روندهای نظارت تصویری برای سال 2023


اینجا سازنده هانوها تکوین پیش‌نمایش «پنج روند برتر نظارت تصویری برای سال 2023»؛ تمرکز آن بر هوش مصنوعی، محاسبات در لبه و همگرایی اینترنت اشیا. همچنین توضیح می دهد که چرا امنیت سایبری و استفاده مسئولانه از فناوری اهمیت فزاینده ای پیدا خواهد کرد.

1. استفاده از هوش مصنوعی در حال تکامل است

تا به امروز، برنامه‌های ویدیویی سنتی از هوش مصنوعی خواسته‌اند تا آلارم‌های کاذب را کاهش دهد و امکان جستجوی پزشکی قانونی ویدیو را بر اساس ویژگی‌های شیء فراهم کند.

با این حال، هوش مصنوعی متمرکز بر ابرداده رایج شده است. کاربران نهایی اکنون به دنبال اطلاعات پردازش شده مجدد مانند آمار نوع وسیله نقلیه در یک دوره زمانی معین یا جنسیت و سن مشتریان بر اساس ساعات مختلف هستند – به جای ابرداده هایی که صرفاً داده های وسیله نقلیه، جنسیت یا سن را جمع آوری می کند.

این به این دلیل است که کاربران می توانند با دسترسی و مدیریت مستقیم اطلاعات خود بینش بیشتری به دست آورند و تصمیمات تجاری بهتری بگیرند. به عبارت دیگر، اطلاعات زمانی بیشترین ارزش را پیدا می کند که کاربر این فرصت را داشته باشد که از این داده ها به کارآمدترین و مرتبط ترین روش برای آنها استفاده کند.

این تلاش‌های صنعت را توضیح می‌دهد تا امکان مدیریت کارآمد مقادیر عظیمی از ابرداده‌های جمع‌آوری‌شده توسط هوش مصنوعی را فراهم کند. داشبوردها و گزارش‌هایی که ابرداده‌های هوش مصنوعی را جمع‌آوری می‌کنند و این داده‌ها را به‌عنوان بینش‌هایی ارائه می‌کنند که تصمیم کاربر نهایی را دعوت می‌کنند، محبوبیت بیشتری خواهند داشت.

به نوبه خود، Hanwha Techwin در تلاش است تا اطلاعات ارزشمندی را از طریق Wise BI (هوش تجاری) به کاربر نهایی ارائه دهد و راه حل های سفارشی برای پاسخگویی به نیازهای بخش های مختلف ارائه دهد.

2. راه حل یکپارچه با در محل و ابر

با متداول شدن خدمات مبتنی بر ابر، تعداد ارائه دهندگان نیز افزایش یافته است. کاربران اکنون می توانند به راحتی دستگاه ها و سیستم ها را با استفاده از سرویس ابری یکپارچه کنند و اغلب نیازی به خرید سرورهای اضافی و زیرساخت شبکه ندارند.

با این حال، چه به دلیل خط مشی امنیتی گروه، وضعیت شبکه یا بودجه، بسیاری از سازمان ها ترجیح می دهند از راه حل های معمولی در محل با سرورها و نرم افزارهای اختصاصی استفاده کنند.

در سال 2023 می‌توان انتظار رشد در سیستم‌های به اصطلاح «هیبریدی» را داشت که فناوری‌های داخلی و ابر را ترکیب می‌کنند. کاربران ممکن است ترکیبی از راه‌حل‌های داخلی و ابری را انتخاب کنند – راه‌حل اول کنترل در محل را ارائه می‌دهد، و ابر ابزاری مطمئن برای پشتیبان‌گیری از داده‌های حیاتی را تضمین می‌کند.

برای این منظور، Hanwha Techwin دو راه حل ارائه می دهد: Wisenet Wave VMS (در محل) و Wave Sync (یک سرویس مبتنی بر ابر). دومی اجازه می دهد تا هزاران سیستم داخلی از راه دور قابل دسترسی، مدیریت و نگهداری باشند.

3. امکانات جدید با Edge AI

فناوری هوش مصنوعی مبتنی بر لبه به دلیل توانایی آن در کمک به شناسایی و طبقه بندی اشیا در بین کاربران محبوب شده است. اکنون با فناوری NPU (واحد پردازش عصبی) بهبود یافته است. این شامل استفاده از یک نیمه هادی هوش مصنوعی است که می تواند به طور مستقل یاد بگیرد و با تقلید از نحوه عملکرد مغز انسان، ویدئو، صدا، متن یا تصاویر را همزمان پردازش کند. در یک برنامه ویدیویی، NPU عملکردهای هوش مصنوعی لبه را بهبود می بخشد تا ویژگی هایی مانند تجزیه و تحلیل رفتار و تشخیص رفتار غیرعادی را شامل شود.

