رفتار ضد اجتماعی مخاطب در تئاتر


ادرار کردن در ملاء عام و ضرب و جرح بدنی، آزار و اذیت کلامی و ارعاب از جمله موارد رفتار ضداجتماعی تماشاگران تئاتر است. نظر سنجی بیش از 1500 نفر که در سالن های تئاتر در سراسر بریتانیا کار می کنند، توسط اتحادیه کارگری Bectu.

نوشیدنی به عنوان یک عامل کلیدی برجسته بود، به طوری که 90 درصد از پاسخ دهندگان موافق بودند که ورود افرادی که تحت تأثیر الکل یا سایر مواد به مکان‌ها می‌آیند باعث ایجاد رفتار نامناسب می‌شود. اکثریت در این نظرسنجی معتقد بودند که کارفرمایان آنها باید در رویکرد خود برای فروش الکل تجدید نظر کنند. بسیاری از پاسخ دهندگان موافق بودند که رفتار بد پس از همه گیری کووید رایج تر و شدیدتر شده است. این پاسخ‌ها از جانب کسانی بود که عمدتاً «روبه‌روی مشتری» بودند، که در جلوی خانه، مهمان‌نوازی، گیشه، و نقش‌های درب صحنه و همچنین نقش‌های فنی مانند صدا و نورپردازی کار می‌کردند. کار در سالن‌ها و نمایش‌های مختلف، از جمله موزیکال‌های جوک‌باکس، نمایش‌های کمدی، نمایش‌نامه، پانتومیم، اپرا و باله.

بیشتر، 90 درصد از پاسخ دهندگان (اعضا و غیرعضو Bectu) گزارش دادند که مستقیماً رفتار ضعیف مخاطبان را تجربه کرده یا شاهد بوده اند، و بیش از 70 درصد احساس کردند که این موضوع پس از همه گیری بدتر است. نزدیک به نیمی از پاسخ دهندگان گفتند که در نتیجه به ترک صنعت فکر کرده اند. کسانی که پاسخ دادند به شدت با نیاز به نیروی بیشتر، آموزش و پشتیبانی بیشتر و استفاده از کارکنان امنیتی استخدام شده موافق بودند.

در مورد الکل، این نظرسنجی نشان داد که این یک مشکل ساده نیست که بتوان آن را با کاهش گسترده فروش حل کرد، و «سیاست‌هایی با طراحی ضعیف یا قیمت‌گذاری بالا» تنها مردم را تشویق می‌کند تا مشروبات الکلی ارزان را با خود وارد کنند. ، یا با نوشیدن از قبل، از قبل بارگیری کنید. با این حال، برخی گزارش دادند که الکل در برخی مکان‌ها بسیار تهاجمی‌تر به بازار عرضه و فروخته می‌شود.

حوادث گزارش شده شامل پرخاشگری فیزیکی است. تهدید به خشونت؛ آزار و اذیت جنسی یا تجاوز؛ نزاع دسته جمعی؛ حمله به کارکنان یا سایر اعضای مخاطب؛ تخریب یا آسیب رساندن به مکان ها؛ و توهین های نژادی قلدری، خشونت، ارعاب، آزار و اذیت یا سوء استفاده از کارکنان رایج ترین شکل رفتار ضعیف مخاطبان است – بیش از 90 درصد تجربه شخصی از این نوع رفتار را گزارش کرده اند. متداول‌ترین موارد خشونت، سوء استفاده، تبعیض، ارعاب یا آزار کارکنان یا مخاطبان بر اساس نژاد، جنسیت، گرایش جنسی، ناتوانی یا ویژگی دیگر بود. همچنین معمولاً رفتارهای عمومی بی‌نظم، ناامن، مست یا رفتار زشت گزارش شده است. استفاده نامناسب از تلفن همراه؛ و خرابکاری در محل برگزاری

