دولت بریتانیا TikTok | امنیت حرفه ای


اپلیکیشن رسانه های اجتماعی TikTok در دستگاه های الکترونیکی دولت بریتانیا ممنوع شده است دفتر هیئت دولت اعلام کرد دیروز.

الیور داودن، صدراعظم دوک نشین لنکستر، گفت: «امنیت اطلاعات حساس دولتی باید در اولویت باشد، بنابراین امروز ما این برنامه را در دستگاه های دولتی ممنوع می کنیم. استفاده از سایر برنامه های استخراج داده تحت بررسی قرار می گیرد. محدود کردن استفاده از TikTok در دستگاه‌های دولتی یک اقدام محتاطانه و متناسب با توصیه کارشناسان امنیت سایبری ما است.»

با جزئیات بیشتر، ممنوعیت دستگاه های دولتی در مورد دستگاه های شرکت های دولتی در تمام ادارات دولتی اعمال می شود. این ممنوعیت شامل وسایل شخصی برای کارمندان دولت، وزرا یا عموم مردم نمی شود. دفتر کابینه گفت که افراد هنگام دانلود و استفاده از هر یک از پلتفرم‌های رسانه اجتماعی باید از سیاست‌های داده هر یک از رسانه‌های اجتماعی آگاه باشند.

معافیت ها توسط امنیت به صورت موردی و با مجوز وزیر در صورت لزوم اعطا خواهد شد. مانند کسانی که در نقش های اجرایی کار می کنند، یا برای اهداف کار روی آسیب های آنلاین.

در میان بریتانیایی‌هایی که در سایت بسیار محبوب TikTok برای اشتراک‌گذاری ویدیوهای کوتاه حساب دارند، می‌توان به فوتبالیست هری کین، خوانندگان سر التون جان و اد شیرانو سرآشپزهای جیمی الیور و گوردون رمزی.

برای آنچه که TikTok در مورد شیوه های جمع آوری داده های خود می گوید، به آن مراجعه کنید وبلاگ.

اظهار نظر

رابرت هوبر، مدیر ارشد امنیت در پلتفرم امنیت سایبری فهرست NASDAQ قابل تحملوی گفت: «در کشورهای مختلف بحث‌های زیادی در مورد ممنوعیت TikTok وجود دارد، اما حقیقت این است که اگر روی برنامه‌های کاربردی برای بهبود امنیت تمرکز کنیم، جنگل را برای درختان از دست می‌دهیم. روزانه صدها نرم افزار کاربردی در سازمان های دولتی استفاده می شود که خطر را معرفی می کنند، و آسیب پذیری های شناخته نشده وصله نشده محتمل ترین منبع نقض داده ها هستند. نکته کلیدی برای رهبران امنیتی این است که مشخصات ریسک منحصر به فرد سازمان خود را درک کنند، آسیب پذیری ها را کشف کنند و تلاش های اصلاحی را برای ریشه یابی مواردی که می توانند در ابتدا مضرترین باشند، در اولویت قرار دهند.

استفاده ایالات متحده

در ایالات متحده، حدود 100 میلیون نفر از این برنامه استفاده می کنند. به نظر می رسد که رئیس جمهور جو بایدن در مورد استفاده از آن در ایالات متحده اقدام کند یا خیر، به نظر می رسد به کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده بستگی دارد.CFIUS) بررسی طولانی مدت ByteDance، شرکت مادر چینی TikTok.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/government/uk-government-bans-tiktok/