داده های جدید عادی | امنیت حرفه ای


سخت افزار ایمن چگونه می تواند یکپارچگی داده ها را در عصر کار ترکیبی تضمین کند؟ از جان مایکل، مدیرعامل می پرسد، iStorage. او می‌گوید ذخیره‌سازی سازمانی باید تغییر کند تا نیازهای فرهنگ کاری جدید را برآورده کند و اینکه چگونه ارتقاء سخت‌افزار می‌تواند مدیریت کارمندان را ساده کند.

یکپارچگی داده های تجاری هرگز به این اندازه حیاتی نبوده است. تقاضاهای نظارتی در حال رشد هستند، میزان داده‌هایی که ذخیره و تجزیه و تحلیل می‌کنیم در حال افزایش است، و تأثیری که داده‌های از دست رفته، دزدیده شده یا حتی به‌طور نامناسب ذخیره‌شده می‌تواند روی یک کسب‌وکار داشته باشد، هرگز شدیدتر نبوده است. بخش های منابع انسانی این را می دانند. آنها قبلاً با چالش برآوردن الزامات GDPR روبرو شده اند و تجربه کرده اند که چنین کاری چقدر ترسناک و پیچیده است.

مسئولیت جلوگیری از نقض اطلاعات صرفاً یک موضوع فناوری اطلاعات نیست. این باری است که کل سازمان به اشتراک گذاشته است – و هنگامی که کارکنان داخل هواپیما، آموزش و خارج از هواپیما که ممکن است داده‌های حساس را مدیریت کنند، بر عهده منابع انسانی است که اطمینان حاصل کند که شدت چنین نقض‌هایی بر روی کسانی که می‌توانند باعث آن‌ها شوند تحت تأثیر قرار می‌گیرد. هر امکانی باید در نظر گرفته شود و هر اقدام پیشگیرانه ای انجام شود تا اطمینان حاصل شود که نقض داده ها اتفاق نمی افتد.

شیوه های کاری تغییر کرده است و اکنون احتمال نقض بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. همه‌گیری کووید-19 تقریباً نیمی از بزرگسالان شاغل را مجبور کرد کارهای خود را در خانه انجام دهند. حتی با وجود لغو محدودیت ها، 84 درصد از کسانی که از راه دور کار می کردند، قصد دارند این کار را برای بخشی از هفته کاری خود ادامه دهند. کارمندان جدید بالقوه ممکن است توسط گزینه کار ترکیبی یا خانگی فریفته شوند، بنابراین حتی کارکنان آزمایشی به طور منظم به داده های حساس شرکت در خارج از دفتر دسترسی دارند. کار ترکیبی فرهنگ و با آن قوانین را تغییر داده است. داده ها باید با یک کارگر ترکیبی در هر کجا که هستند همراه شوند.

رفتار بی احتیاطی و بی رحمانه اتفاق می افتد. یک کارگر ممکن است تصمیم بگیرد برای کار در یک کافی شاپ بنشیند، به طور بالقوه از Wi-Fi ناامن استفاده کند یا لپ تاپ خود را بدون مراقبت در اطراف افراد عمومی رها کند. کارگران هیبریدی باید با این داده ها رفت و آمد کنند، به طور بالقوه آن را به اشتباه در حمل و نقل عمومی قرار دهند و اجازه دهند به دست اشتباه بیفتد. کارمندی که وسوسه می شود به دنبال کار در جای دیگری باشد، ممکن است اطلاعات حساس شرکت را با خود همراه کند.

از منظر مدیریت داده ها، هر یک از این موقعیت ها خطر قابل توجهی دارد. و خطرات مشترکی که قبل از همه‌گیری وجود داشت – مدیرانی که در قطار کار می‌کردند، نمایندگانی که از سایت بازدید می‌کردند، جاسوسی شرکت‌ها و دیگران – از بین نرفته‌اند. تا آنجایی که می‌توانید به نیروی کار در زمینه مدیریت امن داده‌ها آموزش بدهید، اشتباهات می‌توانند اتفاق بیفتند و اتفاق می‌افتند – اما فناوری مناسب می‌تواند به عدم تبدیل اشتباه به فاجعه کمک کند.

