ردیابی جهانی GPS و پلت فرم مدیریت اینترنت اشیا – شماره 4 2022 – انتشارات تکنیوز

• تجزیه و تحلیل داده های تاخوگراف.

این پلتفرم در حال حاضر در بیش از 690 برند سخت افزاری ادغام شده است و روی 3000 مدل دستگاه بسته شده است، که شرکای خود را برای ارائه بهترین راه حل های سخت افزاری موجود در بازار به مشتریان برای نظارت و کنترل توسط Wialon ساده می کند.

راه حل های امنیتی پیشرفته با Aliaksandr Kuushynau، رئیس Wialon در مورد پیشنهادات بازار این شرکت صحبت کرد زیرا آفریقای جنوبی در حال حاضر تعدادی سیستم و راه حل های مدیریت ناوگان محلی و بین المللی را در دسترس دارد. برای مشاهده دامنه فعالیت های جهانی این شرکت از طریق خدمات مبتنی بر ابر، به https://gurtam.com/en/datacenter. همچنین می توانید شرکای فعلی خود را در https://gurtam.com/en/dealers.

آلیاکساندر کوشیناو.

عملکرد BI

خلاصه ای از قابلیت های موجود در Wialon شامل موارد زیر است:

تمرکز کانال

به عنوان یک پلتفرم اینترنت اشیا، Wialon می تواند تقریباً هر چیزی را ردیابی و مدیریت کند. به این ترتیب، وقتی نوبت به مدیریت ناوگان می رسد، خدمات «معمول» مانند ردیابی GPS و عملکرد عملیاتی را ارائه می دهد. با این حال، در زمینه ویدئو نیز تخصص دارد و بسیاری از ضبط کننده ها و فرستنده های موبایل در سطح جهانی نصب شده اند. دوربین‌های داخل خودرو را می‌توان برای انجام طیف وسیعی از عملکردها، از نظارت بر جنبه‌های مختلف خودرو، تنظیم کرد و می‌توان آن‌ها را به سایر خدمات اینترنت اشیا مرتبط کرد، مانند ارائه فیدهای ویدیویی هر بار که درهای بار باز می‌شوند، تا ارائه کمک به راننده و همچنین نظارت و امتیازدهی.

در آفریقای جنوبی، Kuushynau می‌گوید که این سرویس همچنین برای نظارت بر اشیایی که قرار است ثابت باشند، مانند ژنراتورها یا وسایل نقلیه پارک شده برای شب، استفاده می‌شود و اگر ناگهان شروع به حرکت کنند، زنگ هشدار را به صدا در می‌آورند. وسایل نقلیه همچنین می توانند ژئو حصارکشی شوند و در صورتی که وسیله نقلیه منطقه عملیاتی خود را ترک کند یا مسیر دیگری را به طور غیرمنتظره ای طی کند، هشدار ایجاد می کند.

اطلاعات بیشتر را دروام)

• کنترل مصرف سوخت.

• نظارت بر شرایط حمل و نقل بار.

ردیابی جهانی GPS و پلت فرم مدیریت اینترنت اشیا

شماره 4 2022 مدیریت دارایی، EAS، RFID

به طور طبیعی، پلتفرم یافته‌های خود را روی صفحه در اتاق‌های کنترل نمایش می‌دهد، اما گزارش‌ها را می‌توان در فواصل زمانی منظم یا در شرایط استثنایی در زمان واقعی به مدیریت ارسال کرد.

Kuushynau اضافه می کند که این شرکت از طریق یک کانال محلی فعالیت می کند تا اطمینان حاصل شود که مشتریان منطقه خدمات مورد نیاز خود را از افرادی که محیط را درک می کنند دریافت می کنند. در حالی که این پلتفرم مبتنی بر ابر است، مشتریان همچنان به شخصی نیاز دارند که بتواند دستگاه‌ها را نصب، پیکربندی و نگهداری کند و همچنین در صورت نیاز، گزارش‌ها را در سیستم‌های ERP شرکت ادغام کند.

• تجزیه و تحلیل داده های Tracker و CAN bus.

یکی دیگر از غرفه داران در Securex در سال جاری گورتام بود، شرکتی متخصص در عملیات ناوگان و مدیریت خودرو. گورتام بیش از 300 نفر را در دفاتر خود در ویلنیوس، بوستون، دبی و بوئنوس آیرس استخدام می کند. Wialon، یک پلتفرم تله‌ماتیک و اینترنت اشیا، محصول شاخص این شرکت است و بیش از 3.3 میلیون واحد دارد که در حال حاضر در بیش از 150 کشور در حال پیگیری است. Wialon به صورت محلی از طریق تعدادی توزیع کننده در دسترس است.

این پلتفرم شامل قابلیت‌های هوش تجاری است تا به مدیران عملیات اجازه می‌دهد تا یک نمای کلی از عملکرد کل ناوگان خود به دست آورند، یا می‌توانند برای مدیریت هر درایو و/یا وسیله نقلیه تمرین کنند. قابلیت‌های اضافی، مانند نظارت بر زنجیره سرد در سراسر زنجیره تامین، نیز می‌تواند توسط این سرویس انجام شود.

• کنترل رفتار رانندگی.

عملکرد اینترنت اشیا می‌تواند شامل خاموش کردن موتور خودروها در شرایط خاص یا هشدار دادن به شرکت‌ها در صورت کاهش سطح سوخت به زیر سطح مشخص باشد. هر عملکردی که می تواند توسط یک دستگاه IoT اندازه گیری شود، می تواند گنجانده شود و داده ها می توانند بخشی از عملیات مدیریت شوند.

• جلوگیری از سرقت خودرو و سوخت.

Wialon شامل طیف وسیعی از راه حل های تجزیه و تحلیل ویدئویی، از جمله راه حل های بهبود یافته توسط هوش مصنوعی است. به عنوان مثال، برای ایمنی راننده، تجزیه و تحلیل ها می توانند خواب راننده، استفاده از تلفن همراه یا رفتارهای غیرعادی را تشخیص دهند و به او هشدار دهند. حتی می‌تواند نمایه‌ای از راننده بسازد و تشخیص دهد که پلک می‌زند یا خیر، که ممکن است نشان دهنده خستگی یا نوعی استرس باشد.


منبع: https://www.securitysa.com/16845R

• مدیریت نگهداری و تعمیرات.

• نظارت تصویری.

نوشته اندرو سلدون

• Geofences برای ردیابی واحدها و رویدادها در یک منطقه خاص.

• ردیابی GPS در زمان واقعی.

به عنوان بخشی از ارائه برچسب سفید خود، گورتام به شرکای خود اجازه می دهد تا از سیستم تحت برند خود استفاده کنند. و در حالی که این پلتفرم مبتنی بر فضای ابری است و در سطح جهانی در دسترس است، شرکا نیز می توانند بسته به مدل کسب و کار خود یا مشتریان خود، پلتفرم را در محل نصب کنند.