روند افزایش ایمنی و امنیت – شماره 2/3 2023

با استفاده از هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشین، ارائه دهندگان امنیت قادر خواهند بود بینش های جدیدی را کشف کنند که در غیر این صورت مورد توجه قرار نمی گیرند. هوش مصنوعی در امنیت به تلاش‌ها برای شناسایی، پیش‌بینی و پاسخ به تهدیدات امنیتی، از جمله تهدیدات امنیت سایبری، به طور مؤثر و کارآمد با حداقل مداخله انسانی ادامه می‌دهد.

مراکز کنترل متمرکز همچنان نقش مهمی در نظارت بر مناطق پرخطر ایفا خواهند کرد. با ظهور فناوری‌های مخرب مانند اینترنت اشیا (IoT)، نظارت متمرکز باید برای سرعت بخشیدن به زمان پاسخ امنیتی به کار گرفته شود.

تلفن های همراه به ابزاری اساسی برای افزایش امنیت تبدیل شده اند. تخمین زده می شود که آفریقای جنوبی کمی بیش از 53 میلیون گوشی هوشمند در حال استفاده دارد. با افزایش فعالیت های مجرمانه، دسترسی به اطلاعات در نوک انگشتان شما ضروری است. علاوه بر این، تلفن های همراه امکان ردیابی و ردیابی ایمن و همچنین توانایی نظارت مستمر بر امکانات و دارایی ها را فراهم می کنند.

مراکز کنترل متمرکز

با توجه به این موضوع، ساکنان و صاحبان مشاغل باید از فعالیت های مجرمانه جلوتر باشند، این به گفته جورج فیتزروی، مدیر عامل امنیت در شرکت مدیریت تاسیسات، Servest. او برخی از روندهای امنیتی را برای افزایش ایمنی و امنیت ارائه می دهد.

ادغام برنامه های IT و امنیت فیزیکی پاسخ های امنیتی را افزایش می دهد. اگرچه اغلب نادیده گرفته می شود، اما امنیت فیزیکی برای پیشگیری از جرم ضروری است. هم افراد و هم سازمان ها باید به اقدامات امنیتی فیزیکی، یکپارچه با سیستم های تخصصی فناوری اطلاعات، توجه بیشتری داشته باشند.

با این حال، مهم است که اطمینان حاصل شود که تلفن های همراه در برابر حملات سایبری محافظت می شوند.

برای آن دسته از ارائه دهندگان امنیتی که می توانند چراغ ها را در هنگام کاهش بار روشن نگه دارند، احراز هویت بیومتریک از راه دور (RBA) شاید نمونه اصلی نوآوری امنیتی است که می تواند امنیت دسترسی به داده های حساس را در خانه، محل کار یا هنگام استفاده از سیستم های مدیریت پول افزایش دهد. این کار از طریق صدا یا انواع دیگر احراز هویت بیومتریک، از جمله تشخیص چهره، رگ کف دست، یا اثر انگشت انجام می‌شود.

خدمات امنیتی تخصصی یکی از بهترین گزینه ها برای مهار فعالیت های جرم و جنایت سندیکایی است.

جرایم مرتبط با سندیکا را دیگر نمی توان مانند فعالیت های مجرمانه متعارف رسیدگی کرد. فعالیت های مرتبط با سندیکا از سال 2010 به طور قابل توجهی افزایش یافته است. فعالیت های جنایی اکنون باید از طریق استقرار تاکتیکی بسیار آموزش دیده که می تواند با جرایم سندیکایی مقابله کند، محدود شود.

بانک ها و موسسات مالی جزو اولین کسانی بودند که از RBA برای احراز هویت دیجیتالی استفاده کردند. استفاده از RBA در مراقبت های بهداشتی، خرده فروشی، ارتباطات راه دور، آموزش، دولت و صنایع مسافرتی و گردشگری در حال رشد است. استفاده از بیومتریک در امنیت فرصتی برای ردیابی بهتر فعالیت های مجرمانه و بهبود کارایی در ردیابی آنها ارائه می دهد.

هدف از همگرایی امنیتی، استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی و امنیت است تا تیم‌های فیزیکی را قادر سازد تا در پر کردن شکاف‌های امنیتی که تنها با امنیت فیزیکی پر نمی‌شوند، پاسخگوتر باشند. همگرایی در امنیت فرصتی برای افزایش انعطاف پذیری امنیتی، تشخیص، پیشگیری، کاهش خطر و پاسخ به تهدیدات ارائه می دهد. بدین ترتیب یک سیستم امنیتی کلی قوی تر ایجاد می شود.

امنیت تخصصی برای پیشگیری از جرم سندیکایی

روند افزایش ایمنی و امنیت

شماره 2/3 2023 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

در حالی که شرکت ها به دنبال اقدامات ابتکاری پیشگیری از جرم هستند، مجرمان نیز در حال بررسی راه های بهتری برای ارتکاب جرم هستند. شکی نیست که کاهش بار کار ارائه دهندگان امنیتی را سخت تر کرده است، زیرا تهدیدی مضاعف به شمار می رود، منابع امنیتی موجود را به خطر می اندازد و مجرمان را تشویق می کند تا با مصونیت بیشتر عمل کنند.

احراز هویت بیومتریک از راه دور (RBA) آینده است.

برای اطلاعات بیشتر با سروست تماس بگیرید 0860 22 55 84، [email protected]، www.servest.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/19375R

فیتزروی نتیجه می گیرد: «با استفاده مؤثر از ترکیبی از این ابزارها، در میان سایر ابزارها، ارائه دهندگان امنیتی قادر خواهند بود تا با نوآوری های تکنولوژیکی به روز بمانند و به تهدیدات امنیتی با سرعت بیشتری پاسخ دهند – چه برای تأسیسات مسکونی یا تجاری».

تلفن های همراه برای نظارت بر امنیت بیشتر

سندیکاهای جنایتکار در آفریقای جنوبی از قاچاق هروئین و کوکائین گرفته تا قاچاق انسان، شکار غیرقانونی کرگدن و جداسازی فلز از شرکت های برق دولتی، آب و حمل و نقل و همچنین آدم ربایی برای باج گیری را شامل می شود.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی

همگرایی امنیتی