دوره اتاق کنترل | امنیت حرفه ای


مرکز رسمی بریتانیا برای حفاظت از زیرساخت های ملی (CPNI) راه اندازی کرده است دوره برای اپراتورهای اتاق کنترل امنیتی دوره و راهنمایی مرتبط مبتنی بر تحقیقاتی است که از سال 2017 انجام شده است.

تمرین‌های همه جانبه ارائه شده است که سناریوهای چند حادثه تروریستی را شبیه‌سازی می‌کند و اپراتورهای اتاق کنترل و سایر پرسنل امنیتی را قادر می‌سازد تا تصمیم‌گیری را در زمان واقعی تمرین کنند، گویی در یک اتاق کنترل واقعی هستند. این دوره با راهنمای به‌روزرسانی‌شده اخیر، که از طریق تجزیه و تحلیل حوادث تروریستی قبلی، و شبیه‌سازی‌های زنده حملات (به عنوان بخشی از آزمایش‌های ASCEND CPNI) و بررسی محصولات فرماندهی و کنترل ایجاد شده است، ارائه می‌شود. CPNI دریافته است که بیشترین تلفات در یک حادثه تروریستی در چند دقیقه اول اتفاق می افتد.

در دوره اولیه قبل از حضور نیروهای اورژانس در صحنه، اتاق کنترل امنیتی خط مقدم دفاع است که پاسخ اولیه به حادثه تروریستی را هدایت و سازماندهی می کند. هر ثانیه در طول حمله مهم است و هر ثانیه که می گذرد فرصتی است برای دور نگه داشتن تهدید تا حد امکان از مردم، کمک به کسانی که به کمک فوری نیاز دارند. و به اورژانس کمک کند. فرماندهی و کنترل مؤثر برای کاهش تأثیر حوادث تروریستی ضروری است. بعید است سایت‌ها پاسخ مؤثری به یک حادثه تروریستی ارائه دهند، مگر اینکه اتاق‌های کنترل با تجهیزات، سیاست‌ها و رویه‌های مناسب ارائه شوند. CPNI می گوید و به اپراتورها آموزش و زمان لازم برای تمرین و تمرین پاسخ داده می شود.

CPNI می گوید که تحقیقاتش نشان داده است که شرکت ها و سازمان های بریتانیا به اندازه کافی برای حوادث تروریستی آماده نیستند. اپراتورهای اتاق کنترل اغلب در مورد اینکه چه وظایفی باید تکمیل شوند و مسئولیت هر کار چه کسی است، نامشخص هستند، که منجر به تکرار تلاش و وظایف ضروری می شود.

CPNI اضافه می کند که از آنجایی که حملات تروریستی (خوشبختانه) نادر هستند، آموزش و تمرین اغلب تنها راه هایی است که اپراتورها می توانند مهارت های لازم را به دست آورند و تمرین کنند. هدف این دوره اپراتورهایی است که در اتاق های کنترل در سایت های زیرساخت ملی و مکان های شلوغ کار می کنند. و کسانی که مستقیماً مسئول اپراتورهای SCR هستند.

بیش از 120 نفر در دوره‌های آزمایشی در سال 2022 شرکت کرده‌اند، از جمله اپراتورهای حمل‌ونقل، خرده‌فروشی، استادیوم‌ها و میدان‌های ورزشی، رویدادهای مهم، ساختمان‌های اداری، ساختمان‌های دولتی و سایر مکان‌های در دسترس عموم بریتانیا (PAL). یکی از سخنگویان CPNI گفته است: «هدف ما این است که اپراتورهای اتاق کنترل امنیتی در سراسر کشور احساس کنند تا حد ممکن آماده پاسخگویی به یک حادثه تروریستی هستند، زیرا این برای اطمینان از ایمنی مردم بریتانیا بسیار مهم است. درک مسئولیت‌ها و پاسخ سریع تنها با آمادگی خوب به دست می‌آید.

دوره‌های آموزشی موجود معمولاً شامل «تمرین‌های روی میز» است، اما دوره جدید ما اولین دوره‌ای است که با تحقیقات جامع اطلاع‌رسانی می‌کند و تمرین‌های غوطه‌وری واقع‌بینانه را به نمایندگان ارائه می‌دهد تا تجربه عملی و عملی از عملیات تحت فشار حوادث تروریستی شبیه‌سازی شده را به نمایندگان ارائه دهد. . ما بازخورد فوق‌العاده‌ای را از شرکت‌کنندگان اخیر دریافت کرده‌ایم و مشتاقانه منتظر همکاری با بسیاری از اپراتورهای کنترل امنیتی در ماه‌ها و سال‌های آینده هستیم تا باور خود را مبنی بر اینکه اقدام سریع جان انسان‌ها را نجات می‌دهد، عملی کنیم.»

این دوره پنج روزه تنها میزبان تعداد کمی از نمایندگان در یک زمان (حداکثر 24) است. فضاها از ژانویه 2023 به بعد در مکان هایی در سراسر بریتانیا در دسترس هستند. برای جزئیات، از کد QR استفاده کنید، مراجعه کنید www.SCRcourse.co.uk یا ایمیل [email protected]
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/training/control-room-course/