علاوه بر این، با NPU، این امکان نیز برای کاربران فراهم می‌شود که الگوریتم‌های هوش مصنوعی را طبق معیارهای خود به طور مستقیم آموزش دهند. Hanwha Techwin به زودی Wise Detector را منتشر می‌کند، که می‌تواند به طبقه‌بندی انواع اشیاء مورد علاقه کاربر آموزش داده شود، مثلاً سبد خرید یا نوع خاصی از وسیله نقلیه یا رویداد.

4. فن آوری های همگرا

راه حل های متعارف امنیتی فیزیکی مانند نظارت تصویری، کنترل دسترسی یا تشخیص نفوذ از طریق ادغام با دستگاه های IoT (اینترنت اشیا)، هوش مصنوعی و ابر در حال گسترش هستند. برای مثال، یک حسگر مجهز به اینترنت اشیا که دود، دما، رطوبت یا حرکت را تشخیص می‌دهد، می‌تواند با یک سیستم امنیتی هوش مصنوعی ادغام شود تا بینش جدیدی را پس از تجزیه و تحلیل در فضای ابری ارائه دهد.

Hanwha Techwin همچنین در حال آماده شدن برای گسترش تدریجی راه حل های خود با ترکیب هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و ابر با فناوری بینایی است. زمانی، راه‌حل‌های امنیتی با جمع‌آوری داده‌های ویدئویی و اطلاعات هشدار رویداد و اجازه ذخیره و جستجوی ویدئو، بر نظارت تصویری متمرکز شدند. در آینده، داده‌های مختلف توسط حسگرها و دوربین‌های IoT جمع‌آوری می‌شود و با استفاده از تحلیل الگوی گذشته و مقایسه وضعیت فعلی برای کمک به پیش‌بینی رویدادهای آینده و همچنین جلوگیری از حوادث، توسط هوش مصنوعی در لبه آنالیز می‌شود.

5. اعتماد صفر به امنیت سایبری

با گسترش مدل‌ها و راه‌حل‌های کسب‌وکار جدید از طریق ادغام فناوری با هوش مصنوعی، ابر و اینترنت اشیا، آگاهی از امنیت سایبری باید افزایش یابد. Hanwha Techwin بیش از 30 سال است که بر نظارت تصویری تمرکز کرده است و از آنجایی که IP Video شروع به ارائه تهدیدهای برجسته کرده است، به طور مداوم بر اهمیت امنیت سایبری تأکید کرده است.

به عنوان مثال، تیم تخصصی پاسخگویی اضطراری رایانه امنیتی (S-CERT) دائماً آزمایش‌های امنیتی را انجام می‌دهد تا مطمئن شود راه‌حل‌هایش کاملاً در برابر تهدیدات جدید و نوظهور محافظت می‌شوند. علاوه بر این، Hanwha Techwin گواهینامه های رسمی مانند UL CAP، FIPS و TTA را برای مدیریت امنیت محصولات خود با بالاترین استانداردها دریافت کرده است.

اخیراً «Zero Trust» به عنوان یک روند جدید در امنیت سایبری ظاهر شده است. اعتماد صفر نشان می‌دهد که هر دستگاه و برنامه‌ای که در یک شبکه متصل است، با این فرض که هیچ حق خودکاری برای «اعتماد» بین آن دستگاه‌ها و برنامه‌ها وجود ندارد، فرآیند صلاحیت را طی کرده است. Hanwha Techwin قصد دارد به بررسی و ارتقای راه‌حل‌ها از منظر «اعتماد صفر» ادامه دهد، برای مثال، از انطباق با طرح پیش‌فرض مطمئن شود.

اهمیت امنیت سایبری را نمی توان اغراق کرد، به ویژه از آنجایی که کار انجام شده توسط Hanwha Techwin در سراسر اروپا نشان می دهد که استفاده مسئولانه و اخلاقی از فناوری یک نگرانی گسترده برای کاربران نهایی است.

تحقیقات انجام شده توسط Hanwha Techwin که قرار است در اوایل سال 2023 رونمایی شود، نشان می‌دهد که استفاده مسئولانه از فناوری ویدئو برای کاربران نهایی چقدر مهم است و چرا آنها به دنبال تولیدکنندگانی هستند که استفاده مسئولانه، امنیت سایبری و ملاحظات اخلاقی را در قلب آنچه که دارند قرار می‌دهند. انجام دادن. بر این اساس، سال 2023 سال هیجان انگیزی به نظر می رسد!

بازدید کنید: www.hanwha-security.eu.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/ip-products/video-surveillance-trends-for-2023/