راه حل گرایی نظارتی راه حل نیست – شماره 7 2022 – Leaderware

این بسیار معقول به نظر می رسد، اما اغلب در کسانی که راه حل های امنیتی ارائه می دهند، از سطح اپراتورها گرفته تا مدیران اجرایی که مخارج سیستم ها را امضا می کنند، وجود ندارد.

در مقاله دیگری توسط کان در سایت fastcompany.com پس از فاجعه تیراندازی در مدرسه Uvalde، او خطرات پذیرش فناوری را به صورت واقعی، یا «ادعاهای اصرار فزاینده مبنی بر اینکه فناوری می تواند به طور جادویی فرزندان ما را ایمن نگه دارد، برجسته می کند. نمی شود،» او اظهار می کند.

دکتر کریگ دونالد

• آلبرت فاکس کان، در پی تیراندازی Uvalde، فناوری نظارت راه حل نیست، 6 ژانویه 2022، fastcompany.com.

عامل انسانی در هر عملیات دوربین مدار بسته بسیار مهم است و دوربین‌ها فقط به افرادی که از آنها استفاده می‌کنند و مدیرانی که رانندگی می‌کنند و عملکرد مؤثر سیستم‌ها را تضمین می‌کنند، خوب هستند. انجام مداوم این کار در طول زمان، با استاندارد بالا، نیز چالشی است که باید ادامه یابد.

راه حل گرایی نظارتی راه حل نیست

شماره 7 2022 انتخاب سردبیر، دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور

او در ادامه خاطرنشان می‌کند: «منطقه مدرسه Uvalde هزینه‌های امنیتی را در سال‌های منتهی به حمله دو برابر کرده بود… همچنین اقدامات دیجیتالی از جمله نرم‌افزار نظارت بر رسانه‌های اجتماعی از شرکت نرم‌افزار Social Sentinel، نرم‌افزار مدیریت بازدیدکنندگان Raptor Technologies وجود داشت. فلزیاب ها، دوربین ها، تیم های ارزیابی تهدید، و برنامه های گزارش دهی. با این حال، هیچ کدام از اینها بر علیه یک نوجوان 18 ساله با تفنگ AR-15 کارساز نبود… فلزیاب‌های Uvalde، دوربین‌ها و نظارت بر رسانه‌های اجتماعی هیچ‌کس را در 24 مه نجات ندادند، و با این حال فروشندگانی که این سیستم‌ها را فروختند احتمالاً امسال بیشتر از همیشه درآمد کسب کنید.»

چرخش قابل توجهی که من در هنگام نصب دوربین های کیپ تاون در سال 2000 انجام دادم و در سال اول به کاهش 80 درصدی جرم دست یافتم، گواهی بر این است. اجرای اولیه کیپ تاون بر اساس یک استراتژی نظارتی به وضوح بیان شده و اجرا شده، تمرکز قوی بر اتاق کنترل و کارکنان، حمایت تعدادی از افراد با انگیزه و شایسته و برجسته در صنعت و تمایل به کسب نتایج مناسب بود.

اخیراً در مقاله‌ای از آلبرت فاکس کان، که در wired.com منتشر شده، با اصطلاح جالبی برخورد کردم، زمانی که او درباره «راه‌حل‌گرایی نظارتی» صحبت کرد. به طور کلی، مقاله به این ایده اشاره می کند که در رابطه با هر مشکل جرم احتمالی، دوربین های نظارتی را به عنوان راه حل به سمت آن پرتاب می کنند، اغلب خواه مناسب باشد یا نه.

• دیوید مایر، مدیر عامل MTA، خرابی دوربین عکاسی مترو را به دلیل «اتصال بد اینترنت» مقصر می‌داند، 14 آوریل 2022، newyorkpost.com.


• ولانی لودیدی، دوربین‌های مداربسته بدون مراقبت رها شدند در حالی که جنایتکاران راننده بی‌گناه را مورد حمله قرار دادند، Weekend Argus، 11 ژوئن 2022.

نوشته دکتر کریگ دونالد

مفهوم راه‌حل‌گرایی نظارت به طور گسترده‌تری در زمینه انواع دیگر نظارت، از جمله نظارت بر افرادی که از فناوری، برنامه‌ها و رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، و همچنین افزایش فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده شده است. من قبلاً این اصطلاح را در زمینه اطلاعات دولتی توسط کریستف پرینس در فصلی از کتاب به نام «درباره نشانه‌گذاری و پنهان‌سازی در قانون نظارت» در سال 2021 دیده‌ام، اما تا زمانی که مقاله کان برجسته و رایج شد، اشاره‌ای به آن کم بود.

