راهنمای خرید دوربین مداربسته (قیمت دوربین مداربسته)

آیا دوربین مداربسته را برای اتاقهای خاصی در منزل و محیط کار خود میخواهید یا یک باغ و مجتمع با مساحت زیاد؟ دوربین های مداربسته لامپی از نظر ظاهری همانند یک لامپ می مانند و در سرپیچ به جای لامپ بسته می شوند و برق خود را از سرپیچ تامین می کنند . در راه اندازی یک سیستم مداربسته دوربین های متفاوتی بکار گرفته می شود که بر اساس شرایط و نیاز هر محیط انتخاب می شوند. در سیستمهای HD-SDI انتقال تصویر در فواصل زیاد همراه با افت کیفیت تصاویر ویدیویی میباشد لذا فاصله مناسب جهت انتقال تصویر با کیفیت مورد قبول در گروه اول حداکثر 100 متر میباشد و در متراژهای بالاتر از 100 متر به دلیل افت کیفیت تصویر نیاز به تقویت کننده وجود دارد.

لوله فلکسی: لوله ای انعطاف پذیر و معمولا فلزی با روکشی پلاستیک نرم است که وظیفه حفاظت کابلها را در محیطهای باز برعهده دارد. این دوربین ها که بیشتر تحت شبکه کار میکنند دارای قدرت بسیار بالایی بوده و دارای زوم بسیار قوی و همچنین از قدرت مانور و چرخش به وسیله ی موتوری که در زیر آن قرار دارد , میباشد. مشخصه این دوربینها هم کیفیت بالا و قدرت دید در شب بالایی است که موجب شده سامسونگ بتواند سهم بزرگی از این صنعت را از آن خود سازد. در این علامت گذاری دقت داشته باشید که چیزی مانع مسیر دید دوربین نباشد و به طور کلی تمام میدان دید آن باز قرار بگیرد. دقت داشته باشید که این نوع کابل هایی که در نصب دوربین های آی پی مورد استفاده قرار می گیرند کابل شبکه هستند. دقت داشته باشید که در این بخش نیاز به یک شخص با تخصص و مهارت دارید تا بتواند با تعداد دوربین مداربسته کمتر، محیط بیشتری را در دامنه و میدان ضبط تصویر قرار دهد. برای مکانهایی با وسعت کم استفاده از یک یا دو عدد دوربین با کیفیت و ویژگیهای معمولی مناسب میباشد اما برای محیطی وسیع تعداد دوربین و تجهیزات بیشتری موردنیاز است.

آنها در طول روز و شب، تصاویر ویدیویی واضحی را ضبط میکنند که در شرایط نوری مختلف پنهان نمیشوند. برای اینکه بتوان تصاویر را انتقال داد باید از هر دو دوربین کابلی را به یک شبکه متصل کرد. در یک سیستم آنالوگ اینطور گفته می شود که برای هر دوربین باید دو کابل مجزا از DVR قرار داد تا بتوان محل نصب دوربین را مشخص کرد. این ویژگی ، دوربین ها را در چند دسته HD ، Full HD ، 4K قرار می دهد که افراد با توجه به نیاز خود که دوربین را در چه فضایی می خواهند ، هر کدام را انتخاب می کنند .مثلا در فضاهای بزرگ دوربین های با کیفیت بالا ، بهتر است استفاده شود تا چهره ی افراد به خوبی مشخص باشد.

پس از دوربین های مداربسته آنالوگ اما به دوربین های آی پی خواهیم رسید. به طور رایج دوربین های مداربسته رو به پنجره هایی که دید به خیابان دارند، یا درب ها و نزدیک به ورودی ها، پارکینگ، لابی و … دوربینهای مداربستهی مادون قرمز، همان دوربینهای دید در شب هستند. اما برای دستگاههای دید در شب، مانند یک چراغ قوه عمل میکند و امکان دید در شب یا در مکانهای تاریک که نور محیط وجود ندارد را فراهم میکند. به هر ترتیب باید میدان دید مورد نظر خود را انتخاب کرده، سپس مکان های جایگیری دوربین را انتخاب کنید. تغییر زاویه دید این نوع از دوربین ها به صورت دستی صورت می پذیرد.

