دوربین مدار بسته

پس می توان نتیجه گیری کرد برای شروع این شغل، نیاز به سرمایه گذاری برای محل کسب نمی باشد. در نتیجه با استفاده از بانک اطلاعاتی از پیش تعریف شده رصد کاملی از حرکات و رفت و آمدهای کارکنان آن سازمان دارد. این چیپ تصویر وظیفه تبدیل رشته های نوری به اطلاعات دیجیتال را برعهده دارد. HDW1230SP از محصولات برند کورتک یک دوربین سقفی دیجیتال است که از طریق کابل شبکه تصویر را به ضبط کننده ارسال می کند . برای داشتن یک سیستم کامل به اقلام دیگری نیز نیاز داریم که مهم ترین آنها دستگاه ضبط کننده دیجیتال یا dvr هست و در کنار dvr به یک هارد دیسک خوب که بتواند تمام فریم های تصویر را با کیفیت اصلی ذخیره کند، نیاز داریم. اما به طور کلی مهم نیست که از چه روش انتقالی استفاده میشود، زیرا هدف و نتیجه اصلی و نهایی آنها یکسان خواهد بود، یعنی: “انعطاف پذیری عالی در هنگام نصب”. اما همانطور که پیشتر نیز گفتیم باید نصب دوربین توسط هیئت مدیره ساختمان تایید شود. قابلیت هایی که در فناوری دوربین مداربسته نهفته است و شغل نصب دوبین مداربسته را ارزش آفرین کرده است. در حقیقت دوربین مداربسته که از تکنولوژی دید در شب بهره میگیرند، توانایی آنالیز محیط را در محیطهای بسیار تاریک دارند و در نتیجه برای استفاده در شب از آنها استفاده میشود.

را آموزش میدهد. پس از اتمام دوره برای دانش آموزان.، آزمونی تهیه شده است که براساس آن گواهی نامه معتبر. در دوره آموزش دوربین مداربسته به شما صفر تا صد نحوه نصب انواع دوربین مدار بسته از جمله دوربین مدار بسته آنالوگ، تحت شبکه، دیجیتال و تنظیمات این دوربین ها از قبیل انتقال تصویر دوربین روی گوشی، لپ تاپ، تلویزیون، تنظیمات نور، زمان ، ساعت، ارسال ایمیل و غیره آموزش داده می شود. همانگونه که از نام دوربینهای مداربسته ثابت (Fixed ) مشخص است آنها در نقطهای مشخص با زاویه دیدی ثابت قرار میگیرند. اولین حالت که عموما در نصب دوربینهای مداربسته مورد استفاده قرار میگیرد، مدار آنالوگ یا اچ دی است.در این حالت دوربینها به وسیله کابلهای RG۱۱، RG۶، RG۵۹ متصل میشوند و اتصالات دوربین و برق آن به دستگاه DVR انجام میشود. این مدل از دوربین مداربسته با هدف نصب در فضاهای بسیار باز با درجات سخت به جهت دسترسی انتخاب میشود. امروزه بحث امنیت و حفاظت تصویری از فضاهای مختلف شهری به کاری تخصصی و بسیار حساس تبدیل شده است. به دلیل ظاهر مورد پسندی که دارد، برای استفاده در داخل محیط انتخاب بسیار مناسبی است .نیازمند تنظیمات و نگهداری کمتراست و فیلم ثبت شده از طریق اینترنت جهت دسترسی آسانتر ارائه و ارسال میشود.

