خشونت علیه خرده فروشی تقریبا دو برابر شده است


به گفته کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا، خشونت و سوء استفاده علیه افرادی که در خرده فروشی کار می کنند در مقایسه با قبل از همه گیری کووید تقریبا دو برابر شده است.BRC). بررسی جنایات سالانه آن از اعضا نشان داد که حوادث، از جمله سوء استفاده نژادی و جنسی، تجاوز فیزیکی و تهدید با سلاح، از بالاترین میزان پیش از کووید – 455 در روز در سال 20-2019، به 867 نفر در روز در سال 2021-22 افزایش یافته است. در مجموع 316000 حادثه

هلن دیکینسون، مدیر اجرایی BRC، گفت: «این بیماری همه گیر سطوح وحشتناک رفتار خشونت آمیز و توهین آمیز علیه کارگران خرده فروشی را عادی کرده است. در حالی که یک رویارویی ممکن است در عرض چند دقیقه تمام شود، برای بسیاری از قربانیان، خانواده‌ها و همکارانشان، تأثیر فیزیکی و عاطفی آن می‌تواند تا آخر عمر باقی بماند. برای تبدیل بریتانیا به مکانی امن‌تر برای کار، وزارت کشور باید گزارش‌های خود را در مورد اصلاحیه قانون پلیس، جرم، مجازات و دادگاه‌ها بهبود بخشد، و پلیس باید منابع کافی برای جرائم خرده‌فروشی را در اولویت قرار دهد. مطمئنا همه سزاوار این حق هستند که بدون ترس سر کار بروند.»

شما می توانید نظرسنجی 50 صفحه ای را در اینجا بخوانید وب سایت BRC. این نظرسنجی سالانه هشت میلیون سرقت از مغازه ها را تخمین می زند.

هزینه جنایت علیه خرده فروشی بریتانیا – از جمله هزینه های پیشگیری از جرم به میزان 722 میلیون پوند، تقریباً مشابه سال قبل – 1.76 میلیارد پوند در سال است. به عبارت دیگر، زیان ناشی از جرم به خودی خود 1.04 میلیارد پوند است که شامل 953 میلیون پوند از سرقت مشتری است. این گزارش همچنین سایبر را پوشش می دهد. هزینه های مربوط به پیشگیری از جرایم سایبری 151 میلیون پوند یا بیش از یک پنجم کل هزینه شده برای پیشگیری از جرم است که درصد بیشتری نسبت به قبل است.

بر اساس این گزارش که حاکی از کاهش شدید تعداد حوادث گزارش شده به پلیس است، به دلیل واکنش ناکافی پلیس، کمبود شواهد یا گزارش ناکافی خرده فروشان، تعقیب متخلفان کم است (البته رو به افزایش است). خرده فروشان مانند سال های گذشته شکایت داشتند که گزارش دادن به پلیس بسیار دشوار است، یا خرده فروشان به این باور که هیچ اتفاقی نمی افتد، زحمت نمی دادند. خرده فروشان بزرگتر به ویژه پاسخ پلیس را فقیر یا بسیار ضعیف ارزیابی می کنند.

Lead for Business Crime برای انجمن پلیس و کمیسران جنایت (APCC) کمیسر پلیس و جنایت (PCC) در ساسکس، کیتی بورن است. او گفت: «تجاربی که در سرتاسر بریتانیا در نظرسنجی سالانه جرم و جنایت BRC گزارش شده، منعکس کننده تجربیاتی است که من از کسب و کارهایی در ساسکس درباره آن شنیده ام. تعداد زیادی از کارگران مغازه هر روز مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. در جایی که سیاست‌های ایمنی فروشگاه کارکنان را راهنمایی می‌کند که متخلفان را به چالش نکشند، این امر می‌تواند باعث شود مشتریان و افرادی که در نزدیکی مغازه‌ها زندگی می‌کنند احساس کنند که رفتار مجرمانه و ضد اجتماعی در حال عادی شدن است.

