راه اندازی استراحتگاه ساحلی | امنیت حرفه ای


در استراحتگاه ساحلی وستون سوپر مار در سامرست، فناوری 360 ویژن، سازنده دوربین های تصویربرداری HD، رادار و حرارتی PTZ در بریتانیا، از عرضه دوربین های TX Direct، آدرس IP ثابت بی سیم PTZ خود خبر می دهد. هنوز توسط کابل ثابت پوشیده نشده است شورای سامرست شمالی سیستم دوربین مداربسته، دوربین ها توسط Select Electrics نصب شده اند، در درجه اول برای محافظت از مناطق شناسایی شده که در آن زنان ممکن است در هنگام رفتن به خانه بعد از عصرها آسیب پذیر باشند.

پول از صندوق خیابان های امن وزارت کشور تامین شده است. حدود ده دوربین بی سیم TX Direct در مسیرهای خارج از مرکز شهر و یک پارکینگ نصب شده است.

ری مورفی از نصب کننده محلی Select Electrics می گوید: «آخرین نسخه TX Direct دوربین Invictus از فناوری 360 Vision به سادگی بهترین راه حل برای این چالش بود. ما دوربین های فناوری 360 Vision را در برنامه های مختلف در طول سالیان متمادی به کار گرفته ایم و همیشه از نتایج آنها خرسند بوده ایم. کیفیت ساخت دوربین، همراه با فناوری پیشرفته انتقال بی‌سیم TX Direct، به این معنی است که نه تنها مقرون به صرفه‌ترین انتخاب بود، بلکه بهترین راه‌حل برای نیازهای سخت در Weston super Mare نیز بود.

دوربین 360 Vision TX Direct که در کنار محدوده دوربین بی‌سیم TX 360 ارائه می‌شود، به جای سرور میزبان یا نرم‌افزار شخص ثالث، ONVIF را در سیستم‌های مدیریت ویدیو (VMS) ارائه می‌کند. این بدان معناست که مکان‌های هر یک از دوربین‌ها را می‌توان بدون محدودیت‌های «خط دید» یا مسیریابی کابل مشکل‌ساز مرتبط با روش‌های سنتی انتقال ویدئو دوربین وابسته به کابل ثابت اولویت‌بندی کرد.

دوربین‌های TX Direct با ارائه تصاویر با وضوح بالا 1080p، 25fps، 2048 kbps، گزینه Select را برای افزودن و راه‌اندازی دوربین‌های نظارتی جدید فراتر از پوشش کابل‌های مداربسته با سیم سخت و به عنوان جایگزینی برای استفاده از شبکه‌های فیبر اجاره‌ای فعال می‌کنند. سازندگان اضافه می‌کنند که برخلاف سایر راه‌حل‌های انتقال بی‌سیم، دوربین‌های TX Direct هزینه‌های مالکیت را حتی بیشتر کاهش می‌دهند، زیرا دوربین‌های بی‌سیم «بدون مجوز» و بدون پرداخت هزینه‌های تکراری ارائه می‌شوند.

استفاده از شبکه های 4/5G برای اتصال دوربین مدار بسته به طور سنتی به دلیل عدم وجود اتصالات سلولی داده بزرگ با آدرس IP ثابت، که برای دسترسی و کنترل دوربین مورد نیاز است، محدود شده است. سیستم‌های استقرار سریع یا به صورت محلی با فیلم‌هایی که در صورت نیاز دانلود می‌شوند، ضبط می‌کنند، یا جریان داده‌های آن‌ها به شدت فشرده می‌شوند و نرخ فریم برای کاهش مصرف داده کاهش می‌یابد. یک راه حل معمولی آدرس IP استاتیک معمولی در بهترین حالت 20 گیگابایت داده در ماه مصرف می کند. در صورت پخش مستقیم و فشرده نشده، این کمک هزینه ممکن است در کمتر از یک روز استفاده شود. TX Direct با آدرس IP ثابت خود، جایگزینی برای نورث سامرست ارائه می‌کند که ظرفیت داده 1000 گیگابیت و بالاتر را ارائه می‌کند و به دوربین‌ها اجازه می‌دهد 24/7 به نظارت مرکزی پخش شوند.

