دسترسی ایمن و خصوصی در فضای ابری – شماره 1 2023 – Secutel Technologies

کاربران کنترل دسترسی به دلیل ایجاد تغییرات بزرگ در سیستم های کنترل دسترسی شرکت خود شناخته نمی شوند. بسیاری هنوز از سیستم های مبتنی بر کارت ناامن برای کنترل ورود و خروج و حتی کتاب بازدیدکنندگان برای دسترسی به محل خود استفاده می کنند.

به طور کلی، او می‌گوید که سیستم‌های ابری بهتر هستند زیرا به نصب‌کننده اجازه می‌دهند هر سفت‌افزار جدید را به‌محض آماده شدن از راه دور روی دستگاه‌ها فشار دهد و بدون نیاز به بازدید از سایت، آن را پیکربندی کند. از ایجاد اختلال در جریان عادی عملیات مشتری، تعمیر و نگهداری جلوگیری می کند. از آنجایی که مبتنی بر ابر است، مدیریت کاربر نیز آسان تر است زیرا از راه دور انجام می شود.وام)


منبع: https://www.securitysa.com/18701R

Secutel Technologies با ترکیب ایده کنترل دسترسی بدون لمس و موبایل، NoKey را توسعه داده است. آندره ورمولن، مدیر ارشد اجرایی Secutel، توضیح می‌دهد: «محصول NoKey ما یک سیستم کنترل دسترسی بدون کلید امن با استفاده از بیومتریک است. از فناوری BLE استفاده می کند که اطمینان می دهد کاربر در محل برای باز کردن درب حضور دارد.

گفته می شود، بسیاری از شرکت ها به سمت دسترسی بیومتریک و T&A حرکت کرده اند. برنامه های کاربردی، در درجه اول بر روی بیومتریک اثر انگشت تمرکز می کنند. در طول سال‌های همه‌گیری، این سیستم‌ها باعث ایجاد ناراحتی‌های عصبی می‌شد، زیرا لمس دستگاه بیومتریک در درب به عنوان یک خطر بالقوه برای سلامتی تلقی می‌شد. همانطور که در کتابچه راهنمای دسترسی و هویت هوشمندمنتشر شده در ژانویه توسط راه حل های امنیتی پیشرفته، استفاده از دستگاه های تلفن همراه به عنوان یک کارت کلید الکترونیکی سال هاست که در دسترس بوده است و راه حلی بدون لمس ارائه می دهد (کاربر فقط دستگاه تلفن همراه خود را لمس می کند).

«سیستم کاملاً مبتنی بر ابر است و از دقت در گزارش‌دهی افراد و زمان حضور در سایت اطمینان می‌دهد. برنامه ریزی درب های خاص (زمانی که بتوان آنها را باز کرد) از راه دور انجام می شود که به بهینه سازی کسب و کار کمک می کند.

دسترسی ایمن و خصوصی در فضای ابری

شماره 1 2023 آموزش (صنعت)

سادگی در تمامی محیط ها

در بازارهایی مانند بخش آموزش، Vermeulen می گوید که استفاده از برنامه NoKey ساده و شهودی است. “فناوری ساده کشیدن انگشت، با مزیت اضافی اجازه دادن به وحشت در یک دستگاه، کلید و کنترل را بدون ایجاد خطر برای سازمان در دستان کاربر قرار می دهد.”

ورمولن نمونه ای از گاوصندوق جواهرات فروشی را ارائه می دهد. برای باز شدن گاوصندوق، کاربر باید حضور داشته باشد. علاوه بر این، باید تأیید کند که یک ورودی معتبر رخ داده است، و شرکت نظارت باید یک محیط ذاتاً امن را در حالی که درب پشت مغازه بسته است تأیید کند. باید برای مدت معینی اجازه خلع سلاح را بدهد تا مغازه دار وارد منطقه امن شود.

به عنوان یک اقدام امنیتی اضافی، بیومتریک در درب خوان قرار نمی گیرد، بلکه خود دستگاه تلفن همراه است. این بیومتریک کاربر را حفظ می کند (صورت یا اثر انگشت) خصوصی، در حالی که هنوز به شرکت اجازه می دهد تا اطمینان حاصل کند که فقط کاربران مجاز دسترسی دارند. Vermeulen اضافه می کند که برنامه همچنین به طور همزمان پارتیشن ها یا آلارم ها را مسلح یا خلع سلاح می کند.

مزایای ابر

Vermeulen اشاره می کند که NoKey از کدهای رمزگذاری شده خواندن و نوشتن برای امنیت استفاده می کند. علاوه بر این، حتی در زمان خرابی، درها همچنان فعال هستند. این شرکت همچنین می‌تواند «روترهای افزونگی» با پهنای باند کم ارائه کند که امکان خرابی دو سیم‌کارت یا APN را فراهم می‌کند.

NoKey به دلیل استفاده کم از داده و توانایی ادغام با قفل های الکترونیکی خاص به جای اینکه مشتری را مجبور به تغییر کل معماری خود کند، هزینه ها را کاهش می دهد. با استفاده از نظارت بر تعمیر و نگهداری از راه دور، هزینه های گزارش نادرست و خرابی را بیشتر کاهش می دهد.

در حالی که سیستم‌های کنترل دسترسی مبتنی بر ابر در حال محبوب‌تر شدن هستند، برخی از مردم نگران این هستند که در هنگام قطع برق Eskom چه اتفاقی می‌افتد، زمانی که برق قطع می‌شود و دسترسی به اینترنت قطع می‌شود. همچنین سؤالاتی در مورد امنیت اطلاعات شخصی ذخیره شده در رایانه شخص دیگری و خطرات انتقال آنها از طریق اینترنت وجود دارد.

برای افزایش بیشتر امنیت راه حل، NoKey در سیستم هشدار تایید بصری Secutel یکپارچه شده است، که اجازه می دهد عکس های فوری گرفته شود و زمانی که شخصی وارد یک سایت راه دور می شود، عکس های فوری گرفته شود و به ابر ارسال شود. این تأیید می کند که این کاربر خاص بوده که به درب دسترسی پیدا کرده است. Vermeulen می افزاید: “این همچنین به شرکت های نظارت از راه دور اجازه می دهد تا از دارایی های پرخطر مانند ارز، شمش و غیره محافظت کنند.”