با این حال، هشدارهای او منعکس کننده نگرانی‌ها در مورد فرهنگ «تکنولوژی‌گرایی» است که در آن، در پاسخ به تکنیک‌های فروش شیک و مجموعه‌ای خیره‌کننده از تبلیغات، چیزهایی را می‌خریم که مناسب ما نیستند، کار نمی‌کنند، با سیستم‌های فعلی ما ادغام نمی‌شوند یا با ظرفیتی که در حال حاضر داریم مناسب نیست. به عنوان کاربران و مدیران فناوری امنیتی، باید به راه‌حل‌های جامع و قابل اجرا و چگونگی کمک هر جزء به ارائه خدمات و نتایجی که می‌خواهیم فکر کنیم. همچنین، چگونه می توان اینها را به گونه ای مدیریت و اجرا کرد که در عین شناخت منافع مردم و جوامع، نتایجی را به همراه داشته باشد.

آیا واقعا کار می کند؟

• دیوید لیون و دیوید موراکامی وود (ویرایش‌ها) 2021، نظارت بر داده‌های بزرگ و اطلاعات امنیتی: پرونده کانادایی، مطبوعات UBC، ونکوور.

کان در بیان نگرانی های خود در مورد حریم خصوصی خاطرنشان کرد: «در آغاز عصر نظارت پس از 11 سپتامبر، برادر بزرگ یک انتقاد بود. اکنون یک نقطه فروش است. در چنین لحظاتی، زمانی که زبان به طور اساسی تغییر می کند، می توانیم تشخیص دهیم که چگونه سراشیبی لغزنده نظارت ما را از یک صخره قانون اساسی برده است.»

تمرکز استراتژیک، و رویکرد اجرایی و مدیریتی یکپارچه و فعال به عملیات، عناصر کلیدی در هر رویکرد موفق حفاظت از جرم، از جمله دوربین مدار بسته است. ما از راه‌حل‌های فن‌آوری برای به دست آوردن نتایج استفاده می‌کنیم، اما این راه‌حل‌ها باید کارساز باشند و باید توسط افرادی که با آن‌ها درگیر هستند، به‌طور مؤثر اعمال شوند.

با این حال، در طیف وسیعی از جوامع در سرتاسر جهان، تعداد زیادی نمونه از دوربین‌های نصب شده بدون توجه به مناسب بودن یا قرارگیری، بدون توجه به نحوه نظارت مؤثر (اگر اصلاً وجود داشته باشد)، وجود دارد، کارکنانی که انتخاب‌شده و آموزش‌دیده نیستند، و عملیات مدیریت ناکافی در اتاق کنترل. حتی در جایی که دوربین‌ها فقط برای بازبینی اطلاعات بعد از رویداد نصب می‌شوند، کیفیت نماها اغلب پایین است.

منابع

ذکر راه حل گرایی نظارتی تقریباً در همه موارد منعکس کننده نگرانی در مورد حریم خصوصی، حمایت از حقوق بشر و نظارت غیرمجاز است. نکات کان شامل این نگرانی بود که فرهنگ روزافزونی در حال گسترش است، از جمله در نهادهای شهری، ایالتی و دولتی، استفاده از دوربین‌های نظارتی بدون توجه به مکان مورد نیاز. او به طور خاص به اظهارات کتی هوچول، فرماندار نیویورک، در یک کنفرانس خبری در 20 سپتامبر 2022 اشاره می کند که شامل «فکر می کنید برادر بزرگ در مترو شما را تماشا می کند؟ … کاملاً درست می گویید، زمانی که او برنامه ایالتی جدیدی را برای پرداخت هزینه دو دوربین در هر یک از بیش از 6400 واگن متروی شهر اعلام کرد.

ما نمی‌توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم که بسیاری از مدارس و سازمان‌های دیگر در ایالات متحده و همچنین در سراسر جهان از فناوری‌های امنیتی به طور موثر استفاده می‌کنند و این که آنها اغلب عاملی حیاتی در توقف رویدادهای غم‌انگیز یا تهدیدات امنیتی در سطوح مختلف هستند. . علی‌رغم اظهارات کان، پیشرفت‌های فناوری و داده‌های بزرگ ما را قادر می‌سازد تا سطوح جدیدی از حفاظت را برای افراد، سازمان‌ها و زیرساخت‌ها ایجاد کنیم.


منبع: https://www.securitysa.com/17852R

مدیریت امنیتی درگیر در این سازمان‌ها رویکردی کاملاً سنجیده و یکپارچه برای استفاده از فناوری دارد که با نگرانی‌هایی که پیرامون راه‌حل‌گرایی نظارتی ابراز می‌شود بسیار متفاوت است. با این حال، نظرات کان به ما یادآوری می‌کند که به‌عنوان یک صنعت، ما به وجدان و یادآوری‌هایی نیاز داریم که باید چه کاری انجام دهیم و چرا، و همچنین عوامل انسانی، اگر می‌خواهیم بهترین نتایج را بگیریم.

