دستگاه بخور و رطوبت ساز:خرید بهترین دستگاه بخور با قیمت ارزان فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو

دستگاه بخور و رطوبت ساز:خرید بهترین دستگاه بخور با قیمت ارزان فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو

استفاده از دستگاه رطوبت‌سنج، به اندازه‌گیری میزان رطوبت کمک می‌کند. همانطور که از اسم این دستگاه‌های بخور مشخص است، گرمای هوای اطراف شما از این طریق حفظ می‌شود. نحوه کار این دستگاه بخور به گونه‌ای است که آب را به نقطه جوش می‌رساند. این دستگاه برای مرطوب کردن فضا در فصل سرد سال که رطوبت یک خانه بسیار کاهش پیدا می کند، بسیار عالی است. این دستگاه در کنار اینکه کاربردهای درمانی مختلفی دارد، می تواند برای پوست نیز بسیار مفید باشد.

  • زیرا در بسیاری از موارد دیده شده است که افراد توجهی به میزان آب دستگاه ندارند و در نتیجه ی آن خطرات زیادی به وجود می آید.
  • مخزن با ظرفیت نگهداری ۵ لیتر آب، امکان تنظیم رطوبت، شست‌وشوی راحت، فیلتر ضد رسوب و سیستم خاموشی خودکار همه و همه از ویژگی‌های این دستگاه بخور گرم کم نقص است.
  • این دستگاه به‌صورت تک‌رنگ طراحی ‌شده و بدنه‌ی اصلی آن به رنگ روشن است.

ضمن تشکر و امیدواری از مفید بودن این مطلب در راستای انتخاب و خرید شما، خواندن راهنمای خرید کرم ترک پا و خرید دستگاه بخور سرد را نیز به شما توصیه می کنیم. شما مخاطبان عزیز می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با تیم پشتیبانی لیست بیست در میان بگذارید. از دیگر موارد مهمی که در هنگام خرید دستگاه بخور گرم باید به آن توجه لازم و کافی را داشته باشید، گارانتی و ضمانتنامه کیفی محصول است. در فصل های سرد سال که خشکی پوست بسیار شایع است، می توان از دستگاه بخور گرم برای رفع خشکی پوست استفاده کرد. یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از دستگاه بخور گرم، کاهش خروپف در افراد می باشد. در برخی از موارد، خشکی گلو باعث می شود که افراد در شب و موقع خواب، خروپف کنند.

بخورهای سرد، رطوبت را به هوا می پراکنند و بر عکس رطوبت ساز های گرم از مکانیزم گرمایشی برای ایجاد رطوبت استفاده نمی کنند. در دستگاه بخور گرم ابتدا آب داغ می شود.و سپس از آن رطوبت گرم تولید میشود. کار اصلی هر دو مدل دستگاه های بخور افزایش رطوبت محیط می باشد ولی در داخل بصورت متفاوتی عمل می کنند. افزودن رطوبت به هوا می تواند شما را از خشکی پوست گرفته تا سرفه های خشک خلاصی بخشد. بهترین راه برای این کار داشتن یک دستگاه بخور با کیفیت است. سوختن و خراب شدن دستگاه بخور، رایج‌ترین مشکل احتمالی در ارتباط با استفاده از این دستگاه است.

انواع دستگاه های بخور گرم

در ادامه، فواید دستگاه بخور صورت را به طور کامل توضیح داده ایم. پیشنهاد می‌شود قبل از خرید دستگاه حتماً از میزان صدای تولیدی دستگاه اطمینان حاصل فرمائید. بسیاری از دستگاه‌های بخور قابلیت کنترل هوشمند رطوبت دارند و زمانی‌که مقدار رطوبت محیط به حد دلخواه شما برسد، دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش می‌شود. روش کار این دستگاه به این صورت است که یک فن هوا را به داخل یک فیلتر مرطوب می‌دمد، این عمل باعث می‌شود تا هوای خنک از طریق فیتیله داخل به خارج انتقال پیدا کند و در نتیجه رطوبت هوا افزایش پیدا می‌کند. روشن بودن دستگاه بخور باعث کاهش اکسیژن محیط نمی شود و از طرفی علت تغییر رنگ شعله گاز نیز کم شدن میزان اکسیژن نیست.