در نهایت میتوانید متراژ کابل و همچنین دیگر تجهیزات مصرفی در این زمینه را محاسبه کنید و هزینه نصب دوربین مداربسته را برآورد کنید. نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته همانطور که گفته شد کار سختی نیست اما شما هم باید دقت کنید که تمام ریزه کاری های این کار را به خاطر بسپارید. شما می توانید تعاملات مشتری را ضبط کنید تا دزد مغازه های احتمالی را در طول روز غافلگیر کنید. استفاده می شوند. دوربین های بولت ممکن است قابلیت حرکت به چپ و راست نیز داشته باشند. امکان تشخیص حرکت وجود داشته و حتی می توان طوری سیستم ضبط را برنامه ریزی کرد که با شروع حرکت در محدوده آن ضبط کند. به طور نمونه برخی از دوربین های مداربسته تنها زمانی تصویر را تشخیص می دهند که به حالت متحرک درآمده و شروع به حرکت داشته باشد. سعی خواهیم کرد تا در این صفحه مطالبی را در اختیار همکاران قرار دهیم تا به نوعی در نحوه تشخیص برد اصلی دوربین مداربسته مفید فایده واقع گردد. انتخاب موقعیتها برای ساختمانهای تجاری و صنعتی حساستر است و در واقع نصب دوربین مداربسته معمولاً در موقعیتهای بیشتری انجام میشود. وظیفه این کابل است که دوربین مداربسته را تغذیه کند و در واقع برق مورد نیاز آن را تامین خواهد کرد.

کاربرد دوربین مدار بسته در دریافت و ثبت تصاویر از محیط مورد نظر می باشد. یکی از بهترین دوربین های نظارتی 24 ساعته در اطراف ارائه فرودگاه ها ، بنادر دریایی ، تابلوها و بسیاری از زیرساخت های مهم با تصاویر با کیفیت است. دوربین های نظارتی باید حداقل دارای وضوح تصویر HD و زاویه باز گسترده ای از 100 درجه باشند تا بیشترین میزان محیط اطراف را برای عکسبرداری پوشش دهند. دستگیره های هوشمند دارای دو مدل پول پوش و اهرمی هستند. اما میرسیم به بحث قیمت که عمدتا مشکل بیشتر مشتریان عزیز در شرایط حال حاضر کشور می باشد.اما باید در نظر داشته باشید که شما میخواین فقط پول ارزان بدهید و کالایی تهیه کنید یا میخواهید کالای با کیفیت با قیمت بالاتری بخرید اما اون کالا برای شما سال ها کار کند .

امواجی که در این دوربین ها جهت دریافت و ارسال تصاویر به کار برده می شود امواج آنالوگ بوده و صداها و تصاویر هر کدام با استفاده از یک کابل دو رشته ای به صورت جداگانه انتقال می یابد. همچنین این دوربین مداربسته PoE، امکان ارسال سه استریم پانوراما را دارد و دارای WDR حقیقی با بازه دینامیکی 120 دسیبل برای تولید تصاویر یکنواخت در محیط هایی با شرایط نوری متفاوت، همانند ورودی ساختمان ها است. به طور کلی می توان گفت که حجم کابل کشی در دوربین های مداربسته آی پی از سایر سیستم ها کمتر است و به همین دلیل هم میتوان گفت که این دوربین ها بیش از سایرین مورد استفاده قرار میگیرند و نصب دوربین مداربسته آی پی نیز راحت تر است.

این نوع دوربین ها دارای بدنه پلاستیکی و مناسب برای محیط های داخلی هستند. این دوربینها معمولاً دارای بدنه دام (گنبدی) شکل و یک پایه، با توجه به شرایط نصب آن هستند. سایر تجهیزات دیگری که در این زمینه موردنیاز هستند مانند کابل شبکه، سوئیچ و یا کانکتورها نیز باید با توجه به تعداد دوربین ها و نصب دوربین مداربسته در مکان مورد نظر انتخاب شوند. در حالی که یک uخص کم تجربه، ممکن است در همان محیط از تعداد بیشتری دوربین برای پوشش دادن فضا استفاده کند. یک نمونه دیگر از دوربین مداربسته، مستطیلی و جعبه شکل هستند که به آن Box میگویند. دوربین مدار بسته بالت داهوا : در لغت بالت به معنای گلوله می باشد ، به دلیل آن که دوربین مدار بسته های بالت غالبا استوانه ای شکل هستند. این دوربین های مدار بسته در محیط داخل یا فضای باز شکل یکسانی دارند. این سه نوع شامل آنالوگ یا Hd، تحت شبکه یا IP و بی سیم یا وایرلس هستند. دوربینهای مدار بسته وایرلس یا بدون سیم خیلی راحتتر از نمونههای سیمی نصب میشوند. دوربینها از نظر قیمتی به سه دسته گرانقیمت، قیمت متوسط و ارزان تقسیم میشوند. این دسته از دوربینها از طریق پورت و سیم کشی به یکدیگر متصل میشوند.

