خطر جدید برای تیم های امنیتی فناوری اطلاعات – شماره 4 2023

برای CIOها در خاورمیانه و آفریقا (MEA)، تأثیر یک نقض امنیتی احتمالی در یک محیط تهدید به طور فزاینده پیچیده مهم است. تحقیقات IDC در مورد روندهای امنیتی سازمانی نشان داد که این موضوع اصلی ترین نگرانی تصمیم گیرندگان ارشد امنیت فناوری اطلاعات در آفریقای جنوبی است و نیمی از آنها گفته اند که بیشتر نگران عواقب نقض احتمالی از نظر اعتبار نام تجاری و ضرر مالی هستند. برای مبارزه با این خطر، 53 درصد از سازمان‌ها در آفریقای جنوبی بودجه امنیتی خود را در دو سال گذشته افزایش داده‌اند و 53 درصد نیز برای ارتقای مهارت‌های کارکنان برای افزایش دانش فنی امنیت فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری می‌کنند.

افزایش تحول دیجیتال در سراسر منطقه، سازمان ها را قادر می سازد تا ساختمان ها، سیستم های اضطراری و کنترل دسترسی خود را با دستگاه های هوشمند متصل به شبکه مدیریت کنند. علاوه بر این، مایکروسافت شاهد افزایش دستگاه های IoT در محل کار بوده است تا کار هیبریدی را بهتر انجام دهد. این شامل اتاق کنفرانس هوشمند با میکروفون و دوربین، روترهای Wi-Fi و چاپگر می شود.

با این حال، از آنجایی که چشم‌انداز تهدید همچنان در حال گسترش است، سازمان‌ها باید در رویکرد ریسک سایبری خود تجدید نظر کنند تا یک قدم جلوتر از مهاجمان احتمالی باقی بمانند. Cyber ​​Signals دریافته است که در حال حاضر بیش از 1 میلیون دستگاه متصل به طور عمومی در اینترنت قابل مشاهده هستند که Boa را اجرا می کنند، نرم افزاری قدیمی و پشتیبانی نشده که هنوز به طور گسترده در دستگاه های IoT و کیت های توسعه نرم افزار استفاده می شود.

«سازمان‌ها بیش از هر زمان دیگری به هم مرتبط هستند. کالین اراسموس، مدیر عملیات در مایکروسافت آفریقای جنوبی می‌گوید، از روتر وای‌فای ساده گرفته تا چاپگرهای اداری روزمره، تیم‌های فناوری اطلاعات باید دستگاه‌های اینترنت اشیا خود را به گونه‌ای متفاوت ببینند و مانند هر لپ‌تاپ شرکتی از آنها محافظت کنند تا از نقض امنیت جلوگیری کنند. “به دست آوردن دید کامل از سیستم های OT سازمان و محافظت از راه حل های IoT آن، کمک زیادی به جلوگیری از حملات سایبری خواهد کرد.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تهدیدات IT، OT و IoT، ویرایش سوم را بخوانید سیگنال های سایبری.منبع: https://www.securitysa.com/19691R

خطر جدید برای تیم های امنیتی فناوری اطلاعات

شماره 4 2023 اخبار، امنیت سایبری

گزارش اخیر Cyber ​​Signals مایکروسافت نشان می دهد که چگونه مجرمان سایبری از فناوری عملیاتی (OT) به عنوان دروازه ورود به شبکه یک سازمان استفاده می کنند. این در زمانی اتفاق می‌افتد که ارتباطات اینترنت اشیا همچنان در حال رشد هستند. اتصالات اینترنت اشیا در جنوب صحرای آفریقا هستند قرار است تا سال 2030 دو برابر شود، به مجرمان سایبری فرصت های بیشتری برای نفوذ به شبکه ها و سیستم ها می دهد.

گزارش سیگنال‌های سایبری مایکروسافت یک خلاصه اطلاعاتی معمولی درباره تهدیدات سایبری است که روندهای امنیتی و بینش‌های جمع‌آوری شده از 43 تریلیون سیگنال امنیتی روزانه مایکروسافت و 8500 کارشناس امنیتی را نشان می‌دهد. آخرین نسخه نشان می‌دهد که سیستم‌های فناوری اطلاعات، اینترنت اشیا (IoT) و OT همگرا خطر بیشتری برای زیرساخت‌های حیاتی دارند.