خدمات ابری سریع، قابل اعتماد و ایمن – شماره 8 2022 – انتشارات تکنیوز

با توجه به نیاز به امنیت و حریم خصوصی در چشم انداز اینترنت امروزی، Cloudflare پروژه گالیله را در سال 2014 راه اندازی کرد. این پروژه حفاظت از امنیت سایبری رایگان را برای نهادهای آسیب پذیر مانند سازمان های حقوق بشر، رسانه های مستقل، گروه های هنری و برنامه های حمایت از دموکراسی فراهم می کند تا از آنها محافظت کند. کار کردن برخی از مطالعات موردی گالیله در عمل در www.securitysa.com/*cf3 فهرست شده است.

پروژه گالیله

دیو بارنت.

• یک کارگزار امنیتی دسترسی ابری (CASB) عملکردهای امنیتی متعددی را برای سرویس های مبتنی بر ابر ارائه می دهد، از کنترل دسترسی گرفته تا ایمن سازی داده ها، جلوگیری از از دست رفتن داده ها و غیره.


منبع: https://www.securitysa.com/18279R

لبه سرویس دسترسی ایمن (SASE)، همانطور که از نام آن پیداست، خدمات و داده‌های بیشتری را به لبه نزدیک‌تر به کاربر منتقل می‌کند تا دسترسی و استفاده از سرویس‌ها را آسان‌تر و سریع‌تر کند و در عین حال آنها را ایمن کند. به گفته خود این شرکت، «محل‌های لبه توزیع شده در سطح جهانی ما یک بافت شبکه ایجاد می‌کنند که قابلیت‌های امنیتی و عملکردی را تا حد امکان به کاربران نهایی نزدیک می‌کند، به شرکت‌ها کمک می‌کند تأخیر را کاهش دهند، حملات نزدیک به منبع را کاهش دهند، و کنترل‌های امنیتی را به طور یکپارچه برای کاربر اعمال کنند. اتصالات.”

خدمات ابری سریع، قابل اعتماد و ایمن

شماره 8 2022 انتخاب سردبیر، امنیت سایبری، زیرساخت فناوری اطلاعات

سرویس حفاظت از ایمیلی که Cloudflare در نتیجه خرید ارائه می‌کند، باعث می‌شود که همه مشتریان خود بتوانند امنیت ایمیل خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند و از انبوهی از حملات فیشینگ روزانه که همه ما در معرض آن هستیم اجتناب کنند. این ایمیل ها را شناسایی کرده و از رسیدن به مقصد جلوگیری می کند. بارنت گفت که خدمات Area 1 در حال ادغام با ارائه Cloudflare هستند. اطلاعات بیشتر از www.securitysa.com/*cf2 موجود است.

سرویس‌های DNS این شرکت که به ترافیک اینترنت می‌گویند سرورهای مورد نظر خود را کجا پیدا کنند، نیز رایگان هستند، در حالی که این شرکت پیشنهادات تجاری مختلفی برای خدمات اضافه شده به مشتریان دارد.

دیو بارنت، رئیس SASE، Zero Trust و امنیت ایمیل برای Cloudflare در EMEA، با راه حل های امنیتی پیشرفته از AfricaTech در مورد این شرکت و به طور خاص در مورد خدمات SASE آن برای ارائه و استفاده کارآمدتر از خدمات اینترنتی.

• Firewall-as-a-Service (FWaaS) فایروال های مبتنی بر ابر را ارائه می دهد، به عبارت دیگر، مجموعه ای از قابلیت های امنیتی که در تمام ترافیک شبکه اعمال می شوند (بر خلاف یک وسیله فیزیکی که این کارها را انجام می دهد).

• پلتفرم‌های دسترسی به شبکه Zero Trust (ZTNA) دارایی‌های دیجیتال شرکت‌ها را با نیاز به راستی‌آزمایی بی‌درنگ هر کاربر و دستگاه قفل می‌کنند.

