دستور اپسوم | امنیت حرفه ای


گروه معترض خیزش حیوانات می گوید که این آخر هفته “دربی اپسوم را برای ادامه گفتگوی که در Grand National شروع کردیم” مختل خواهد کرد. این به اعتراضات در Aintree در اواسط آوریل اشاره دارد.

در همین حال باشگاه جوکی، که میدان مسابقه Epsom Downs را در ساری اجرا می کند، بوده است حکم صادر کرد توسط قاضی دادگاه عالی سر آنتونی مان. این افراد را از ورود به میدان مسابقه و انجام سایر اعمال به قصد و/یا اثر برهم زدن مسابقات منع می کند. چنین اعمالی شامل وارد کردن عمدی اشیا به میدان مسابقه، ورود به رینگ رژه، ورود و/یا ماندن در مسیر اسب‌ها به رینگ رژه و مسیر مسابقه بدون مجوز، و به خطر انداختن عمدی هر شخصی در اپسوم در طول جشنواره دربی، در جمعه و شنبه، 2 و 3 ژوئن. مانند چنین احکام دادگاهی، نقض این دستور می تواند مشمول رسیدگی به اتهام اهانت به دادگاه شود که ممکن است منجر به جریمه یا زندان شود.

پس از جلسه استماع، نوین تروسدیل، مدیر عامل باشگاه جوکی، گفت: «اولویت شماره یک ما همیشه این است که اطمینان حاصل کنیم که ایمنی همه شرکت‌کنندگان اسب و انسان و مسابقه‌بازان، مسئولان و کارمندان خودمان به خطر نیفتد. Animal Rising بارها و بارها به صراحت اعلام کرده است که قصد دارد قانون را زیر پا بگذارد و جشنواره دربی را مختل کند و این برای ما چاره ای جز درخواست این دستور باقی نگذاشته است، زیرا با تعدادی از سهامداران از جمله پلیس ساری مشورت کرده ایم.

ما هرگز تکرار اخلال غیرقانونی را که در آینتری در روز بزرگ ملی شاهد بودیم تحمل نخواهیم کرد و از حکم امروز دادگاه عالی استقبال می‌کنیم که لایه امنیتی بیشتری برای مقابله با تهدید چنین رفتار خطرناک و بی‌ملاحظه‌ای برای ما فراهم می‌کند.

ما معتقدیم که همه باید حق اعتراض مسالمت آمیز را داشته باشند و به Animal Rising منطقه ای در نزدیکی ورودی Epsom Downs Racecourse پیشنهاد داده ایم تا نظرات خود را به شیوه ای مطیع قانون بیان کنند. با این حال، هر کسی که تلاش کند مسابقه را مختل کند یا ایمنی اسب ها یا انسان ها را به خطر بیندازد، توسط تیم های امنیتی و پلیس ما به شدت برخورد خواهد شد.»

خیزش حیوانات بیان کرده است که این یک جنبش اجتماعی غیرخشونت آمیز برای ایجاد یک رابطه جدید با همه موجودات برای یک آینده زیست محیطی امن است. این گروه همچنین در آن “تحصن” کرده است رستوران های سطح بالا; مزارع؛ و دیگر زمین های مسابقه.

سال گذشته دستور گسترده‌ای صادر شد که مسیر لندن تا میدلندز خط ریلی HS2 را پوشش می‌دهد، از جمله حفر تونل‌ها، برای مقابله با تاکتیکی که در باغ یوستون در پایانه لندن در زمستان 2020-2021 مشاهده شد. .

همانطور که در گزارش شده است نسخه چاپی ژوئن از مجله امنیت حرفه ای، سایر زمین های مسابقه به دلیل ماهیت “متخلخل” محیط های طولانی و اغلب روستایی مسیرها، به نگهبانی قراردادی خود اضافه کرده اند. در اطراف گراند نشنال، پلیس مرسی ساید تعدادی را ایجاد کرد دستگیری 118 معترض، به ظن تعدادی از تخلفات از جمله توطئه برای ایجاد مزاحمت عمومی، انسداد بزرگراه ها و داشتن مواد مخدر کنترل شده

در همین حال لایحه نظم عمومی از پارلمان عبور کرده است و جرایم جنایی جدیدی برای دخالت در زیرساخت های کلیدی ملی مانند جاده ها و راه آهن ایجاد کرده است. و “قفل کردن” به افراد یا اشیاء دیگر، یک تاکتیک معترض است. وزارت کشور در حال ارائه قانون دیگری است (یک قانون مشابه برای مبارزه با اعتراضات که سال گذشته منتشر شد) برای رسیدگی به “راهپیمایی آهسته” توسط Just Stop Oil، یک تاکتیک اعتراضی که ماه گذشته در لندن ادامه داشت. وزیر کشور سوئلا براورمن گفت: “معترضان خودخواه و اخلالگر زندگی روزمره مردم را در سراسر کشور ویران می کنند و این باید متوقف شود.”
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/epsom-injunction/