در ادامه انواع دوربین مدار بسته IP و کاربرد آن ها بررسی می شود. در ادامه به صورت مختصر به آموزش طریقه نصب دوربین های مدار بسته پرداخته ایم. در این مقاله بهترین دوربین مدار بسته برند هایک ویژن را به شما معرفی خواهیم کرد؛ بنابراین از شما دعوت میکنیم که در ادامه با ما همراه باشید. بنابراین میتوان نتیجه گرفت که شغل سیستم های امنیتی و دوربین مداربسته در ابتدای راه خود قرار دارد. 7. به عنوان نصاب و سرویس و نگهداری دوربین های مداربسته فروشگاهها زنجیره ای مواد غذائی و و پوشاک مشغول به کار شود. 8. به عنوان نصاب سیار دوربین های مداربسته به نصاب دوربین مداربسته در مغازهها ،منازل، پارکینگها و… سپس تکتک مکانهایی که برای نصب دوربین مداربسته مشخص کردهاید را چک کنید تا مطمئن شوید در آن نقطه بهترین تصویر را از دوربین مداربسته میگیرید و شیئی مانع ضبط تصویر توسط دوربین مداربسته نیست. از کنار هم قرار گرفتن ستونها و ردیفهایی شامل مربعهای کوچک، یک تصویر به وجود میآید. با توجه به وجود برند های متنوع محصولات و نیاز های مختلف مشتریان در حوزه تجهیزات امنیتی، دلیلی به خرید و انبار کردن محصولات برای فعالین در این شغل نمی باشد، زیرا هزینه سرمایه گذاری و انبارداری بالایی را ایجاد می نماید و افراد شاغل متناسب با سفارش مشتریان، اقدام به خرید محصول می نمایند.

به همین دلیل است که آکادمی آموزشی کالیت دوره آموزشی دوربین های مدار بسته را در برنامه های خود گنجانید. CVI تا حدود بسیار بالایی از نظر سیگنال رمز گذاری و دریافت مشابه با رقیب خود یعنی AHD است. این درحالی است که با ثبت نام در کلاس های مجاز فنی و حرفه ای در پایان دوره مدرک رسمی نصب دوربین مدار بسته بین المللی دریافت خواهید کرد. 9. با دریافت گواهینامه ی مهارت فنی و حرفه ای و مراجعه به اتحادیه مربوطه جواز کسب دریافت کرده و به تاسیس مغازه تعمیر ، نصب ، سرویس و نگهداری اقدام کند. 4. به عنوان نصاب، سرویس و نگهداری دوربین های مداربسته در مراکز بهداشتی و بیمارستانها مشغول به کار شود. با فروش، نصب، راه اندازی و خدمات پس از فروش و نصب دوربین مداربسته و تجهیزات امنیتی مانند: سیستمهای اعلان سرقت و حریق انجام می پذیرد. همه افراد جامعه نیاز به ایجاد زیر ساخت های امنیتی برای خود دارند.

دستگاه DVR قادر است داده های دریافتی از دوربین را ذخیره سازی نموده و سپس با تبدیل آن ها به فرمت دیجیتال ، امکان نمایش تصاویر را بر روی دستگاه های گیرنده مانند تلویزیون و یا مانیتور فراهم نماید. البته بیشتر این نوع مدل، از دوربینهای تحت شبکه و دیجیتال هستند و علاوه بر تصویر با داشتن یک میکروفون داخلی، صدا را نیز ضبط مینمایند. جهت شرکت در دوره نصب دوربین مدار بسته حداقل مدرک تحصیلی پایان سوم راهنمايي (پایان دوره متوسطه اول نهم) توصیه می شود و کسانی که تحصیلات کمتری دارند در صورت داشتن توانائی ، تجربه، علاقه ، استعداد و رغبت می توانند در این دوره شرکت کنند.

ازاعتماد به نفس و توانائی تنها کار کردن برخوردار هستند. یکی از مهمترین و کاربردیترین قابلیت دوربین مدارهای بسته، کنترل کردن آنها از طریق موبایل و کامپیوتر است. دوربین های دام قابلیت چرخش دارند و می توانند توسط اپراتور کنترل شوند. 1. به عنوان رسته شغلی نصاب دوربین های مداربسته در راهنمائی و رانندگی به نصب ،تعمیر و سرویس و نگهداری دوربین های کنترل ترافیک و کنترل جرایم رانندگی مشغول به کار شود. از نظر بازار کار می توان گفت نصب دوربین مدار بسته در ایران و سایر کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است بطوری که استفاده از دوربین مدار بسته از طرف اداره اماکن در ایران برای ساختمان های اداری، مراکز تجاری، موسسه ها، مغازه ها و فروشگاه ها اجباری می باشد که این خود به تنهایی باعث بهتر شدن بازار کار شغل نصاب دوربین مداربسته شده است. ضبط سرقت کالا در فروشگاه ها، سرقت اسناد مهم سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی، سرقت اشیاء مهم و شخصی در منازل، حملات تروریستی و تهدید کننده جان افراد، ثبت ساعت کاری و کیفیت کار کارمندان مشاغل مختلف از جمله کارکرد های مفید دوربین مداربسته ها در زندگی روزمره است. فروشگاه فرادید با دارا بودن نمایندگی دوربین داهوا ، محصولات این شرکت را با قیمت مناسب عرضه می کند.