واضح است که ما فقط با پر کردن برخی از شکاف‌هایی که هنوز در فرآیندهای گزارش‌دهی، واکنش پلیس، تحریم‌های عدالت کیفری و رویکرد مشارکتی برای پیشگیری باقی مانده است، جرایم را کاهش خواهیم داد.»

در اتحادیه خرده فروشی Usdaw، پدی لیلیس، دبیر کل، گفت: «خشونت و بدرفتاری بخش قابل قبولی از کار نیست و بسیاری از کارگران مغازه‌ها اغلب رنج می‌برند. کمپین مشترک ما با BRC حمایت جدیدی از قانون کارگران را تضمین کرد، اما برای اطمینان از اجرای صحیح این قانون، باید منابع پلیس کافی وجود داشته باشد و جرایم خرده فروشی باید جدی گرفته شود.

جزئیات بیشتر

این نظرسنجی نشان داد که همه بخش‌های خرده‌فروشی احساس می‌کنند که حوادث افزایش یافته است، چه در داخل شهر و چه در مرکز شهر. پارک های خرده فروشی و خارج از شهر؛ یا مراکز خرید از جمله نگرانی هایی که توسط خرده فروشان ذکر شده است: دزدان مغازه خشن تر شده اند و اهمیتی نمی دهند که به کارکنان آسیب بزنند. فقدان عواقبی برای مجرمان وجود دارد. “بحران هزینه زندگی” با توجه به
برخی ماهیت دزدی مغازه را از چند اقلام دزدیده شده به بسیاری تغییر داده است. مجرمان بیشتری تهدید به حمله به کارکنان خارج از فروشگاه می کنند. و رفتارهای ضد اجتماعی بیشتری وجود دارد.

دو عامل متداول برای خشونت، فیزیکی یا کلامی، درخواست کارکنان برای شناسایی مشتری برای تأیید سن (که عدم انجام چک مانند خرید مشروبات الکلی برای کارمند جرم محسوب می‌شود) و توقف شخصی که گمان می‌رود در حال سرقت است. (که همانطور که بررسی نشان می دهد هزینه ای برای خرده فروشان است). گزارش اذعان می‌کند که بسیاری از خرده‌فروشان به دلیل پتانسیل آن به عنوان نقطه اشتعال (که ممکن است متخلفان با آن آشنا شوند و از آن سوء استفاده کنند) به کارکنان خود درباره مقابله با مظنونان توصیه می‌کنند.

در مورد اینکه چه کاری باید انجام شود، BRC می گوید که مهم است که خرده فروشان همه حوادث را گزارش کنند: “در عین حال، بسیار واضح است که بهبود واکنش پلیس و میزان تعقیب قضایی آنها را تشویق به انجام این کار می کند.” این گزارش می افزاید، یک مکانیسم ساده گزارش دهی مشترک برای همه نیروها می تواند کمک کند. BRC پیشنهاد می کند که دولت باید اجازه استفاده از تأیید و تخمین سن دیجیتال را برای بررسی سن بدهد.

زمینه

به کمپین آزادی Usdaw از ترس مراجعه کنید: www.usdaw.org.uk/Campaigns/Freedom-From-Fear. Retail Trust یک خط کمک رایگان برای کارگران خرده فروشی راه اندازی می کند. و کمپین “بیایید به خرده فروشی احترام بگذاریم” راه اندازی کرده است تا محبت بیشتری نسبت به سه میلیون کارگر خرده فروشی بریتانیا را تشویق کند. بازدید کنید www.retailtrust.org.uk.

BRC با خیریه ایمنی شخصی سوزی لامپلو تراست انیمیشنی را برای استفاده توسط هر خرده‌فروشی که می‌خواهد به کارکنان نشان دهد چگونه یک موقعیت بالقوه خشونت‌آمیز را خنثی کنند، تولید کرد. انجمن در حال اجرا است جلسه تیم ها برای اعضا در نظرسنجی بعد از ظهر سه شنبه آینده، 14 مارس.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/violence-against-retail-almost-doubled/