راهنمای طراحی قلمرو عمومی برای HVM


مرکز رسمی بریتانیا برای حفاظت از زیرساخت های ملی (CPNI) چاپ سوم خود را منتشر کرده است راهنما در طراحی فضاهای عمومی با در نظر گرفتن HVM – راهنمای طراحی قلمرو عمومی کاهش وسایل نقلیه متخاصم.

این سند با زمینه شروع می شود – روش هایی که تروریست ها استفاده می کنند، و اینکه چگونه هر متر در مکان هایی که می تواند شلوغ و محدود باشد، اهمیت دارد. سپس به ارزیابی ریسک می روید. و نقش طراحی، در مدیریت ترافیک و کاهش سرعت آن، در عین حال اجازه دسترسی (از جمله برای دوچرخه سواران و افراد پیاده).

این سند از “پنج C” ظرفیت، راحتی، راحتی، تضاد و زمینه عبور می کند. به طور خلاصه، ظرفیت عبارت است از “حداکثر سرعت جریانی که در آن عابران پیاده می توانند با خیال راحت از یک فضا عبور کنند”، در یک زمان معین. راحتی، فضای شخصی برای عابران پیاده است، به طوری که آنها می توانند آزادانه حرکت کنند، همانطور که در هر متر مربع اندازه گیری می شود. اگر در یک صف یا ایستاده باشید، تراکم بالاتر ممکن است راحت احساس شود. راحتی به عنوان توانایی یک عابر پیاده برای شناسایی و تعقیب هدف مورد علاقه خود با سرعت مطلوب تعریف می شود. درگیری رویدادی است که حرکت آن عابر پیاده را قطع می کند، خواه عابر پیاده با ستونی برخورد کند یا دو یا چند عابر با هم برخورد کنند.

و زمینه چیزی است که ممکن است بر رفتارهای عابر پیاده یا انتخاب مسیر تأثیر بگذارد – مثلاً اگر اطرافیان مسن باشند یا مست باشند یا با یک مکان آشنا نیستند و به علائم راه یاب نگاه می کنند یا با کالسکه یا چمدان هستند یا اگر نور روشن است. فقیر بعد از تاریکی

این سند سناریوهایی را برای طراح پوشش می دهد. و چگونه ممکن است از HVM مانند بولارد استفاده کنند.

هدف آن طراحان، مشتریان آنها، افسران دولت محلی، مدیران محل برگزاری و اپراتورهایی است که با ایمنی حوزه عمومی و مکان‌های در دسترس عموم (PAL) درگیر هستند، تا از اصطلاحی استفاده کنند که جایگزین «مکان‌های شلوغ» می‌شود.

با توجه به حملاتی که در سال‌های اخیر در بریتانیا و خارج از کشور صورت گرفته است که در حملات از «وسایل نقلیه به عنوان سلاح» استفاده می‌شود، اکنون بسیاری از شهرها و شهرها موانع امنیتی را برای بازدارندگی فیزیکی و جلوگیری از چنین حملاتی ایجاد می‌کنند (تصویر مارک رو، خیابان خرید تاریخی در یورک، سال گذشته) ; CPNI می گوید، اما گزینه های دیگری نیز وجود دارد. این راهنما توسط مؤسسه سلطنتی معماران بریتانیا (RIBA)، مؤسسه برنامه ریزی شهری سلطنتی (RTPI)، وزارت حمل و نقل، شهردار لندن، حمل و نقل لندن، دفتر امنیت ملی مبارزه با تروریسم، مؤسسه منظر، فدراسیون املاک بریتانیا و The Crown تأیید شده است. املاک.

رئیس امنیت فیزیکی CPNI گفت: «ما از نظرات همه متخصصانی که به ما در به‌روزرسانی این راهنمای مهم کمک کردند سپاسگزاریم. از زمانی که CPNI بیش از یک دهه پیش یک راهنمای امنیتی یکپارچه تولید کرد، حملات با استفاده از وسایل نقلیه در سراسر جهان رو به افزایش بوده است. CPNI از طریق این «راهنمای طراحی قلمرو عمومی برای کاهش وسایل نقلیه متخاصم» که توسط یک برنامه جامع تحقیق، توسعه و آزمایش پشتیبانی می‌شود، مجموعه‌ای از اقدامات و آگاهی، دانش و ابزار لازم را برای کمک به حفظ امنیت عمومی در اختیار حرفه‌های طراحی قرار می‌دهد. . این راهنما نشان می دهد که چگونه ایمنی و امنیت می توانند با زیبایی شناسی و راه حل های طراحی چند منظوره جذاب همراه شوند.

شما می توانید سند 106 صفحه ای را مشاهده کنید وب سایت CPNI.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/public-realm-design-guide-for-hvm/