خارج از شبکه و در فضای ابری – شماره 2/3 2023

با این حال، اقلیتی از اپراتورهای ابری بی‌تجربه، نابالغ یا ارزان به شدت بر روی هزینه‌ها تمرکز می‌کنند و در مورد امکانات هم‌مکانی، انتخاب‌های ضعیفی انجام می‌دهند. این اپراتورها اخیراً به دلیل مشکلات برق تعدادی قطعی ابر داشته اند که متأسفانه بر درک همه اپراتورهای ابر محلی تأثیر منفی می گذارد.

با این حال، مطمئناً این صنعت برای صنعت آسان نبوده است، زیرا مراکز داده، که میزبان همه چیز از نقاط مبادله گرفته تا گره‌های تحویل محتوا و وب‌سایت‌ها، تا خدمات مبتنی بر ابر هستند، مجبور شده‌اند میلیون‌ها دلار برای تولید نیروی خود هزینه کنند. هنگامی که برق یک مرکز داده قطع می شود، برق توسط تعدادی دیزل ژنراتور تامین می شود که معمولاً نسخه پشتیبان خود را برای اهداف اضافی دارند. یک بار کاهش بار چهار و نیم ساعته می تواند 100000 روپیه برای مرکز داده هزینه داشته باشد.

اندرو کروز

خارج از شبکه و به ابر

شماره 2/3 2023 صنعت معدن)، زیرساخت فناوری اطلاعات

“برای اکثر مشاغل، مدیریت تاسیسات و امنیت برق کار روزانه آنها نیست و آنها متوجه می شوند که زمان و منابع آنها بهتر است در جای دیگری صرف شود. ارائه‌دهندگان هم‌مکانی مرکز داده موظف هستند ضمانت برق مستمر را به مستاجران خود ارائه دهند و می‌توانند نسبت به مرکز داده یا اتاق سرور یک شرکت کوچک‌تر، قطع برق را کارآمدتر برطرف کنند. بنابراین، کاهش بار کاتالیزوری برای کسب‌وکارها برای انتقال بار کاری به این مراکز داده بزرگ‌تر است.

اندرو کروز، مدیر عامل Routed، ارائه‌دهنده محلی VMware Cloud Verified و شریک اصلی VMware، می‌گوید که کسب‌وکارهای بیشتری تصمیم می‌گیرند مسائل کاهش بار را به کارشناسان واگذار کنند.

این، قابل درک است، به این معنی که هزینه های ابر احتمالاً افزایش می یابد. کروز هشدار می دهد که کاربران در واقع باید مراقب خدمات ارزان باشند. اپراتورهای ابری بالغ و متخصص همگی از معتبرترین مراکز داده ساخته شده بر اساس استانداردهای دقیق استفاده خواهند کرد و در هنگام کاهش بار در معرض خطر بسیار کم مشکلات هستند. به عنوان مثال، مراکز داده Teraco بیش از نیم میلیون لیتر گازوئیل را در سایت های اصلی نگهداری می کنند. این البته بر هزینه ارائه خدمات می افزاید.»

با بیش از 200 روز کاهش بار در سال 2022، مشاغل آفریقای جنوبی مجبور شدند برای محافظت از خود در برابر اثرات مخرب خاموشی های برقی، برنامه های اضطراری فوری را اجرا کنند. از آنجایی که احتمالاً حداقل تا دو سال دیگر این وضعیت موجود خواهد بود، راه حل های کوتاه مدت دیگر کافی نیست. در نتیجه، پذیرش ابر افزایش یافته است.

برخی ترجیح می‌دهند که تجهیزات خود را افزایش دهند و تغییر دهند، در حالی که برخی دیگر سخت‌افزار داخلی را روی فضای ابری دوباره پلتفرم کنند. کروز می‌گوید: «در هر صورت، ابر به‌عنوان یک صنعت سود خواهد برد، زیرا حجم کاری در مرکز داده به ارائه‌دهندگان ابر نزدیک‌تر است و بنابراین هنگام انتقال به ابر در آینده اصطکاک کمتری وجود خواهد داشت.»

برای کسب‌وکارهای آگاه، مزایای پشتیبان‌گیری از داده‌ها و بازیابی بلایا، پتانسیل افزایش هزینه‌ها را در ارائه‌دهندگان ابری با تجربه‌تر تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. اگر هزینه‌های ورود به فضای ابری مانعی برای ورود است، جایگزین را در نظر بگیرید: ضررهایی که کسب‌وکار شما بدون دسترسی مداوم به حجم کاری متحمل خواهد شد. هنگامی که حجم کار در فضای ابری است، از طریق ارائه دهندگان قابل اعتماد، فقط به دسترسی به اینترنت برای ادامه کسب و کار طبق معمول نیاز دارید. کار هوشمندانه‌تر از راه دور با استفاده از آخرین فناوری ابری موجود، بهترین راه برای جلوگیری از اثرات بالقوه خردکننده کاهش بار است.منبع: https://www.securitysa.com/19258R