خاورمیانه و آفریقا سریعترین رشد هزینه های هوش مصنوعی را خواهند داشت – شماره 2/3 2023

چالش‌های متعددی با پذیرش روزافزون هوش مصنوعی در منطقه همراه خواهد بود، که مهمترین آنها کمبود منابع ماهر مانند دانشمندان داده، مهندسان داده و مدل‌سازان هوش مصنوعی است. سازمان‌هایی در بخش‌های دولتی و خصوصی در حال ایجاد مشارکت برای تقویت یادگیری ویژه هوش مصنوعی و ML هستند.”منبع: https://www.securitysa.com/19313R

خاورمیانه و آفریقا سریعترین رشد هزینه های هوش مصنوعی را خواهند داشت

شماره 2/3 2023 اخبار

رانجان می‌گوید: «رشد هوش مصنوعی در منطقه بسیار امیدوارکننده به نظر می‌رسد زیرا کسب‌وکارها به طور فزاینده‌ای روی راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و تحلیلی و هوش تجاری (ABI) سرمایه‌گذاری می‌کنند تا تجارب مشتریان خود را تقویت کرده و گسترش دهند، قابلیت‌های دیجیتالی ایجاد کنند و نوآوری را هدایت کنند. «نمایندگان خدمات مشتری تقویت‌شده، تجزیه و تحلیل و بررسی تقلب، سیستم‌های پیشگیری و اطلاعات تهدید تقویت‌شده، و توصیه و تقویت فرآیند فروش موارد کلیدی استفاده تجاری هستند که در آن سازمان‌ها در بازار سرمایه‌گذاری بیشتری می‌کنند.»

بر اساس آخرین گزارش ها، هزینه های هوش مصنوعی در خاورمیانه و آفریقا (MEA) از جمله اسرائیل در سال 2023 به 3 میلیارد دلار خواهد رسید. راهنمای هزینه های هوش مصنوعی در سراسر جهان از شرکت بین المللی داده (IDC).

مانیش رانجان، مدیر ارشد برنامه نرم‌افزار، ابر و خدمات فناوری اطلاعات در IDC MEA می‌گوید: «پذیرش سریع تحولات ابری و دیجیتال در MEA منجر به ادغام هوش مصنوعی در بسیاری از محصولات و راه‌حل‌های مختلف می‌شود. سازمان‌ها در سراسر منطقه در حال سرمایه‌گذاری در فناوری‌های هوش مصنوعی و نرم‌افزارها و خدمات مرتبط هستند تا از طریق اتوماسیونی که به محیط عملیاتی چابک‌تر کمک می‌کند، کارایی بیشتری را به همراه داشته باشند. اثرات همه‌گیری باعث افزایش هزینه‌های بیشتر در رابطه با پذیرش هوش مصنوعی/ML شده است، به ویژه. در بخش های بانکی و مالی، تولید، تجارت، مراقبت های بهداشتی و دولتی.”

در حالی که این تنها 2 درصد از کل جهانی برای سال 2023 (151.4 میلیارد دلار) را تشکیل می دهد، این منطقه در سال های آینده سریع ترین نرخ رشد را در سراسر جهان خواهد داشت، با پیش بینی IDC که هزینه های هوش مصنوعی در MEA با رشد سالانه ترکیبی افزایش خواهد یافت. نرخ (CAGR) 29.7٪ در دوره 2022-2026، به 6.4 میلیارد دلار در سال 2026.

بانک‌ها، خرده‌فروشی‌ها و دولت فدرال/مرکزی بزرگ‌ترین خرج‌کنندگان منطقه MEA برای هوش مصنوعی در سال 2023 خواهند بود و پس از آن تولید گسسته خواهد بود. این چهار صنعت روی هم تقریباً نیمی (44 درصد) از کل هزینه‌های هوش مصنوعی منطقه را در سال 2023 به خود اختصاص خواهند داد. با این حال، IDC انتظار دارد خدمات حرفه‌ای و حمل‌ونقل سریع‌ترین صنایع در حال رشد در طول دوره‌های پیش‌بینی پنج ساله با CAGR مربوطه باشند. 36.4٪ و 33.9٪.