراحی شده است. این انبار دارای پانل های شیب دار بتنی ریخته گری شده به ارتفاع 13 متر است که دیوار آتشی بین انبار و تاسیسات تولید مجاور ایجاد می کند. اعتقاد بر این است که استفاده از این پانل ها در این اندازه برای اولین بار در آفریقای جنوبی است.

این توسعه برای اولین بار پنج سال پیش، با تیم مدیریت پروژه که در سال 2018 جمع آوری شد تا مشخصات یک انبار و کارخانه ترکیبی جدید برنامه ریزی شده را جمع آوری کند، مطرح شد. تصمیم یک OEM همسایه برای نقل مکان به یک مرکز جدید به فوکس اجازه داد تا سایت مجاور را خریداری کند و انگیزه ای به پروژه اضافه کرد. تصویب هیئت مدیره در آوریل 2020 دریافت شد و ساخت و ساز در ژوئن 2020 آغاز شد، با DRA Global به عنوان پیمانکار اصلی EPCM.

ILS به عنوان مشاور انبار منصوب شد، ساختمان دارای ویژگی های پیشرفته ای مانند بسته بندی همه محصولات و انتخاب 100٪ و کنترل دسته ای است. جدیدترین تجهیزات حمل و نقل مواد، از جمله بالابرهای با راهروهای باریک که تا ارتفاع 17 متر روی هم چیده شده اند، به کار گرفته شده است. سیستم انبار خود مبتنی بر یک سیستم بارکدینگ کاملاً یکپارچه با استفاده از SAP است.

“بزرگترین چالش این بود که به عنوان یک انبار مواد خطرناک، به طور خودکار به عنوان پرخطر طبقه بندی می شد. وجود مایعات قابل احتراق الزامات حفاظت در برابر آتش را سخت‌تر می‌کرد، زیرا الزامات بسیار خاصی برای پوشش ساختمان وجود داشت.

استانداردهای بین المللی

حفاظت در برابر آتش برای انبار جدید فوکس

شماره 7 2022 ایمنی آتش