حمله سایبری به دبلیو اچ اسمیت رسید


امنیت سایور

WH Smith، خرده‌فروش معروفی که در خیابان‌ها، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن مشغول به کار است، اخیراً اعلام کرده است که متحمل یک حمله سایبری شده است.

این شرکت تأیید کرد که هکرها به برخی از داده‌های آن دسترسی پیدا کرده‌اند، اما به مشتریان اطمینان دادند که حساب‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی آنها تحت تأثیر قرار نگرفته است.

WH Smith بلافاصله تحقیقات را آغاز کرد، مقامات مربوطه را مطلع کرد و خدمات پشتیبانی تخصصی را برای رسیدگی به این حادثه درگیر کرد. این شرکت تاکید می‌کند که هیچ تاثیری بر فعالیت‌های تجاری آن نخواهد داشت، و حساب‌های وب‌سایت و مشتریان آن در سیستم‌های جداگانه‌ای هستند که تحت تأثیر این نقض قرار نگرفته‌اند.

با وجود این حادثه، WH Smith مطمئن است که هنوز هم می تواند خدمات با کیفیتی را به مشتریان خود ارائه دهد. به گفته گای گولان، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران یک شرکت امنیت سایبری به نام Performanta، برندهای بزرگی مانند WH Smith باید تصور کنند که هدف حملات سایبری قرار خواهند گرفت و یک طرح واکنش در اختیار داشته باشند.

جولان همچنین بر اهمیت یافتن منشا حمله و کاهش تاثیر آن تاکید کرد. برندها باید در هر مرحله با مردم ارتباط برقرار کنند و برای اطمینان از تشدید نشدن حادثه، واکنش مناسب نشان دهند.

حمله سایبری اخیر به WH Smith تنها یکی از حملات سایبری است که در ماه‌های اخیر بر کسب‌وکارها تأثیر گذاشته است. خدمات پستی بین‌المللی رویال میل پس از اینکه هکرها این گروه را هدف قرار دادند، دچار اختلال طولانی شد، در حالی که JD Sports نیز قربانی دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مشتریان شد. یک باند هکری مرتبط با روسیه مسئولیت این حمله سایبری را که رویال میل را فلج کرده است، به عهده گرفته و تهدید کرده است که اطلاعات دزدیده شده از این شرکت را به صورت آنلاین منتشر خواهد کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد باج افزار LockBit

LockBit در اواخر سال 2019 ظاهر شد و در ابتدا خود را به عنوان “باج افزار ABCD” معرفی کرد. متعاقباً گسترش سریعی را تجربه کرد. این مجموعه به‌عنوان یک ابتکار «باج‌افزار به‌عنوان یک سرویس» عمل می‌کند که نشان‌دهنده یک تیم مرکزی است که بدافزار را فرموله می‌کند و وب‌سایت خود را حفظ می‌کند. آنها به نوبه خود مجوزهایی را به “وابستگان” که این حملات را انجام می دهند اعطا می کنند.

با رایج تر شدن جرایم سایبری، کسب و کارها باید اقدامات مناسبی را برای حفاظت از داده ها و سیستم های خود انجام دهند. اطلاعات بیشتر در مورد حملات سایبری و نحوه جلوگیری از آنها را می توانید در آرشیو ما در اینجا بیابید.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/vertical-markets/cyber-attack-hits-wh-smith/