دوربین گلوله ضد انفجار | امنیت حرفه ای


جدید از سازنده محصول ویدیوی شبکه ارتباطات محور دوربین گلوله ضد انفجار AXIS P1468-XLE است. این شرکت آن را اولین دوربین ضد انفجار جهان می نامد که برای مکان های خطرناک منطقه 2، 22 و کلاس I/II/III بخش 2، مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی شده است.ATEXIECEx, NEC) برای کنترل جوهای انفجاری.

P1468-XLE از روش حفاظتی “Ex e” استفاده می کند، یک رویکرد حفاظت در برابر انفجار که به عنوان “ایمنی افزایش یافته” یا “غیر محرک” شناخته می شود. توسعه دهندگان محصول می گویند که این روش به این معنی است که هیچ قوس و جرقه ای نمی تواند ظاهر شود و در طول کارکرد عادی تجهیزات الکتریکی نمی توان به دمای بیش از حد رسید. در نتیجه، تجهیزات الکتریکی با استفاده از محافظ “Ex e” نمی توانند گاز یا گرد و غبار را در محیط های بالقوه قابل احتراق مشتعل کنند. AXIS P1468-XLE یک دوربین ثابت مقاوم، مقاوم در برابر ضربه و آب و هوا است که تصاویر را با وضوح 4K تحت هر شرایط نوری، از طریق Lightfinder 2.0، محدوده دینامیکی گسترده (WDR) و OptimizedIR ارائه می دهد. سازندگان اضافه می کنند که نصب دوربین به آسانی یک دوربین استاندارد است.

P1468-XLE مطابق با دستورالعمل های آمریکای شمالی و اروپا برای تجهیزات در نظر گرفته شده برای استفاده در جوهای بالقوه انفجاری طراحی شده است. سازندگان می‌افزایند که با طراحی، دوربین نمی‌تواند انرژی کافی برای احتراق گاز یا گرد و غبار موجود در اتمسفر و ایجاد انفجار را فراهم کند، بنابراین نیاز به هرگونه محفظه سنتی محافظ در برابر انفجار را از بین می‌برد.

به گفته این شرکت، دوربین چند کاره دارای کاربردهای ایمنی و بهداشتی است. مانند تشخیص دود و آتش، مشاهده پوشیدن و استفاده از تجهیزات حفاظت فردی (PPE) و نظارت بر مناطق ممنوعه. در مورد عملیات، دوربین را می توان برای تأیید بصری فرآیندهای مختلف و به عنوان بخشی از یک شبکه حسی مبتنی بر داده استفاده کرد.

ساخته شده بر روی ARTPEC-8 SoC (سیستم روی تراشه، P1468-XLE شامل یک واحد پردازش یادگیری عمیق (DLPU) است که تجزیه و تحلیل هایی را که روی لبه اجرا می شوند را قادر می سازد. به عنوان مثال، با اتصال دوربین به سیستم کنترل فرآیند و نظارت مستمر یک فرآیند، می‌توانید فرآیند را در زمان واقعی تنظیم کنید. یک کاربر می تواند متادیتایی را برای تجزیه و تحلیل بیشتر استخراج و ارسال کند، که می تواند برای نظارت بر روند و نگهداری پیش بینی استفاده شود. این محصول دارای ویژگی‌های امنیت سایبری برای کمک به جلوگیری از دسترسی غیرمجاز است.

برخلاف مکان‌های خطرناک منطقه/بخش 1 – که در آن وجود جو انفجاری محتمل است و یک اتفاق معمولی است – در مکان‌های خطرناک منطقه/بخش 2، جو انفجاری به مراتب کمتر، متداول‌تر و برای مدت زمان بسیار کوتاه‌تری وجود دارد. . با این حال، هنوز ضروری است، از بین بردن خطر ناشی از ایجاد جرقه ای که ممکن است باعث انفجار در این مناطق شود، توسط تجهیزات حذف شود. جسپر اولوی، مدیر محصول جهانی در اکسیس، گفت: «برای مشتریانی که می‌خواهند از نظارت تصویری در مکان‌های خطرناک Zone/Division 2 استفاده کنند، تنها راه‌حل واقع‌بینانه تا کنون استفاده از دوربین‌های محافظت‌شده در برابر انفجار دارای گواهینامه برای Zone/Division 1 خطرناک بوده است. مکان ها اما این محفظه های سنگین برای مکان های خطرناک Zone 2/Division 2 بیش از حد مهندسی شده و غیرضروری گران هستند. با راه اندازی AXIS P1468-XLE، مشتریان این شانس را خواهند داشت که نظارت تصویری با کیفیت بالا و تجزیه و تحلیل پیشرفته را به مکان هایی بیاورند که قبلاً به ندرت به دلیل هزینه های گزاف استفاده می شد.

AXIS P1468-XLE مزایای طراحی و ساخت دوربین‌های ضد انفجار خودمان توسط Axis را برجسته می‌کند. در طراحی هر عنصر دوربین، می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که روش‌های به کار رفته برای محافظت در برابر انفجار بر اساس نیازهای یک دوربین جداگانه است، به جای ایجاد یک محفظه “عمومی” که برای مناسب بودن بسیاری از دوربین‌ها طراحی شده است. این فرآیندی است که منجر به یک راه حل بهینه برای محیط های خاص و موارد استفاده می شود.

بازدید کنید www.axis.com.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/cctv/explosion-protected-bullet-camera/