راهنمای سایبری برای سازمان های کوچکتر


کتاب راهنمای «استراتژی سایبری برای سازمان‌های کوچک» به طور خاص برای افرادی نوشته شده است که هیچ پیش‌زمینه فنی در این موضوع ندارند.

کتاب راهنما، رایگان برای دانلود در پورتال CyberScotland، توسط هکرهای اخلاقی در مرکز سایبر و کلاهبرداری – اسکاتلند، یکی از شرکای موسس مشارکت ایجاد شد.
انتشار آن در حالی است که آخرین تحقیقات Vodafone نشان می دهد که بیش از نیمی (54 درصد) از SMEهای بریتانیا در سال 2022 نوعی حمله سایبری را تجربه کرده اند، در حالی که این رقم در سال 2020 39 درصد بوده است.

این کتاب راهنما اولویت‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدتی را که شرکت‌های کوچک و متوسط ​​باید در هنگام توسعه استراتژی امنیت سایبری خود، با تاکتیک‌هایی از حفاظت از رمز عبور و پشتیبان‌گیری، انجام ممیزی امنیتی و دریافت گواهینامه‌ها در نظر بگیرند، تشریح می‌کند.

جود مک کوری، رئیس شرکت CyberScotland Partnership، در تصویر، گفت: «همه انواع کسب‌وکار در معرض خطر حملات سایبری هستند. اما برخلاف سازمان‌های بزرگ‌تر، SMEها ممکن است منابع داخلی برای حفظ عملیات در طول یک حادثه را نداشته باشند – بنابراین یک حمله می‌تواند به طور بالقوه آنها را تعطیل کند یا مطمئناً اثرات مخرب بلندمدتی بر شهرت آنها داشته باشد.

«در حالی که چندین منبع عالی دیگر در حال حاضر در دسترس هستند – برای مثال، راهنمای 10 گام مرکز امنیت سایبری ملی برای امنیت سایبری و کسب و کارهای کوچک: امنیت سایبری – این مطمئناً جامع ترین است که به طور خاص به ایجاد یک استراتژی سایبری برای سازمان های کوچک می پردازد. فراتر از اصول اولیه امنیت سایبری.

“البته، ایجاد یک فرهنگ مثبت در مورد امنیت و ارتقاء مهارت تیم به همان اندازه مهم است – و کتاب راهنما به جزئیات در مورد آن نیز می‌پردازد. تدابیر امنیتی یک شرکت به اندازه دانش کل تیم قوی است، بنابراین سازمان‌ها باید اطمینان حاصل کنند که همه کارکنان در ایمن نگه‌داشتن عملیات مشارکت دارند.»

نویسندگان اضافه می کنند که نیاز به این نوع کتاب راهنما برای اولین بار در گفتگو با رهبران کسب و کار در اولین برنامه آموزش اجرایی در سال 2022 شناسایی شد – یک دوره رایگان با هدف کمک به مدیران عامل، مدیران و مدیران غیر اجرایی در بخش های دولتی و خصوصی. بیشتر درگیر امنیت سایبری سازمان خود هستند.

درباره مشارکت CyberScotland

این سازمان در فوریه 2021 تشکیل شد و متشکل از 17 ارگان در اسکاتلند از جمله دولت اسکاتلند و پلیس اسکاتلند است. و توسط مرکز سایبری و کلاهبرداری – اسکاتلند اداره می شود. بازدید کنید https://www.cyberscotland.com/.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/training/cyber-guide-for-smaller-organisations/