مشخصات دستگاه بخور گرم سانی

بنابراین سیستم‌هایی با فناوری‌های نوین و امکانات خاص، قیمت‌های به‌مراتب بیشتری دارند. اگر به‌دنبال نمونه‌های فوق‌العاده پیشرفته و مدرن هستید؛ باید هزینه‌های بیشتری را پرداخت کنید. وتوصیه می شود که رطوبت هوای خانه، بین 30 تا 50 درصد حفظ شود.نمونه ای از بهترین دستگاه های بخور را در پایین میتوانید مشاهده و یا خریداری کنید. به همین خاطر، افرادی که دارای حمله های آسم هستند، می توانند با کمک دستگاه بخور گرم این مشکل را برطرف کنند. یکی از نکات قابل توجه در مورد دستگاه بخور گرم، داغ شدن بدنه ی آن می باشد.

با توجه به اینکه دستگاه بخور سرد و گرم انواع مختلفی دارد قیمت های آن هم متفاوت است. قیمت دستگاه بخور سرد و گرم به عوامل مختلفی مثل کشور وبسایت اصیل بخرید سازنده بستگی دارد. قیمت یک دستگاه بخور سرد و گرم می‌تواند با توجه به کاربردهایی مثل ریموت کنترل، حداکثر خروجی هوا، نوع صفحه نمایش متفاوت باشد. یکی از عواملی که در قیمت دستگاه بخور سرد و گرم تاثیرگذار است توان موتور و حجم مخزن است.

دستگاه بخور و رطوبت ساز سرد مدل Moon Planet Humidifier

توجه داشته باشید که برای جلوگیری از گسترش میکروب‌ها و ویروس‌ها، میزان رطوبت هوای خانه شما باید بین 40 تا 50 درصد باشد. به این ترتیب مجاری تنفسی در برابر باکتری‌ها، ذرات گرد و غبار، ویروس‌ها و… دستگاه رطوبت ساز مرکزی نسبت به دیگر دستگاه‌ها ابعاد بزرگ‌تری داشته و به سیستم تهویه هوای مرکزی متصل می‌شود. دستگاه رطوبت ساز می‌تواند به شکل بالقوه مواد معدنی و میکروارگانیسم‌هایی را منتشر کنند.

اگرچه افزودن رطوبت به هوا ممکن است ناراحتی ناشی از خشکی را کاهش دهد، اما رطوبت بیش از اندازه نیز ممکن است منجر به مشکلاتی شود. طبق گفته آژانس حفاظت از محیط زیست، میزان رطوبت ایده آل در خانه بهتر است بین 30 تا 50 درصد حفظ شود. در حالت ایده آل، فرد می تواند از رطوبت سنج برای اندازه گیری سطح رطوبت در اتاق استفاده کند. همچنین باید هر روز آب باقیمانده را خالی کرده و با آب تازه پر کنند.

دستگاه بخار سرد و گرم، اغلب دارای مخزن جداگانه ای برای افزودن اسانس و گیاهان معطر کننده هوا نیز می باشند. اگر دستگاه شما این مخزن جدا را ندارد بهتر است از ریختن اسانس به مخزن اصلی خودداری کنید چراکه می تواند به دستگاه شما آسیب برساند. این نوع مرطوب کننده هوا با گرم کردن آب توسط المنت حرارتی داخل دستگاه بخار را می سازد و به هوا منتقل می کند. اغلب افرادی که در اقلیم سرد و خشک زندگی می کنند استفاده از این دستگاه را ترجیح می دهند چرا که در کنار تولید بخار، گرما نیز تولید می کند. این دستگاه ها زمانی که سطح آب بسیار کم شود و یا اینکه رطوبت فضا به اندازه ی کافی برسد، به طور خودکار خاموش می شوند. زیرا در بسیاری از موارد دیده شده است که افراد توجهی به میزان آب دستگاه ندارند و در نتیجه ی آن خطرات زیادی به وجود می آید.

نسل جدید بخورها (دستگاه بخور سرد) قطرات آب را به ذرات بسیار ریز تبدیل می کنند و با فاصله بیشتری در هوا پخش می کنند. از جمله معایب دستگاه بخور گرم این است که به دلیل وجود المنت های حرارتی مصرف برق آن بیشتر از دستگاه بخور سرد است. همچنین تمیز کردن مواد معدنی که با تبخیر آب در مخزن رسوب می کنند سخت است. دستگاه بخور دستگاهی است که برای افزایش رطوبت محیط مورد استفاده قرار می گیرد.