همچنین توسعه و استفاده از هوش مصنوعی در سیستم های نظارتی باعث شده است که استفاده از این ابزارها به شدت هزینه های فعالین اقتصادی را کاهش دهد. این دوربین ها بسیار هزینه بالایی دارند و در بازار قابلیت خرید و فروش ندارند. و بخش عملی آن نیز کار با انواع دوربین ها و دستگاههای ضبط تصاویر. اولین شرط ورود به این حرفه داشتن علاقه به کارهای عملی در حوزه تکنولوژی و فناوری اطلاعات می باشد. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال می تواننید با شماره های ثبت شده در وب سایت ما در ارتباط باشید. از طرف وب سایت کاوش ارتباط دریافت می کنند. اما اخیرا استفاده از دوربین های تحت وب نیز انجام میگیرد. اما چگونه دوربین های مدار بسته را نصب کنیم. اما معمولا ًخرید سیستم نظارت تصویری بهصورت پکیج آماده ارزان تر، مقرون بصرفهتر و راحتتر است. همه این ها در حالی رقم می خورد که با خرید یک پکیج از دوربین های آنالوگ یا توربو اچ دی نیز از طریق ویژگی های دستگاه دی وی آر تمامی خواسته های شما برآورده شود. دوره های متنوعی را بطور ویژه برای متخصصان ، شرکتهای بزرگ و دانشکده ها برگزار می کند.

چنانچه قصد ثبت نام در کلاس آموزش نصب دوربین مداربسته را داشته باشید، شاید اولین فاکتوری که توجه شما را به خود جلب کند قیمت دوره مورد نظر باشد؛ با این وجود پیش از هرگونه اقدام برای ثبت نام در کلاس های آموزشی باید بدانید که فاکتورهای مهم تری نیز وجود دارند که در زمان انتخاب آموزشگاه به آن ها توجه کنید. تیپ شخصیتی افرادی که به عنوان نصاب دوربین مداربسته مشغول هستند غالبا اشخاصی پر انرژی ، باهوش، هوشیار،دارای اطلاعات فنی خوب، مهارت خاص در حل مسئله جدید و چالش بر انگیز دارند و به خوبی می توانند با ابزار های مختلف کار کنند.این افراد مهارت تحلیل فراوانی دارند و می توانند مسائل مختلف را حل و فصل کنند. 3. به عنوان نصاب ، سرویس و نگهداری دوربین های مداربسته در ادارات ،کارخانجات و شرکتها مشغول به کار شود. سیستم امنیتی موردنیازتان میتواند شامل حداقل 2 یا 3 دوربین مداربسته، یک دستگاه DVR (دی وی آر)، کابل دوربین مداربسته (کواکسیال یا شبکه)، فیش BNC یا سوکت شبکه (بسته به سیستم دوربین مداربسته ای که نصب میکنید) و منبع تغذیه باشد. دستگاه های دی وی آر و ان وی آر در ابتدا باید تنظیمات رمز دستگاه با توجه به برند دستگاه انجام شود .

دوربین های مداربسته AHD نسل جدید دوربین های انالوگ قدیمی ولی با کیفیت تصویر بالاتر و تصاویر دیجیتال میباشند که این تغییر تحول عظیمی در دوربین های انالوگ ایجاد کرد.در دوربین های HD متراژ کابل کابل کشی تا فواصل بالا تا 500 متر بطور مستقیم فراهم شد در صورتی که این امکان در دوربین های انالوگ میسر نبود.در دوربین AHD رزولوشن تصویر از TVL بر حسب مگاپیکسل تغییر کرد و در کیفیت های مختلف 1.3MP,2MP,3MP,4MP,5MP,8MP تولید شد و با قیمت های مناسب و کیفیت تصویر خوب وارد بازار شدند. دوربین های مداربسته ی بی سیم به طور کلی به دو دسته ی بی سیم آنالوگ و بی سیم دیجیتال تقسیم می شوند.

