زندگی هوشمند فعال شد – کتابچه راهنمای امنیت مسکونی 2022: زندگی هوشمند – Axis Communications SA

زندگی هوشمند فعال شده است

کتابچه راهنمای امنیت مسکونی 2022: زندگی هوشمند زیرساخت فناوری اطلاعاتراه حل های یکپارچه, املاک مسکونی (صنعت)

شرکت‌ها در حال پیشروی با 5G هستند و درک بهتری از اینکه چگونه این فناوری به بهترین وجه با نیازهای کاربردی صنایع مربوطه مطابقت دارد، به دست می‌آورند. اما هنوز هم مدیریت انتظارات ضروری است. ممکن است به ارقام بزرگی اشاره کنیم – با تعداد اتصالات 5G آینده به میلیاردها – اما عرضه در مقیاس وسیع هنوز یک چشم‌انداز بلندمدت است و در اختیار چندین عامل است.

این تفکر و رویکرد ارزش بلندمدتی دارد، اما به شرکای قابل اعتماد و فروشندگانی نیز بستگی دارد که می توانند این راه حل ها را ارائه دهند. صنعت امنیت همواره در حال تحول است و تغییر از 4G به 5G فرصت های جدیدی را برای مشارکت در ساختمان های هوشمند، شهرهای هوشمند و زیرساخت های حیاتی باز می کند. بیایید مطمئن شویم که از آن فرصت ها نهایت استفاده را می کنیم.

شبکه‌های 5G احتمالاً تا سال 2025 یک‌سوم جمعیت جهان را پوشش خواهند داد و 1.2 میلیارد اتصال را تشکیل می‌دهند.[1] این عرضه جهانی در حال حاضر اتفاق می‌افتد و نهادهای خصوصی و دولتی مبالغ نمایی را در ساخت زیرساخت‌های جدید و ارتقای زیرساخت‌های موجود برای ارائه خدماتی ضروری سرمایه‌گذاری می‌کنند.

[2]

5G فراتر از توانایی گشت و گذار در اینترنت با سرعت بیشتر است. ممکن است مصرف‌کنندگان همچنان منتظر دسترسی انبوه دستگاه‌های مجهز به 5G باشند، اما مقدمات زیرساخت‌ها و کسب‌وکارها برای استفاده کامل از پتانسیل آن فراهم شده است.

عرضه 5G

با ایجاد زیرساخت در نهایت، اپراتورها و تامین کنندگان شبکه 5G می توانند گزینه های مقرون به صرفه و جامعی را به مشاغل و افراد بر اساس نیازهای فنی و دیجیتالی آنها ارائه دهند. بخش‌های امنیت شبکه و نظارت ممکن است نیروی محرکه اصلی پشت این راه‌اندازی نباشند، اما آنها از 5G بهره می‌برند و به این ترتیب، باید سرمایه‌گذاری‌های لازم را در تحقیق، توسعه و عملیات موجود خود آغاز کنند.

توسط مارسل برونز، مدیر فروش، ارتباطات محور.

[4]

[3]

5G نیاز به طیف دارد. کشورها و مناطق برای در نظر گرفتن و اعمال سیاست‌های مناسبی که بر ارائه طیف به اپراتورها حاکم است گام‌هایی برمی‌دارند – فرآیندی که زمان می‌برد. و خود زیرساخت وجود دارد. در حالی که برخی از کشورها به سرعت در حال حرکت برای ایجاد شبکه های 5G خود هستند، کشورهای در حال توسعه همچنان در تلاش برای ارائه اتصال گسترده هستند. سرمایه‌گذاری‌های موجود – و قابل‌توجه – آنها در شبکه‌ها و فناوری 4G ممکن است جدول‌های زمانی را در مورد عرضه احتمالی 5G به خطر بیندازد یا طولانی‌تر کند.

مارسل برونز.

