خیابان های امن و پنج ماموریت سر کیر


«خیابان‌های بریتانیا را ایمن کنید» یکی از پنج مورد استماموریت هارهبر حزب کارگر، سر کیر استارمر در سخنرانی هفته گذشته آن را بیان کرد. «ماموریت»، در حالی که جزئیات کوتاهی داشت، برای «اصلاح پلیس و سیستم قضایی، پیشگیری از جرم، مقابله با خشونت علیه زنان، و جلوگیری از فرار مجرمان بدون مجازات» بود.

حزب کارگر به‌جای بیان جزئیات چگونگی وقوع این اتفاقات، از روش‌ها و مقاصد صحبت کرد و مدعی شد که به دنبال «گسست شدید از دولت معمولی» است، مانند انتقال تصمیم‌گیری از وست مینستر، و تمرکز بر روی تأثیر در دنیای واقعی به جای ورودی و خروجی. و “نزدیک به مشکلات با رویکردی بلند مدت و پیشگیرانه”. کارگر گفت: «چالش‌های بلندمدت نیازمند راه‌حل‌های بلندمدت هستند. حرکت به سمت یک رویکرد پیشگیرانه تر به معنای در نظر گرفتن تغییرات در یک افق زمانی طولانی تر است و دولت ها را ملزم می کند که در مسیر خود باقی بمانند، نه اینکه بسته به سمتی که بادهای مخالف سیاسی می وزند تغییر کنند.

عنوان «خیابان‌های امن‌تر» ممکن است نشانه‌ای باشد به سمت دفتر خانه “صندوق خیابان های امن” که در زمانی آغاز شد که پریتی پاتل وزیر کشور رژیم بوریس جانسون بود. همانطور که در نسخه چاپی ماه مارس مجله امنیتی حرفه ای ذکر شده است ارزیابی دور اول صندوق شواهد «حداقلی» از مخارج را یافت که بر ارقام جرم و جنایت تأثیر می‌گذارد، اما هزینه‌ها به مردم محلی اعتماد بیشتری نسبت به پلیس می‌داد.

در همین حال در سخنرانی یک ساعته به موسسه برای دولت اتاق فکر، وزیر کشور سایه، ایوت کوپر صحبت کرد پیشنهاد کارگر 13000 افسر پلیس محله و افسران حمایت از جامعه پلیس در خیابان های بریتانیا، با هزینه 360 میلیون پوند. تکرار سخنرانی خود را به کنفرانس سالانه کارگری سپتامبر گذشته در لیورپول.

اظهار نظر

در فدراسیون پلیساستیو هارتشورن، رئیس پلیس رده بندی گفت: “ما از جاه طلبی حزب کارگر برای بازگرداندن افسران پلیس به قلب جامعه قدردانی می کنیم، زیرا حضور پلیس در معرض دید نقشی اساسی در ایجاد اعتماد عمومی ایفا می کند، اعتمادی که در طول سال ها به آرامی از بین رفته است.

«پلیس محله در طول بیش از یک دهه، با 6000 افسر کمتر در این تیم ها، به شدت کم ارزش بوده و متعاقباً از بین رفته است. ارتقاء افسران پلیس به شدت مورد نیاز است، و ما از طرح هایی برای انجام این کار حمایت می کنیم، اما باید در مورد چگونگی دستیابی به این امر در زمانی که نیروها مجبور به کاهش چند میلیون پوندی بودجه هستند، احتیاط کنیم.

ما موافقیم که فضا برای همکاری بیشتر میان نیروها و صرفه جویی در کارآیی بیشتر از طریق تدارکات مشترک وجود دارد، اما بودجه قابل توجهی از دولت مرکزی مورد نیاز است و ما نمی توانیم به طور مستقیم به مالیات دهندگان اتکا کنیم.

ما نگران هستیم که مالیات دهندگان محلی عملاً دو بار پرداخت می کنند و این کار را در زمانی انجام می دهند که تعداد کمی از آنها می توانند افزایش مالیات شورای شهر را تحمل کنند – یک بار از طریق مالیات ملی و سپس بار دیگر از طریق مالیات محلی و قانون. در واقع، تقریباً دو سوم بودجه پلیس از این قانون تأمین می شود.

فرمول تامین مالی نیز قدیمی و ناعادلانه است، چیزی که در سال 2015 توسط دولت تایید شد، اما علیرغم صحبت‌های زیاد، کاری برای یافتن راه‌حلی برای این موضوع انجام نشده است. مردم نباید با بخت آزمایی کدپستی در مورد چیزی به مهمی خدمات پلیس خود مواجه شوند، زیرا مناطق ثروتمندتر اغلب به دلیل مالیات پرداختی بیشتر بودجه بیشتری دریافت می کنند.

این نویدبخش است که نمایندگان مجلس اهمیت بازگرداندن چنین حوزه حیاتی، نادیده گرفته شده پلیسی را درک کنند و راه حل هایی برای کمک به بازگرداندن ایمان به خدمات ارائه دهند، اما بودجه قابل توجه و بلندمدت دولت مرکزی برای خدمات پلیس، که عواملی در تورم، کلید دستیابی به این امر است. علاوه بر تغییراتی که به دقت در نظر گرفته شده است تا اطمینان حاصل شود که تأثیر منفی بر اعضای ما که روز به روز کار را انجام می دهند، نخواهد داشت.»

عکس مارک رو; دوربین فیلمبرداری در سکوی ایستگاه راه آهن اردینگتون، بیرمنگام
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/safer-streets-and-sir-keirs-five-missions/