تعداد LED های دوربین 24 عدد است و برد دید در شبی آن تا 25 متر را سایت hivisioncctv پوشش می دهد. به این ترتیب می تواند مسافت های بیشتر از ۴۰ فوت را پوشش دهد. همانطور که می دانیم، به صورت معمول قیمت هر محصول اعم از لوازم خانگی، پوشاک، زیورآلات، خوراک و … دوربین مداربسته سیم کارت خور به دلیل قابلیت هایی که به آن اضافه شده است، قیمت بالاتر و بیشتری نسبت به دوربین های مداربسته معمولی دارد . چنین دستگاهی در دوربین مداربسته تحت شبکه NVR نامیده میشود. در این شیوه دوربینها تصاویر دریافتی را با کمک کابلهای Cat۶، Cat۵e، Cat۵ و غیره به سوئیچ شبکه و دستگاه NVR منتقل میکنند. اولین روش شاگردی کردن در مغازه های تخصصی نصب دوربین مدار بسته می باشد که این شیوه یادگیری بسیار طولانی مدت خواهد بود و برای کسانی که می خواهند سریع وارد بازار کار دوربین مدار بسته شوند مناسب نیست. اگر محیط مورد نظر بزرگ و گسترده بود میتوان با این شیوه کار نصب دوربینهای مداربسته را انجام داد. شرکت در دوره آموزش نصب دوربین مداربسته برای چه افرادی مناسب است؟ از این رو در این مقاله از آکادمی کاوش ارتباط برای شما همراهان گرامی در رابطه با آموزش نصب دوربین مدار بسته hd صحبت خواهیم کرد.

تنها با یک کیف ابزار می توان کار خود را شروع کنید. افرادی مناسب این شغل هستند که بتوانند در زمینه کامپیوتر، شبکه، اینترنت، الکترونیک، برق و مخابرات شروع به کسب دانش و اطلاعات نمایند. اولین قدم تهیه لیستی از نیازهایی است که در زمینه نظارت تصویری دارید. این بدین معناست که مشخص کنید در چه مکانهایی نیاز به کنترل و نظارت تصویری دارید. به منظور نظارت بر محیط و یا کنترل تردد افراد عموما از دوربین مداربسته یا CCTV استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم تا نحوه اتصال دوربین مداربسته به گوشی و مزایای آن را برای شما توضیح دهیم.

پس انجام مراحل قبلی و ذخیره آن ها دوباره در آدرس بار مرورگرتان آدرس IP که به روتر و DVR دادید را به همراه پورت مورد نظر وارد کنید مثل : 192.168.1.8:80 پس از وارد کردن آدرس زیر شما نیاز به User name و Password دستگاه DVR دارید و با وارد کردن آن میتوانید تصاویر دوربین هارا در مرورگرتان ببیند .در صورتی که به نتیجه نرسیدید به مراحل قبل رفته و دوباره به دقت انجام دهید . دستگاه های ذخیره کننده dvr/ nvr برای امنیت و خرابکاری باید در مکانی بالاتر از دوربین ها مثلا زیر شیروانی قرار گیرند، یا در داخل قفسه ای قرار گیرند و با قفل محافظت شوند.جنس قفسه ها نیز باید مقاوم و ضد گلوله یا انفجار باشد. برای اجرا و نصب این دوربینهای مداربسته، به دوربینهای تحت شبکه یا همان آی پی، NVR و همچنین سوئیچ شبکه نیاز است. در دوربینهای مدار بسته تحت شبکه انتقال تصاویر و ویدیوها از طریق کابلهای شبکه که رایجترین آن CAT6 است به دستگاه NVR صورت میگیرد. در این حالت یک شبکه اینترنتی محلی راه اندازی میشود و دوربینها و گیرندهها با کمک آن کار ارسال و دریافت و ذخیره سازی تصاویر را انجام میدهند. اولین و مهمترین آن ها برند سازنده دوربین است؛ اگر از داهوا یا هایک ویژن خرید کنید مسلما با قیمت بالاتری مواجه خواهید بود، در کنار اینکه کیفیت محصولی که دریافت می کنید هم به همان اندازه است.