5G فقط ارائه خدمات پهنای باند سریعتر و بهتر نیست. این فناوری می‌تواند به حوزه‌های جدیدی مانند ارتباطات حساس و با اولویت بالا، و به‌ویژه، تحقق شبکه‌ها و زیرساخت‌های اینترنت اشیا (IoT) در مقیاس بزرگ گسترش یابد.[2]

غلبه بر موانع

[1] https://www.gsma.com/futurenetworks/ip_services/understanding-5g/5g-innovation/

تغییر از 4G و 4G LTE به 5G بسیار گسترده است، و اگرچه رشد آن مربوط به بخش‌های خاص است، اما می‌توان انتظار داشت که شاهد کاربردهای واقعی و تاثیرگذار در بخش امنیت و نظارت شبکه باشیم، به‌ویژه وقتی صحبت از ساختمان‌ها و شهرها می‌شود. در آینده. بنابراین مهم است که بدانید مزایای اصلی 5G چیست و چگونه بخشی از استراتژی‌های موثر تحول دیجیتال و ابتکارات زندگی هوشمند را تشکیل می‌دهد.

ما باید دیدگاهی جامع در مورد عرضه 5G داشته باشیم. این نقش مهمی در شهرهای هوشمند دارد – مناطق شهری آینده‌نگر که از آخرین فناوری به نفع شهروندان و مشاغل استفاده می‌کنند. در این سناریو، اینترنت اشیا کلیدی است و به شهرها این امکان را می دهد که از شبکه ای از سخت افزارهای به هم پیوسته برای جمع آوری، پردازش و استفاده موثر از داده ها استفاده کنند. و این فقط یک روند نیست. پیش‌بینی می‌شود که هزینه‌های فناوری در طرح‌های شهر هوشمند بین سال‌های 2018 (81 میلیارد دلار) تا 2023 (189.5 میلیارد دلار) بیش از دو برابر شود.[4]


منبع: https://www.securitysa.com/17367R

[5]وام)

شهرهای هوشمند، اپلیکیشن های هوشمند و آینده ای هوشمند

سپس ما باید پارامترهای استفاده را در نظر بگیریم، که در حال حاضر تأثیر قابل توجهی در دنیای واقعی ایجاد می کنند. در ژانویه 2022، شبکه های تلفن همراه در ایالات متحده پس از دریافت نگرانی از مقامات هوانوردی فدرال، مجبور شدند فعال سازی خدمات 5G را در نزدیکی فرودگاه ها به تاخیر بیاندازند. سؤالاتی در مورد اینکه چگونه سیگنال های 5G اطراف ممکن است با تجهیزات ایمنی ضروری در پرواز مانند ارتفاع سنج تداخل ایجاد کند، مطرح شد.[3] هنوز روزهای اولیه برای 5G است، و اگرچه این ممکن است یک سناریوی شرایطی باشد، اما نیاز به همکاری و برنامه‌ریزی بین تمام بخش‌های مربوطه را برای اطمینان از عرضه روان و کارآمد نشان می‌دهد.

تجهیزات نظارتی مستهلک بر روی پرسنل نیروی انتظامی شهر نمونه دیگری است. با استفاده از فناوری بی‌سیم مجهز به 5G، دوربین‌های ادغام‌شده با سیستم‌های مدیریت ویدیوی مستقر می‌توانند تصاویر زنده را به یک مرکز فرماندهی مرکزی منتقل کنند، جایی که مقامات می‌توانند در زمان واقعی واکنش نشان دهند. کارایی راه حلی مانند این به عرض و وسعت پوشش شبکه در منطقه مورد نظر بستگی دارد، اما 5G سرعت را تضمین می کند. و هنگامی که با محاسبات لبه ترکیب می شود، زمان واکنش حتی سریعتر می شود.

در یک شهر هوشمند (که شامل املاک مسکونی بزرگ می‌شود)، شما راه‌حل‌هایی برای تحرک و نظارت دارید که با هم کار می‌کنند تا نه تنها مشکلات معمولی و روزمره را شناسایی کنند، بلکه داده‌های لازم را برای حل آنها جمع‌آوری کنند. پیش بینی می شود که در سال 2023، دوربین های مداربسته در فضای باز سهم بازار 32 درصدی راه حل های 5G IoT در سراسر جهان را به خود اختصاص دهند.[5] این امکان تشخیص پلاک خودرو، نظارت بر ترافیک و تشخیص وسیله نقلیه را فراهم می کند، که همگی توسط یک سری دوربین های محاسباتی لبه و سایر تجهیزات نظارتی که به یک هاب مرکزی باز می گردند، امکان پذیر شده است. سرعت‌های انتقال سریع‌تر، پاسخ‌های سریع مقامات را ممکن می‌سازد، و داده‌ها به طور موثر از طریق ابر جمع‌آوری و پردازش می‌شوند.