نکته بسیار مهم در این بخش این است که دوربین مدار بسته در انواع گوناگونی تولید می شود پس ضرورت دارد که مطابق با نیاز خود نسبت به خرید دوربین مدار بسته اقدام کنید. پس از آن در خرید دوربین مداربسته نیز توجه لازم را به خرج دهید. لازم است که ابتدا یک نقشه از محل های قرارگیری دوربین های مداربسته تهیه کنید. لازم است که حتما دستگاه DVR را راه اندازی کنید و از کلیه تصاویر ضبط شده به وسیله دوربین مداربسته روی مانتیور یا تلفن همراه خود، تصویر داشته باشید. زمانی که شما میخواهید یک دوربین مداربسته را در خانه، محل کار و یا کوچه خود نصب کنید باید موارد بسیاری را انجام دهید تا بتوانید طول عمر این تجهیزات را افزایش دهید. همانطور که گفته شد شما باید محل نصب دوربین را انتخاب کنید، آیا میخواهید دوربین مداربسته را در خانه نصب کنید، یا در کوچه و یا در یک محیط اداری؟

اعتبار یک محصول معمولا با برند آن سنجیده میشود، هر چند ممکن است کالایی با یک برند معمولی از کیفیت بالایی برخوردار باشد. بحث دوربین مدار بسته بحث پیچیده ای نیست؛ طبیعتاً تنوع انواع دوربین مداربسته در بازار بسیار زیاد است اما با یک شناخت کلی در مورد آن ها به سادگی می توانید گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. با توجه به نقاطی که قصد دریافت و ضبط تصاویر از آن را دارید، باید نقاط قرارگیری دوربین های مداربسته را تعیین کنید. بنابراین در این گام نقشه محیط کشیده شده و نقاطی که نیاز به نصب دوربین در آن ها را داریم، علامت گذاری می شوند. بنابراین این گزینه ایدهآل برای کسانی است که در تاریکی کامل به ضبط فوقالعاده و قابل اعتماد نیاز دارند. این دوربین با توان چرخشی 360 درجه افقی و 180 درجه عمودی میتواند با سرعت قابل تنظیم ، گردش دورانی داشته باشد . از دوربین ها مناسب برای هر فضایی استفاده کنید : قبلا هم توضیح داده شد با توجه به پلاک مشخصه دوربین ها از هر دوربین در محل مشخص و استاندارد خود استفاده کنید این موضوع می بایست توسط نصاب مشخص شود تا در نصب هر دوربین مشخصات لنز، IP و غیره در نظر گرفته شود.

چه برند دوربین مداربسته ای تهیه کنیم ؟ این که دستگاه DVR شما چند روز و چه مدت تصاویر را ذخیره کند، بستگی به نوعی از دستگاه دارد که انتخاب و خریداری کرده اید. EIS نوعی چیپ تثبیت کننده الکترونیکی است که میتواند در زمان لرزش و ارتعاش کیفیت تصاویر را تا حد زیادی حفظ کند. این نوع از دوربین مدار بسته، تحت شبکه IP تصاویر دریافتی خود را به صورت بیسیم در دستگاهی به نام NVR پردازش می شود. در ابتدا خرید دوربین نیز شاید هزینه گارانتی برای شما منطقی به نظر نرسد اما برای جلوگیری از هرگونه مشکل و هزینهها اضافی دوباره بهتر است کار امنیت خود را به شانس واگذار نکنید. شاید بپرسید چرا ؟ معمولا جایی که دوربین را نصب می کنید بر اساس نیازتان می تواند تغییر کند چرا که افراد مختلف نیازهای حفاظتی مختلفی را در این زمینه خواهند داشت. اگر نصب توسط تکنسین متخصص انجام نشود قطعا شما ضرر خواهید کرد چرا تکنسین نصب باید برای شما بهترین پلن جانمایی دوربین ها را در نظر بگیرد، از لوازم و تجهیزات مناسب استفاده کند و سعی کند زیبایی ظاهری مکان شما را به هم نریزد. صفاتک اطمینان می دهد که با بکارگیری تکنسین آموزش دیده، لوازم اصلی و همچنین ارائه ضمانت نصب در عین کیفیت بالا هزینه پایینی از شما دریافت می کند.

به کمک مودم شما می توانید تصاویر را در اینترنت ارسال و از دورترین نقاط امکان کنترل منطقه مربوطه سایت hivisioncctv را داشته باشید. شرکت فرادید در زمینه تامین محصولات امنیتی در بازار آنلاین نیز فعال است و هر روزه به مشتریان بسیاری در سطح کشور در زمینههای فوق ارسال کالا دارد. دوربین های مدار بسته با داشتن سیستم های موجود در همه رنج های قیمتی و با ارائه سطح های مختلف امنیتی ، ثابت کرده است که یکی از قابل دسترس ترین فناوری های پیشگیری از ضرر و نظارت بر ایمنی موجود در بازار است. این دوربینها امکان پشتیبانی از لنز ثابت و متحرک دارند که هر کدام زاویه دید متفاوتی را ارائه می دهند. این دوربینها دارای قابلیت دید در شب بوده و به جای استفاده از طیف مرئی از طریق دریافت نور مادون قرمز از اجسام امکان تصویر برداری در شب را فراهم میکنند. کیفیت و قابلیت های بالایی دارند و از فناوری های هوشمند در این گروه از محصولات با تنوع بسیار مواجه هستیم. معمولا طرح این سوال، محل نصب دوربین را برای کارفرما تداعی میکند!