دوربین های هوش مصنوعی Edge | امنیت حرفه ای


سازنده کره جنوبی IDS طیف وسیعی از دوربین های هوش مصنوعی Edge را راه اندازی کرده است. توسعه‌دهندگان می‌گویند دوربین‌های جدید مبتنی بر موتور یادگیری عمیق IDIS که خود توسعه‌یافته است، ساخته شده‌اند تا نیازهای امنیتی، ایمنی و عملیاتی را با دستگاه‌ها، سرورها و نرم‌افزارهای مجهز به هوش مصنوعی برآورده کنند.

مدل‌های جدید گنبدی 5 مگاپیکسلی (DC-D4537RXA و DC-D4537HRXA) و مدل‌های گلوله (DC-T4537HRXA) با موتور قدرتمند یادگیری عمیق IDIS برای پردازش در لبه ارائه می‌شوند. سازندگان می‌افزایند که مدل‌های جدید محدوده دوربین‌های DirectIP با کیفیت بالا را که با NDAA سازگار است، گسترش می‌دهند که نظارت تصویری با تشخیص دقیق و طبقه‌بندی اشیاء تا ۹۸ درصد را ارائه می‌دهد.

هوش مصنوعی در لبه می تواند اشیایی مانند افراد، چهره ها و وسایل نقلیه را شناسایی کند. ویژگی‌های هوش مصنوعی شامل عبور از خط، نفوذ، شیء، سرگردانی و تشخیص چهره است که به گفته این شرکت برای کاربران با هر اندازه در طیف وسیعی از بازارهای عمودی مناسب است. این مدل‌های آماده برای فضای داخلی و خارجی بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای برای مجوز اولیه یا مداوم ارائه می‌شوند، و هوش مصنوعی را با نور LED مادون قرمز تا 40 متر ترکیب می‌کنند تا با کاهش نویز در نور کم، امکان تشخیص حرکت جسم را فراهم کند. این محصولات همچنین دارای IDIS Smart Failover هستند. محدوده دینامیکی گسترده (WDR)؛ فشرده سازی تصویر H.265 و کدک هوشمند IDIS. و قدرت از طریق اترنت (PoE). یک طراحی مکانیکی سه محوره می‌تواند از نصب و راه‌اندازی پلاگین و پخش و اتصال با ضبط‌کننده‌های شبکه IDIS و انتخاب نرم‌افزار مدیریت ویدئو IDIS Center یا IDIS Solution Suite پشتیبانی کند.

این شرکت اضافه می‌کند که دوربین‌ها به‌ویژه برای مشتریانی هستند که هشدارها و اعلان‌ها را دقیقاً در جایی که بیشتر به آنها نیاز دارند، برای هدف قرار دادن شناسایی در محیط‌های آسیب‌پذیر، مناطق دسترسی و پارکینگ خودرو، ورودی‌ها و خروجی‌ها، و مکان‌های حساس یا بحرانی می‌خواهند.

جیمز مین، مدیر عامل IDIS اروپا در تصویر می‌گوید: «دوربین‌های مبتنی بر یادگیری عمیق ما بهره‌وری پرسنل امنیتی را افزایش می‌دهند و در عین حال نظارت را فعال‌تر، مقرون‌به‌صرفه‌تر و کارآمدتر می‌کنند. حذف نیاز اپراتورها به نظارت بر هزینه‌های دوربین‌های متعدد، از واکنش سریع‌تر به حوادث، و نتایج مطمئن‌تر، تسریع تحقیقات و افزودن ارزش به عملیات نظارت پشتیبانی می‌کند.»

بازدید کنید www.idisglobal.com.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/cctv/edge-ai-cameras/