رویکرد انگلستان به تاب آوری | امنیت حرفه ای


دولت بریتانیا رویکرد خود را برای تاب آوری مشخص کرده است و اعلام کرده است که ارتش «نمی‌تواند اولین نقطه تماس در هر زمان که یک وضعیت اضطراری رخ دهد» باشد. در عوض، دولت بریتانیا باید از برخی بخش‌های بخش خصوصی بیشتر بخواهد.

در پیشگفتار به چارچوب انعطاف پذیری دولت بریتانیاالیور داودن، صدراعظم دوک نشین لنکستر، گفت: «هسته چارچوب بر اساس سه اصل اساسی بنا شده است: اینکه ما به درک مشترکی از خطراتی که با آن روبرو هستیم نیاز داریم. که ما باید بر پیشگیری و آمادگی تمرکز کنیم. و این که تاب آوری نیازمند رویکرد کل جامعه است. این چارچوب مجموعه ای گسترده و ملموس از اقدامات است. این اولین قدم در تعهد ما برای توسعه یک رویکرد گسترده و استراتژیک برای تاب آوری است. ما متعهد به همکاری با شرکا، صنعت و دانشگاه از سراسر بریتانیا برای اجرای این چارچوب هستیم، اما همچنان که به توسعه رویکرد خود ادامه می دهیم.”

کسب‌وکارها، به‌ویژه آنهایی که خدمات ضروری و زیرساخت‌های ملی حیاتی (CNI) را اجرا می‌کنند، به‌عنوان «شریک فعال» در تاب‌آوری توصیف می‌شوند (این سند دارای عکس روی جلد سد تیمز در شرق لندن است، در تصویر). در حالی که ارتش این کشور “ضامن نهایی امنیت ملی و انعطاف پذیری در مواقع اضطراری” باقی خواهد ماند، و در پاسخ به همه گیری کووید مورد استفاده قرار گرفت، اگر در شرایط غیر اضطراری استفاده شود، “نشانه ای از شکست سیاست، ناکافی است”. بر اساس این سند، برنامه ریزی تاب آوری یا عدم سرمایه گذاری مزمن. در واقع این سند می گوید که دولت بریتانیا به دنبال کاهش اتکا به نیروهای مسلح خواهد بود.

در آن نقطه، تحت «مشارکت‌ها»، اسناد «ادغام کامل‌تر این سازمان‌های شریک بخش خصوصی و بخش سوم در چارچوب‌های تاب‌آوری ما، از طریق ترکیبی از فرصت‌ها، راهنمایی‌ها و تعهدات جدید» را پیش‌بینی می‌کنند. CNI به عنوان یک سیستم به هم پیوسته توصیف می شود. این سند هشدار می دهد که “این اتصال به هم فواید بسیاری را به همراه دارد، اما با خطراتی همراه است، به ویژه احتمال خرابی های آبشاری در سراسر سیستم ها”، که ممکن است دست کم برآورد شود.

دولت بریتانیا استانداردهایی را در مورد تاب آوری معرفی خواهد کرد. و در جایی که اینها قبلاً وجود نداشته باشند، “معیار روشنی در مورد اینکه “خوب” برای انعطاف پذیری چگونه به نظر می رسد ارائه می دهد. این استانداردها در مورد تاب‌آوری غیرقانونی خواهند بود و «مناظر، اولویت‌ها، نیازها و پیوندهای متقابل با سایر بخش‌ها» را در نظر می‌گیرند. استانداردهای انعطاف پذیری CNI نیز غیرقانونی خواهد بود و خطرات مخرب (سایبری یا مجرمان فیزیکی) و غیر مخرب (مانند آب و هوای شدید) را پوشش می دهد. در مورد نحوه تنظیم این استانداردها یا نحوه نشان دادن رعایت استانداردهای اطمینان، این سند می گوید که دولت بریتانیا “رژیم های نظارتی موجود در مورد انعطاف پذیری” را بررسی خواهد کرد. این سند نوید راهنمایی بهتر در مورد تاب آوری و اطلاعات ارزیابی ریسک را می دهد.

این سند اذعان می‌کند که دولت بریتانیا نمی‌تواند از سازمان‌ها انتظار داشته باشد که به درستی آماده شوند، اگر ابزار لازم برای درک خطراتی که با آن مواجه هستند یا اینکه این خطرات چگونه ممکن است بر کسب‌وکارشان تأثیر بگذارد را نداشته باشند. به نوبه خود، آنها همچنین باید درک کنند که چگونه عدم انعطاف پذیری در کسب و کار خود ممکن است تأثیرات گسترده تری داشته باشد، مانند شکست فناوری اطلاعات یا زنجیره تأمین.

در بخش‌های (نامشخص) با بالاترین اولویت که قبلاً تنظیم نشده‌اند، و برای ریسک‌های با اولویت (همچنین نامشخص)، دولت بریتانیا اجرای استانداردها را از طریق مقررات در نظر خواهد گرفت. مانند ارزیابی ریسک، برنامه ریزی اضطراری و به اشتراک گذاری داده ها.

در مورد بیمه، در حالی که به طور فزاینده ای از انعطاف پذیری (در دنیای فیزیکی و سایبری) حمایت می کند، بیمه جایگزینی برای آمادگی خوب نیست. هیچ چیز مشخص تر از “کاوش در فرصت ها برای حمایت بهتر از صنعت بیمه” پیشنهاد نشده است.

یک آکادمی تاب آوری جدید بریتانیا پیشنهاد شده است، “ساخته شده از کالج برنامه ریزی اضطراری” در Easingwold در شمال یورکشایر. این به معنای یک مسئولیت گسترده تر برای کالج است که شامل بخش خصوصی که CNI، بخش داوطلبانه و امور مالی را پوشش می دهد. همچنین مکانیسم‌ها، روش‌ها، مواد و راهنمایی‌های تایید شده و جاری را برای اطلاع‌رسانی به شهروندان به شیوه‌ای روشن، ساده و به نفع زندگی آنها ارائه می‌کند.

CCA

در این سند آمده است که قانون حوادث غیرمترقبه مدنی (CCA) 2004، که مبنای قانونی را برای واکنش اضطراری، و تعریف پاسخ‌دهنده‌های دسته یک و دو فراهم می‌کند، همچنان برای هدف مناسب است. در مورد انجمن های مقاومت محلی (LRFs) در انگلستان، و مشابه آن در ولز، اسکاتلند، و ایرلند شمالی، این سند می گوید که دولت بریتانیا “برای تقویت قابل توجه LRF ها تلاش خواهد کرد”. در این سند “نقش دائمی تمام وقت توسط یک فرد واجد شرایط و با تجربه که به عنوان افسر ارشد تاب آوری (CRO) برای هر منطقه LRF انتخاب می شود، مطرح می شود.

در سطح خانوار، این سند می‌گوید که دولت بریتانیا با LRFها در انگلستان و شرکای محلی «برای ارائه راهنمایی‌های جدید به سازمان‌های اجتماعی و خانواده‌های فردی، برای کمک به این افراد برای تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر در مورد سرمایه‌گذاری در انعطاف‌پذیری و آمادگی خود» همکاری خواهد کرد. .
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/government/uk-approach-to-resilience/