ریسک زنجیره تامین | امنیت حرفه ای


توزیع کنندگان در معرض خطر عقب ماندن در صنعت امنیت هستند، مگر اینکه برای حفظ موقعیت خود در زنجیره تامین سخت تر تلاش کنند.

این اخطار است سیر تکاملی، یکپارچه کننده سیستم های آتش نشانی و امنیتی. شرکت مستقر در باکینگهامشر معتقد است که توزیع‌کنندگان می‌توانند از روابط نزدیک‌تر با یکپارچه‌کننده‌ها و سایر شرکا برای درک بهتر فناوری که می‌فروشند و ارزش واقعی آن بهره ببرند.

برندن مک گاریتیمدیر Evolution Risk & Design، در تصویر می‌گوید: «برای مدت طولانی، صنعت امنیت از الگوی مشخصی از تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و نصب‌کنندگان که در یک زنجیره تأمین کار می‌کنند پیروی می‌کند. اما این مدل‌های «سنتی» به سرعت کنار گذاشته می‌شوند، زیرا توزیع‌کنندگان به آرامی از صنعت خارج می‌شوند، زیرا کاربر نهایی آگاه‌تر می‌شود.

“مگر اینکه اقدامی انجام ندهند، خطر بسیار واقعی وجود دارد که توزیع کننده – در بسیاری از موارد ناعادلانه – چیزی بیش از یک “جعبه جابجایی”، یک مانع ضروری اما آزاردهنده برای گفتگوی سازنده تر در نظر گرفته شود.

او از توزیع‌کنندگان می‌خواهد که با آنها مقابله کنند: «آن‌ها هنوز نقشی حیاتی در زنجیره تأمین امنیت دارند و ممکن است برای مدت طولانی ادامه داشته باشد، اما آنها باید قاطع‌تر باشند و با یکپارچه‌کننده‌های سیستمی که به آنها خدمت می‌کنند همسوتر باشند».

به عنوان مثال، همه چیز در یک تجارت سیستمی را نمی توان کالایی کرد. اجزای یک سیستم کل تنها بخش کوچکی از هزینه کل را نشان می دهند. برندان معتقد است که توزیع‌کنندگان باید این را روشن کنند، به‌ویژه زمانی که با تدارکات سروکار دارند که به نظر می‌رسد هزینه همه چیز را می‌دانند، اما از ارزش آن کمی مبهم‌تر هستند.

«آنها همچنین باید در بحث برای کل هزینه مالکیت در مقابل یک «قیمت» منفرد، حمایت کنند. دوربین فقط یک دوربین نیست. یک دوربین می‌تواند عنصر حیاتی یک سیستم گسترده‌تر باشد که «ارزش» آن از قیمت واحد آن مهم‌تر است. من همیشه می‌توانم دوربین «ارزان‌تری» برای شما پیدا کنم، و توزیع‌کننده‌ها به شما یک دوربین می‌فروشند، اما هزینه واقعی انجام این کار همیشه قابل درک نیست و ممکن است تنها زمانی واقعاً مشخص شود که آن دوربین از کار بیفتد.»

برندان می‌گوید حقیقت موضوع این است که همه به یکدیگر نیاز دارند: «مشتریان در حال تغییر هستند و این باید چیز خوبی باشد. درست است که به چالش کشیده شود. برای برآورده کردن بهترین نیازهای خود، یکپارچه‌سازهای جدی باید با شرکای تولیدی و توزیع‌کنندگان خود سخت‌تر کار کنند تا فناوری موجود و ارزش واقعی آن را درک کنند.»
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/supply-chain-risk-2/