در حالی که موارد گزارش شده علیه کارکنان شایع‌ترین و مکرر هستند، این نظرسنجی نشان می‌دهد که رفتار خشونت‌آمیز و ضداجتماعی از سوی مخاطبان نسبت به دیگران در بین مخاطبان نیز رایج است. در حالی که بسیاری از پاسخ دهندگان به تغییرات در رفتارهای پس از همه گیری، احساس استحقاق مخاطب و عدم توجه قابل توجه به توانایی دیگران برای لذت بردن از تجربه خود اشاره کردند، بسیاری نیز احساس کردند که مدیریت محل برگزاری، اراده، سیاست ها یا منابع کافی برای مقابله مناسب با این بیماری را ندارد. موضوع. از این رو Bectu یک «منشور تئاتر ایمن‌تر» تشکیل داده است که از مدیریت سالن می‌خواهد رویکردی دقیق‌تر و بدون مدارا نسبت به رفتارهای ضداجتماعی تماشاگر اتخاذ کند. یکی از پاسخگویان به این نظرسنجی شکایت کرد که دارندگان بلیط «هنگامی که از در عبور می‌کنند به‌طور مشهودی سرمست می‌شوند، اما مدیریت از منصرف کردن آنها امتناع می‌کند» تا از درگیری جلوگیری شود…. تا زمانی که اختلالی ایجاد شود

رئیس Bectu Philippa Childs گفت: «یافته‌های ما درخواستی قاطع برای این صنعت است که توسط کارگرانش بهتر عمل کند و مخاطبان رفتار خود را در نظر بگیرند و اصلاح کنند. مقیاس و ماهیت بسیاری از موارد گزارش شده عمیقاً آزاردهنده است و ما با صنعت کار خواهیم کرد تا تمام تلاش خود را برای ایجاد تغییرات فوری و ملموس انجام دهیم.

«آنچه از این پاسخ‌ها مشخص است این است که این نمونه‌ها نه نادر و نه مجزا هستند و نه به نوع خاصی از عملکرد یا موقعیت جغرافیایی تنزل داده می‌شوند. در سرتاسر کشور، مردم صرفاً برای انجام وظایف خود با تهاجم و سوء استفاده منظم مواجه هستند. این کاملا غیرقابل قبول است و ما از مکان ها و ارگان های صنعتی می خواهیم که متعهد به همکاری با ما برای مقابله با این مشکل بومی شوند.

آنچه ما کشف کردیم این است که رفتار ضد اجتماعی بسیار فراتر از مسائل نسبتاً جزئی صحبت کردن افراد در حین اجرا یا بازی با تلفن همراه خود است. مردم از ترس امنیت خود سر کار می آیند و با رفتاری برخورد می کنند که هیچ کس نباید آن را تحمل کند.

هرکسی حق دارد از یک محل کار امن و محترمانه برخوردار باشد و این بخش با کمبود مهارت های مزمن مواجه است، این واقعیت که تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان به ترک صنعت به دلیل رفتارهای ضد اجتماعی فکر کرده اند، باید زنگ خطر را به صدا درآورد. بسیاری از این کارگران در حال حاضر با ساعت‌های طولانی مبارزه می‌کنند و دستمزد پایین و اقدام فوری لازم است تا از تخلیه استعداد بدتر جلوگیری شود.»

برای نظرسنجی کامل به سایت مراجعه کنید وب سایت Bectu.

زمینه

خشونت و ASB در اقتصاد شبانه موضوع کلی تری است. از این رو شهردار زنان لندن منشور ایمنی در شب، در سال 2018 راه اندازی شد. ExCeL London در Docklands اخیراً محل برگزاری یک اجلاس منشور ایمنی شبانه زنان. آ گزارش منتشر شد در بهار 2022 همچنین به ترس کارگران شبانه از سفر و بازگشت به محل کار اشاره کرد.

عکس مارک رو، درهای تئاتر.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/anti-social-audience-behaviour-in-theatres/