خطرات فناوری و ابزارهای تقلبی


راشل جونز، مدیر عامل شرکت می نویسد: بازار کالاهای تقلبی یکی از پرسودترین صنایع جهان است که مجرمان سالانه میلیون ها پوند به دست می آورند و نسخه های پاره شده کالاهای مورد علاقه را می سازند و می فروشند. مانیتورینگ اسنپ دراگون، که خدمات حفاظت از مالکیت معنوی و برند را ارائه می دهد.

بر اساس سازمان مللجعل در حال حاضر دومین منبع درآمد مجرمانه در سراسر جهان است و پس از مواد مخدر دومین منبع درآمد مجرمانه است. هیچ صنعتی مصون نیست و مجرمان اگر فرصتی برای کسب درآمد ببینند، از هر کالایی، خواه غذای ماهی یا برس آرایشی، بهره برداری می کنند. و وقتی نوبت به بازارهای هدف اصلی برای کلاهبرداران می رسد، صنعت فناوری و گجت ها در این فهرست رتبه بسیار بالایی دارند.

این بازار وسیع شامل تلفن همراه، کامپیوتر و تجهیزات صوتی، تمامی لوازم فنی و قطعات، یک تجارت چند میلیارد دلاری با حضور آنلاین روزافزون است.

جعل‌کنندگان از موفقیت محصولات و برندها استفاده می‌کنند و نسخه‌های زیر استاندارد خود را برای به دام انداختن قربانیان می‌سازند. با این حال، این گجت‌ها اغلب با استفاده از مواد ارزان قیمت و تست نشده تولید می‌شوند و در نتیجه محصولاتی تولید می‌شوند که استفاده از آنها می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

دلیل قیمت گذاری برندهایی مانند اپل، سامسونگ و سونی فقط به دلیل مواد استفاده شده در ساخت آنها نیست، بلکه به این دلیل است که قیمت فرآیند تولید اخلاقی، نیازهای بازاریابی و توزیع جهانی و مهمتر از همه، آزمایش را در نظر می گیرد. تمام محصولاتی که در بریتانیا و جاهای دیگر به بازار عرضه می‌شوند، باید مطابق با استانداردهای دقیق تولید شوند و تست‌های ایمنی سخت‌گیرانه را پشت سر بگذارند. این الزامات دقیق محصول و گواهینامه ها، صرفاً و به سادگی، برای اطمینان از ایمن بودن محصولات برای استفاده وجود دارد.

در انتهای دیگر مقیاس، کالاهای تقلبی معمولاً ارزان فروخته می‌شوند، زیرا آنها با حداقل هزینه به عنوان ویژگی تعیین‌کننده تولید می‌شوند: ایمنی، اخلاق و انطباق از اولویت‌های مجرمان دور هستند.

نگرانی های کلیدی مربوط به دستگاه های الکترونیکی تقلبی، همانطور که انتظار می رود، مسائل بهداشتی و ایمنی است. از گرمای بیش از حد، برق گرفتگی، سوختگی و خطرات آتش سوزی و انفجار گرفته تا اثرات نشت مواد سمی، عواقب این محصولات بی کیفیت می توانند فاجعه بار و تهدید کننده زندگی باشند.

به عنوان مثال، در ژانویه سایت آگاهی مصرف کننده کدام؟ آزمایشی روی پتوهای برقی خریداری شده در بازارهای آنلاین بزرگ انجام داد و متوجه شد که هیچ یک از آنها نباید به طور قانونی در بریتانیا فروخته شوند. کدام؟ مشکلاتی را در مورد نحوه ساخت محصولات کشف کرد و همچنین برخی از محصولات را با سیم های الکتریکی یافت که به راحتی می توان آنها را بیرون کشید، در حالی که برخی دیگر فاقد علائم استاندارد ایمنی مناسب بودند. بنابراین این محصولات بسیار خطرناک هستند و تهدیدی واقعی برای ایمنی مصرف کننده به شمار می روند.

خطرات خرابی وسایل الکترونیکی در دستگاه‌هایی که از نرم‌افزار معیوب برای تولید محصول ارزان‌تر استفاده شده است، حتی شدیدتر است. اینها می‌توانند تهدیدهای امنیتی مانند باج‌افزار را معرفی کنند، که برای جلوگیری از دسترسی به سیستم رایانه‌ای یا داده‌های شخصی تا زمانی که باج پرداخت شود، و بدافزارهایی که پتانسیل انتشار ویروس‌ها را در سراسر شبکه‌های خانگی دارند، طراحی شده‌اند که منجر به مشکلاتی می‌شود که دیگران را در همان خانواده‌ها تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وقتی صحبت از بازاریابی این اقلام به میان می‌آید، مجرمان اغلب کالاهای خود را در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی یا بازارهای آنلاین محبوب تبلیغ می‌کنند، جایی که می‌توانند راحت‌تر از زیر رادار غرق شوند، علی‌رغم کارهایی که در پشت صحنه در آمازون انجام می‌شود، مثلاً برای جلوگیری از کالاهای تقلبی. در حال فهرست شدن برخی از مجرمان حیله گر با جعل کردن کل وب سایت های مارک های اصیل، کار را حتی فراتر می گذارند تا مردم را فریب دهند تا پولی که به سختی به دست آورده اند را برای خرید کالاهایی (که معلوم می شود مجازی هستند) که هرگز تحویل داده نشده اند، تحویل دهند.

بنابراین، چگونه مصرف کنندگان می توانند در برابر فناوری و ابزارهای جعلی محافظت کنند؟

اگرچه فناوری و گجت های تقلبی بازار را فرا گرفته است، اما این نباید مانع از خرید آنلاین مردم شود. درعوض، همه ما باید با درجه خاصی از شک و تردید سالم خرید کنیم، با سایت‌ها و محصولات خیلی خوب تا واقعی خرید کنیم. قبل از کلیک کردن، “شکاک” فکر کنید!

تنها با خرید از وب سایت های معتبر، بررسی تمام نظرات و رتبه بندی ها و مهمتر از همه، با واقع بینانه بودن در مورد قیمت، همه می توانیم از خود محافظت کنیم. کاهش شدید، به ویژه هنگامی که با پیشنهادات بازه زمانی بسیار کوتاه (به ویژه در رسانه های اجتماعی) ترکیب می شود، می تواند یک پرچم قرمز فوری باشد که ممکن است یک محصول معتبر نباشد. برای تایید بیشتر، وب سایت برند را برای مقایسه قیمت بررسی کنید.

همچنین توصیه می شود قبل از وارد کردن اطلاعات مالی یا کارت، صحت یک وب سایت را دوباره بررسی کنید. این را می توان با بررسی صحیح آدرس وب سایت انجام داد. تم های رایج برای سایت های جعلی تغییرات جزئی در املای URL است، به عنوان مثال .co به جای .com. یک سایت واقعی همیشه نماد قفل کوچک را قبل از آدرس خود حمل می کند.

صنعت فناوری و گجت‌ها در معرض خطر جدی جعل‌کنندگان قرار دارد و این امر خریداران را در هر روز از سال در معرض خطر قرار می‌دهد. یک معامله خوب، زمانی که از نظر خطرات، بسیار بیشتر از آنچه که شما برای آن چانه زده اید، ارائه دهد.

اگر چیزی بیش از حد خوب به نظر می رسد که واقعی باشد – از آن اجتناب کنید.

را نیز ببینید وبلاگ شرکت.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/dangers-of-counterfeit-technology-and-gadgets/