دوربین فیلمبرداری در بندر ترکیه


که در جنوب شرقی ترکیه، بندر آسان در ژوئن 2010 توسط Assan Liman İşletmeleri A.Ş.، یکی از شرکت های گروه Kibar راه اندازی شد. این اولین ترمینال اختصاصی کانتینری در خلیج اسکندرون بود و به شرکت های حمل و نقل کانتینری بین المللی (کشتی های باری عمومی، کشتی های باربری پروژه و کشتی های فله خشک) با ظرفیت سالانه 250000 TEU (واحد بیست تجهیزات) پاسخگو بود.

این بندر امنیت بندر را مطابق با کد امنیتی بین المللی کشتی و تاسیسات بندری (ISPS) تامین می کند. یک سیستم دوربین مدار بسته قدیمی به اندازه کافی انعطاف پذیر یا دقیق نبود تا اپراتورها به طور کامل آنچه را که در محل اتفاق می افتد مشاهده کنند. از این رو نصب از هانوها تکوین محصولات انتخاب شده توسط Teknoteam Teknoloji Ürünleri. 177 دوربین Wisenet سری Q و سه دوربین Wisenet X PTZ PLUS نصب شده بودند. و 64 کانال XRN-6410DB4 NVR (ضبط کننده شبکه) با منبع تغذیه دوگانه سوئیچ برای تداوم ضبط. دستگاه‌های NVR می‌توانند ابرداده‌های هوش مصنوعی را بخوانند و اپراتورها را قادر می‌سازند تا ویدیوها را برای اشیا و ویژگی‌های مرتبط با آنها جستجو کنند.

شرکت محصول می‌گوید که محدوده Wisenet X PTZ PLUS کاربران را قادر می‌سازد تا تصاویری با درجه شواهد از فعالیت در مناطق باز بزرگ بگیرند. این محدوده همچنین دارای ویژگی ردیابی خودکار هوش مصنوعی است که به اپراتورهای اتاق کنترل اجازه می دهد تا حرکت اجسام را نظارت کنند و در عین حال برای کنترل دوربین های دیگر هندزفری باقی بمانند. با کلیک راست ماوس، اپراتورها می توانند دوربین را برای قفل کردن و ردیابی خودکار یک شی خاص برنامه ریزی کنند. تجزیه و تحلیل ویدئویی توسط الگوریتم های هوش مصنوعی منحصر به فرد Hanwha Techwin پشتیبانی می شود.

عدنان سانلی از Teknoteam Teknoloji Ürünleri می‌گوید: «به لطف فناوری Hanwha Techwin، راه‌حلی که اکنون در دسترس است، یک نمای کلی و دقیق از بندر Assan ارائه می‌دهد. استفاده از هوش مصنوعی برای ردیابی خودکار اشیاء و فراخوانی یادگیری عمیق برای جستجو و طبقه‌بندی اشیاء به ایمن نگه داشتن این پورت حیاتی کمک می‌کند – و حمل و نقل متکی به آن به طور موثر جریان پیدا می‌کند.

حدود 110 دوربین از سری Q در سایت نصب شده است. اینها دارای محدوده دینامیکی گسترده (WDR) هستند که تا 120 دسی بل برای تولید تصاویر از صحنه های حاوی ترکیبی چالش برانگیز از مناطق روشن و تاریک کار می کند. این دستگاه ها از Power over Ethernet (PoE) پشتیبانی می کنند، که نیاز به کابل کشی جداگانه و نصب منبع تغذیه در هر مکان دوربین را نفی می کند. همچنین گزینه ای برای ذخیره ویدئو و داده ها در لبه از طریق یک اسلات حافظه SD/SDHC/SDXC وجود دارد، بنابراین در صورت بروز هر گونه اختلال در شبکه، شواهد ویدیویی از بین نمی روند.

Eyup Tetik، مدیر فروش شرکت در ENTPA ELEKTRONİK A.Ş. می‌گوید: «برای تیم بندر آسان مهم بود که یک سیستم ویدیویی قوی داشته باشند که آگاهی موقعیتی و زمان‌های واکنش را بهبود بخشد. به عنوان یک بندر بین المللی شلوغ با میلیون ها دلار انبار و تجهیزات، داشتن بهترین امنیت، استفاده بصری و آسان برای نصب، ضروری بود.

کارکنان امنیتی بندر می‌توانند ویدیوهای زنده و ضبط‌شده را از طریق تبلت‌های هوشمند مشاهده کنند – که به آنها امکان می‌دهد در حین حرکت در سایت به نظارت و بررسی رویدادها ادامه دهند. این بندر قصد دارد دوربین‌های Wisenet را در سه مکان نصب کند که فیلم‌های ویدئویی و داده‌ها از یک اتاق کنترل مرکزی نظارت می‌شوند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/video-cameras-at-turkish-port/