کریس هریسون، مدیر دوربین مداربسته، خدمات شرکتی، شورای سامرست شمالی، در نسخه چاپی مجله امنیتی حرفه ای اوت 2021 به نمایش درآمد. او می‌گوید: «تا همین اواخر هزینه انتقال با سیم‌کارت برای اکثر شوراها و مراجع سنگین بوده است. 360 Vision این مورد را با TX Direct خود تغییر داده است که در بازار فعلی دوربین رقابتی ندارد. ما این را می‌دانیم زیرا اینجا در سامرست شمالی، بسته‌های سیم‌کارت «پیشرو بازار» را آزمایش کردیم، که داده‌ها را به‌قدری سریع انجام می‌دادند که دوربین‌ها را می‌توان فقط برای چند دقیقه در روز به‌طور واقع بینانه استفاده کرد – راه‌حلی که برای هدف مناسب نبود.

هزینه‌های انتقال سالانه ما با راه‌حل 360 TX Direct فقط 480 پوند در سال است، که فقط کسری از هزینه جایگزین سیم‌کارت یا راه‌حل فیبر نوری اجاره‌ای است. بی‌سیم ارزان‌تر است، اما پوشش آن به مقدار غیرقابل استفاده محدود می‌شود. با 360 TX Direct، هر شبکه تلفن همراهی که استفاده می‌کند، همیشه بیش از 95 درصد پوشش وجود دارد. بنابراین تا زمانی که شما قدرت و مکانی برای نصب دوربین دارید، این یک راه حل بسیار کاربردی است.”

دوربین های TX Direct همچنین امنیت سایبری را به شکل رمزگذاری AES (256 بیتی) فراهم می کنند. سازندگان می‌افزایند که TX Direct که برای بسیاری از برنامه‌ها مناسب است، یک شبکه آگنوستیک است و انعطاف‌پذیری را برای انجام با هر شرکت مخابراتی و استفاده از بهترین قراردادهای سیم‌کارت موجود فراهم می‌کند.

در اتاق کنترل، ده دوربین TX Direct از طریق پروتکل ONVIF در نورث سامرست VMS (راه حل مدیریت ویدیو) ادغام می شوند. اگر هر گونه فعالیت مشکوکی شناسایی شود، یا فردی آسیب پذیر به نظر برسد یا به کمک نیاز داشته باشد، اپراتورهای اتاق کنترل می توانند با پلیس تماس بگیرند تا از طریق شبکه Police Airwave که به اتاق کنترل متصل است، کمک کنند.

کریس می‌افزاید: «ما فناوری 360 Vision را انتخاب کردیم زیرا دوربین‌های قابل استقرار آن‌ها سر و گردن بالاتر از رقبا هستند. کیفیت واحد دوربین نقطه شروع است، اما این واقعیت که ما می‌توانیم آن‌ها را به‌طور یکپارچه در VMS خود ادغام کنیم بسیار ارزشمند بود. در واقع، اپراتورهای ما حتی نمی دانند که این یک راه حل قابل استقرار است. بنابراین، از نظر اپراتور، هیچ تفاوتی با هر دوربین ثابت دیگری ندارد، به این معنی که هیچ آموزش اضافی برای کارکنان یا تجهیزات اضافی در اتاق کنترل مورد نیاز نیست، یک راه حل واقعی برای اتصال و بازی.»

جیسون وایات، مدیر توسعه کسب و کار 360 Vision Technology می‌افزاید: «با پتانسیل تغییر چهره فضای عمومی و استقرار دوربین‌های نظارت از راه دور در شهرهایی مانند Weston-Super-Mare، دوربین‌های PTZ بی‌سیم TX Direct عملکردی بالا و بسیار مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌کنند. جایگزینی برای هر راه حل سنتی سیمی. راه حل دوربین TX Direct با استقرار آسان در مناطقی که پوشش اضافی مورد نیاز است، و اتصال شبکه تلفن همراه منعطف همراه با هزینه های عملیاتی بسیار کم، ثابت کرده است که راه عالی، ایمن و مطمئن برای افزایش ظرفیت نظارت دوربین و محافظت از مردمی است که از شب های خود لذت می برند. بیرون در وستون سوپر مار.”

در نسخه چاپی اکتبر امنیت حرفه ای، تاونتون ارتقاء دوربین مدار بسته فضای عمومی مشخص شده است. شوراهای ولسوالی این شهرستان قرار است در سال آینده ادغام شوند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/seaside-resort-roll-out/