من شک ندارم که سیستم‌های دوربین مداربسته که بر اساس الزامات عملیاتی مناسب نصب شده‌اند و به درستی مشخص شده‌اند – دارای کارکنان مناسب در اتاق کنترل طراحی و مدیریت موثر، با افراد دارای مهارت‌های مناسب و پیروی از روش‌های صحیح، از جمله بررسی‌های منظم سیستم، می‌توانند کاهش دهند. جرم.

ارزان و موثر با هم کار نمی کنند

دکتر کریگ دونالد

حقوق بشر و حریم خصوصی از زمان شروع اجرای دوربین مداربسته موضوعی بوده است، اما چه قبول دارید که ممکن است از آنها سوء استفاده شده باشد یا بهتر است بگوییم که باید دوربین های مداربسته بیشتری برای محافظت از مردم در برابر جرم و جنایت وجود داشته باشد، کان نگرانی دیگری را مطرح می کند که همه ما و امنیت را تحت تاثیر قرار می دهد. صنعت به عنوان یک کل او این سوال را مطرح می‌کند که آیا دوربین‌ها واقعاً کار می‌کنند یا خیر و ادامه می‌دهد: «در سال‌های اخیر، آژانس حمل و نقل برای هر ورودی مترو ده‌ها میلیون دلار برای دوربین‌ها هزینه کرده است. اما زمانی که مردی دیوانه در ماه آوریل به سمت واگن مترو شلیک کرد، دوربین ها کار نکردند. پس از آن، زمانی که MTA و NYPD سعی کردند یکدیگر را به دلیل شکست به زیر اتوبوس بیندازند، هیچ یک از آژانس‌ها حاضر به زیر سوال بردن فرضیه‌شان مبنی بر اینکه دوربین‌ها در وهله اول مورد نیاز هستند، نبود.

دکتر کریگ دونالد متخصص عوامل انسانی در امنیت و دوربین مدار بسته است. او مدیر Leaderware است که ابزارهایی را برای انتخاب اپراتورهای دوربین مداربسته، نمایشگرهای اشعه ایکس و سایر پرسنل امنیتی در عملیات های بزرگ در سراسر جهان فراهم می کند. او همچنین دوره‌های آموزش مهارت‌های نظارت دوربین مداربسته و زبان بدن و دوره‌های زبان بدن نظارت پیشرفته را برای اپراتورها، سرپرستان و مدیران دوربین مداربسته در سطح بین‌المللی اجرا می‌کند و در زمینه مدیریت دوربین‌های مداربسته مشاوره می‌دهد. می توان با او تماس گرفت +27 11 787 7811 یا [email protected]وام)

مدیریت موثر نه جادو

من هنوز به طور مکرر با مواردی روبرو می شوم که شرکت ها دارای سیستم های دوربین مدار بسته هستند اما ظرفیت انسانی برای استفاده مؤثر از آن تقریباً وجود ندارد. اخیراً، من این افتخار را داشتم که با برخی از شرکت‌هایی کار کنم که از فناوری‌ها و داده‌های اطلاعاتی به روش‌های بسیار نوآورانه برای محافظت از شرکت‌ها و کارمندان خود، از جمله در برابر تهدیدات سندیکای جنایی سازمان‌یافته و دارای منابع، استفاده می‌کنند. استفاده از این فناوری‌ها به‌عنوان بخشی از استراتژی‌های یکپارچه به سادگی شگفت‌انگیز است و من باور نمی‌کردم تا چند سال پیش امکان‌پذیر باشد، همانطور که نتایج آن‌ها در شناسایی تهدیدها و پاسخ به آن‌ها تا حد امکان پیشگیرانه است.

• آلبرت فاکس کان، «راه‌حل‌گرایی نظارتی» برای قرار دادن دوربین‌ها در متروی نیویورک. 22 سپتامبر 2022، wired.com.

داستان‌های متعددی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را خواند که در آن جنایات مرتکب شده‌اند و دوربین‌ها کار نمی‌کردند، یا کارکنان به آن توجه نمی‌کردند. این شامل یکی از مواردی است که در آن یک راننده بولت توسط گروهی در پارک وود به ضرب گلوله کشته شد، با خبرنگاری از Weekend Argus در کیپ تاون که گزارش یک نفر را می نویسد: «ظاهراً، زن وظیفه در اتاق کنترل دوربین GP، پشت مرکز مدنی این عضو گفت، حمله را دید که شروع شد، سپس برای انجام کارهایش در بانک به راه افتاد. غیرقابل قبول است که این اتفاق افتاده باشد و این اولین بار نیست که کسی می میرد و دوربین ها به دلیل توجه نکردن کسی آن را نمی گیرند.