قدرت مدیریت داده متمرکز از راه دور

تجهیز کارمندان به فضای ذخیره سازی رمزگذاری شده مرحله اول است. فقط کسانی که دارای اعتبارنامه صحیح هستند می توانند به داده های یک درایو رمزگذاری شده دسترسی داشته باشند. بدون کلید مناسب، داده های رمزگذاری شده کاملاً غیرقابل خواندن و از نظر عملکرد بی فایده هستند. بسته به سخت افزار، خود درایو حتی ممکن است بدون داشتن اعتبار برای باز کردن قفل آن کاملاً غیرقابل دسترسی باشد. داده های ذخیره شده در چنین درایوی ذاتا ایمن هستند.

مدیریت رمزگذاری لزوماً به معنای صدور رمز عبور ساده نیست. روش باز کردن قفل می تواند بیومتریک باشد، با استفاده از حسگرهای تلفن کارمندان یا خواننده اثر انگشت برای تأیید هویت آنها. در صورت انتخاب می تواند از یک رمز عبور در یک دستگاه اختصاصی استفاده کند. مهم این است که نه روش رمزگذاری و نه روش باز کردن قفل را نباید به یک کارمند واگذار کرد تا مدیریت کند. بخش‌های فناوری اطلاعات – و حتی بخش‌های منابع انسانی – می‌توانند چنین درایوهایی را با استفاده از یک رابط ساده در یک مکان مرکزی صادر و از راه دور مدیریت کنند.

دولت مرکزی قدرت شگفت انگیزی را ارائه می دهد. شاید با یک کارمند در مورد مکان، زمان و نحوه کارشان به توافق رسیده باشید. راه حل مناسب مدیریت از راه دور می تواند ابزارهایی را برای کمک به تحقق این امر ارائه دهد. برای مثال، ژئوفنسینگ، اگر کارمندی خارج از شعاع جغرافیایی خاصی باشد – به بزرگی یک قاره، کشور یا شهر، یا به کوچکی خانه و باغشان، از باز کردن قفل چنین درایو جلوگیری می کند. محدودیت های زمانی می تواند ذخیره سازی را در خارج از ساعات کاری قفل کند. اگر برای مثال، یک کارمند در دفتر درایو خود را به محل کار خود آورده باشد اما تلفن مورد نیاز برای باز کردن قفل آن را نداشته باشد، یک سرپرست می‌تواند به طور موقت یک درایو را قفل کند، یا یک بار محدودیت‌ها را کاهش دهد.

اگر یک کارمند یک درایو را از دست بدهد، رمزگذاری تنها خط دفاعی نیست. یک درایو مدیریت‌شده از راه دور می‌تواند علامت‌گذاری شود که دفعه بعد که در رایانه قرار می‌گیرد، از راه دور پاک می‌شود، و یک درایو جدید با استفاده از اعتبارنامه‌هایی که قبلاً در یک سیستم مرکزی وجود دارد، به سرعت صادر می‌شود. درایوهای ایمن همچنین می‌توانند خود را پاک کنند، اگر فردی تلاش کند به اجبار وارد شود یا از رمز عبور نادرست بارها استفاده کند – به این معنی که حتی درایوی که هنوز گم شده گزارش نشده است، ذاتاً ایمن است.

مدیریت از راه دور، خروج از هواپیما را ساده می کند. یک کارمند در پایان قرارداد خود می تواند به سادگی دسترسی خود را حذف کند. با یک تنظیم در یک ابزار مدیریتی – تنظیماتی که در تئوری باید به اندازه کافی ساده باشد تا همه بتوانند از آن استفاده کنند – هر چیزی که در درایو شرکت ذخیره شده است می تواند برای همیشه قفل بماند و ایمن نگه دارد چه کارمند سخت افزار را برگرداند یا نه.

دیدن پتانسیل‌هایی که ذخیره‌سازی ایمن و مدیریت از راه دور برای ساده‌سازی ایمنی داده‌ها و مدیریت کارمندان در عصر جدیدی از کار ترکیبی ارائه می‌دهد، دشوار نیست. با پشتوانه یک خط‌مشی امنیتی منسجم و مدنظر، سخت‌افزار مناسب می‌تواند بار مدیریت نیازمندی‌های IT کارکنان جدید و فعلی را تا حد زیادی کاهش دهد – و کمک کند تا نقض داده‌ها در یک محیط کاری که به سمت آینده حرکت می‌کند به گذشته تبدیل شود. .

بازدید کنید https://istorage-uk.com/product/datashur-bt-rmc/.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/computer-systems-and-it-security-news/new-data-normal/