زندگی دانشجویی در محوطه دانشگاه – شماره 1 2023

Charnel Hattingh، رئیس گروه بازاریابی و ارتباطات در Fidelity، می گوید که مجرمان به دلایل مختلفی به دانشجویان علاقه خاصی دارند. یکی این که دانش آموزان لپ تاپ، کامپیوتر، تلفن همراه، آی پاد و وسایل دیگر دارند. اقلام سبک، قابل حمل و فروش و تبدیل آنها به پول نقد برای مجرمان آسان است.

«هرگز به افراد غریبه آسانسور پیشنهاد نکنید و سواران را سوار نکنید. هنگامی که به وسیله نقلیه خود نزدیک می شوید کلیدهای خود را در دست داشته باشید تا در هنگام ورود به خودرو تردیدی نداشته باشید. حتی اگر ماشین شما قفل است، قبل از سوار شدن، صندلی های جلو و عقب را چک کنید.

دانستن و به کارگیری اصول اولیه پیشگیری از جرم می تواند راه درازی در جهت پیشگیری از وقوع جرم داشته باشد. با این حال، مهم نیست که چقدر دانش ما خوب است، حداکثر سود تنها در صورتی حاصل می شود که پیشگیری از جرم را به یک عادت تبدیل کنیم.

ضروری است که هر دانش آموزی بیاموزد که در هر کجای دانشگاه چگونه ایمن بماند. قوانین اساسی پیشگیری از جرم برای همه افراد در محیط آموزش عالی اعمال می شود.

• افراد مشکوکی را که ممکن است در راهروهای محل سکونت یا اداره ببینید گزارش دهید.

هاتینگ می‌گوید: «به ویژه توجه داشته باشید که الکل و مواد مخدر در توانایی شما برای تصمیم‌گیری واضح و برقراری ارتباط مؤثر اختلال ایجاد می‌کند. مرتکبین اغلب غریبه نیستند، اما حتی اگر فرد را بشناسید، استفاده از زور در موقعیت های جنسی هرگز قابل قبول نیست.

در این زمان از سال، بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد برای اولین بار راهی دانشگاه می شوند یا برای ادامه تحصیل برمی گردند.

به گفته گروه خدمات Fidelity، برای کسانی که در محوطه دانشگاه زندگی می کنند و کار می کنند بسیار مهم است که قوانین امنیتی اولیه را برای ایمن ماندن اعمال کنند. همان اصولی که آنها در خانه های خود از آنها آگاه هستند باید در هنگام رفتن به دانشگاه تقویت شوند.

او توضیح می‌دهد که پیشگیری از جرم عبارت است از پیش‌بینی، شناسایی و ارزیابی خطر جرم و شروع اقداماتی برای حذف یا کاهش این خطر.

“دانشگاه گامی هیجان انگیز برای جوانان است. بسیاری از دانش‌آموزان این سفر را به‌صورت انفرادی آغاز می‌کنند و می‌تواند طاقت‌فرسا و ترسناک باشد.» “برای اطمینان از اینکه تجربه شما به دلایل درست به یاد ماندنی است، با افرادی که در مورد ایمنی شخصی همفکر هستند و می توانید در مواقع اضطراری به آنها اعتماد کنید، ترکیب کنید.”

هاتینگ با یادآوری ربوده شدن تکان دهنده و متعاقب آن قتل دانشجوی لی متیوس از محوطه دانشگاهی در سندتون در سال 2004، می گوید که ایمنی در مناطق پارکینگ از اهمیت بالایی برخوردار است.

• هرگز در را به روی غریبه ها باز نکنید.

نکات ایمنی در محوطه دانشگاه در محل سکونت شما:

فیدلیتی با درک این موضوع که معاشرت بخش بزرگی از زندگی دانشجویی است، از دانش آموزان می خواهد که در هر زمانی که برای لذت بردن از بیرون هستند، ایمنی را در سرلوحه کار خود قرار دهند. واقعیت غم انگیز خشونت مبتنی بر جنسیت در آفریقای جنوبی این است که شکارچیان جنسی فرصت را در محیط های اجتماعی می بینند.

• همیشه درب محل سکونت خود را قفل کنید، حتی زمانی که در اتاق هستید.

• درهای سالن اقامت باید همیشه ایمن باشد. اگر متوجه شدید که شخصی در را باز کرده است، سد را بردارید و در را محکم کنید.

• اگر کلید محل سکونت خود را گم کرده اید، فوراً آن را گزارش دهید و قفل ها را عوض کنید.

انواع معمول جرایم دانشگاهی شامل دزدی و دزدی است، اما دانشجویان همچنین می توانند قربانی جنایات شوم تری مانند تجاوز جنسی و آدم ربایی شوند.

«اگر دانشگاه را ترک کردید و مشکوک هستید که تحت تعقیب هستید، فوراً به نزدیک‌ترین ایستگاه پلیس یا منطقه عمومی شلوغ بروید، جایی که باید با درهای قفل در وسیله نقلیه بمانید و برای کمک با پلیس یا یکی از اعضای خانواده تماس بگیرید. به ثبت نام، برند و مدل خودرویی که فکر می کنید شما را دنبال کرده است، توجه داشته باشید. در صورت امکان عکس بگیرید.»

زندگی دانشجویی در محوطه دانشگاه

شماره 1 2023 آموزش (صنعت)

برای اطلاعات بیشتر، با گروه خدمات فیدلیتی، [email protected] تماس بگیرید، www.fidelity-services.com/www.adt.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/18596R

• کلیدهای محل سکونت و وسیله نقلیه را روی یک جاکلیدی قرار ندهید و هرگز آدرس خود را روی جا کلیدی خود فاش نکنید.

«اگر احساس ناامنی می کنید یا فکر می کنید ممکن است در معرض خطر باشید، فوراً وضعیت را ترک کنید. همیشه بهترین کار این است که در یک گروه، با دوستانی که به آنها اعتماد دارید بیرون بروید و کنار هم بمانید. نوشیدنی را از غریبه ها نپذیرید و همیشه مراقب نوشیدنی های خود باشید.

• ترجیحاً کلیه اشیاء قیمتی از جمله پول نقد را در گاوصندوق قفل شده نگه دارید.