نوشته اندرو سلدون

بسیاری از مردم Cloudflare را به عنوان یک شرکت اینترنتی می شناسند که ترافیک را هدایت می کند و یک ارائه دهنده DNS سطح بالا است. تا حدی که درست است، اما این شرکت که در سال 2009 تأسیس شد، امروزه بسیار بیشتر از آن را ارائه می دهد، با داشتن مجموعه ای از برنامه ها (یا خدمات) که طی سال ها ساخته یا خریداری کرده است که نه تنها ترافیک را جابجا می کند، بلکه عملکرد را نیز افزایش می دهد. از آن ترافیک و ایمن سازی آن برای وب سایت ها، کاربران و به طور کلی زیرساخت جهانی اینترنت.

مزایای SASE

ارائه یکپارچه

بارنت با ارائه بینشی در مورد این شرکت و دامنه عملیات آن، خاطرنشان کرد که شبکه جهانی Cloudflare در حال حاضر حدود 25 درصد از ترافیک اینترنت جهان (با ظرفیت شبکه بیش از 170 ترابایت) را حمل می کند، حدود 40 میلیون درخواست HTTP در هر ثانیه را ارائه می دهد و ساخته شده است. مراکز داده در 275 شهر در سراسر جهان، از جمله 20 شهر در سراسر آفریقا. هدف این است که اطمینان حاصل شود که بیش از 90 درصد از کاربران اینترنت آن برای هر کاری که انجام می‌دهند، تاخیر کمتر از 50 میلی‌ثانیه را تجربه می‌کنند، در حالی که از ایمنی، امنیت و حریم خصوصی آنلاین پشتیبانی می‌کنند.

اطلاعات بیشتر را در www.cloudflare.comوام)

در زمینه آفریقا، خدمات ابری و تلفن همراه کلید اتصال آینده این قاره و موفقیت کلی آن است. هر ابتکار تحول دیجیتالی برای موفقیت در اینجا باید این واقعیت را به عنوان یک مؤلفه اصلی در بر گیرد، و طبیعتاً باید به امنیت توجه زیادی داشته باشند – هم از دیدگاه کاربران و هم از دیدگاه شرکت‌های ارائه دهنده خدمات. اینجاست که SASE وارد می شود.

به طور مشابه، Cloudflare همچنین دارای خدمات Zero Trust است تا به مشتریان این امکان را می دهد تا با خیال راحت وارد عمل شوند و بدون ترس از اینکه بازیگران مخرب آچاری در کار بیاندازند، اقدام و تراکنش آنلاین انجام دهند. Zero Trust تضمین می کند که افراد صحیح می توانند به منابع شرکت مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند (کنترل سطح دسترسی مطابق با الزامات و مجوزهای هر کاربر)، بدون توجه به اینکه از کجا وارد سیستم می شوند. این یک عامل موفقیت حیاتی برای ارائه دهندگان و کاربران SaaS است، و به ویژه در محیط هایی که دسترسی به تلفن همراه نقش مهمی دارد.

همانطور که در مقدمه ذکر شد، Cloudflare چندین سرویس ابری را در طول سال ها ایجاد کرده است. بارنت توضیح داد که برای ارائه چشم انداز خدمات خود، تمام خدمات در همه مکان ها ارائه می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ پیوند ضعیفی در شبکه جهانی وجود ندارد. با کسب امنیت منطقه 1 در اوایل سال 2022، این محافظت به ایمیل نیز گسترش می یابد، که به ابزار اصلی سرقت هویت تبدیل شده است.

• دروازه های وب ایمن (SWG) از تهدیدات سایبری جلوگیری می کند، رفتارهای غیرمجاز را مسدود می کند، سیاست های امنیتی شرکت را اعمال می کند و موارد دیگر.

SASE تعدادی از عملکردها را به خطر می اندازد که عمدتاً به عنوان یک سرویس در یک WAN تعریف شده توسط نرم افزار (SDWAN) ارائه می شوند. چهار مؤلفه امنیتی اصلی SASE وجود دارد که از آنها پشتیبانی می کند (توضیحات عمیق تر را در www.securitysa.com/*cf1 ببینید):