زیان کلاهبرداری انگلستان | امنیت حرفه ای


به گفته این نهاد تجاری، در حالی که پایان همه گیری شاهد کاهش زیان کلی تقلب بوده است، برخی از انواع کلاهبرداری با ادامه سازگاری مجرمان افزایش یافته است. امور مالی انگلستان آخرین ارقام این گزارش گزارش داد که 609.8 میلیون پوند از طریق کلاهبرداری و کلاهبرداری در نیمه اول سال 2022 به سرقت رفته است که در مقایسه با نیمه اول سال 2021 کاهشی 13 درصدی را نشان می دهد (به گفته سازمان تجارت، دوره فوق العاده بالایی برای کلاهبرداری است). از این مجموع، زیان های کلاهبرداری غیرمجاز 360.8 میلیون پوند و زیان های تقلب با پرداخت فشار مجاز (APP) 249.1 میلیون پوند بود.

انجمن صنفی گفت که صنعت بانکداری و مالی از رسیدن 583.9 میلیون پوند دیگر کلاهبرداری غیرمجاز به دست مجرمان جلوگیری کرد. UK Finance و اعضای آن درخواستی را برای اقدامات بین بخشی بیشتر برای مقابله با مشکل در منبع تکرار کردند.

کیتی ووروبک، مدیر عامل جنایات اقتصادی در UK Finance، گفت: «همانطور که قبلاً هشدار داده بودیم، سطح کلاهبرداری در بریتانیا به حدی است که باید به عنوان یک تهدید امنیت ملی در نظر گرفته شود. این صنعت به طور مداوم بر روی مقابله با تهدید متمرکز است زیرا می دانیم مجرمان همچنان به یافتن راه های جدیدی برای بهره برداری از قربانیان بالقوه می پردازند. با این حال، باندهای جنایتکار به سادگی اقدامات امنیتی پیشرفته ای را که بانک ها در نظر گرفته اند دور می زنند و در عوض مستقیماً مشتری را هدف قرار می دهند که معمولاً خارج از محدوده سیستم بانکی است. به همین دلیل مهم است که بخش‌های دیگر با ما برای مبارزه با تقلب همکاری کنند، زیرا همچنان تهدیدی دائمی برای کسب‌وکارها، مصرف‌کنندگان و رشد اقتصاد است و به شهرت بریتانیا به‌عنوان مکانی برای انجام تجارت اشاره نمی‌کنیم.»

کلاهبرداری های APP

حدود 95219 مورد کلاهبرداری APP (پرداخت فشار مجاز) در نیمه اول 2022 با زیان ناخالص میلیون پوند، کاهش 17 درصدی نسبت به نیمه اول سال 2021. زیان های کلاهبرداری APP همچنان به دلیل سوء استفاده از پلتفرم های آنلاین مورد استفاده مجرمان بوده است. از قربانیان خود کلاهبرداری کنند اینها شامل کلاهبرداری های سرمایه گذاری تبلیغ شده در موتورهای جستجو و رسانه های اجتماعی، کلاهبرداری های عاشقانه که از طریق پلتفرم های دوستیابی آنلاین انجام می شود و کلاهبرداری های خریدی که از طریق وب سایت های حراجی تبلیغ می شوند. مجرمان از تماس‌های تلفنی، پیام‌های متنی و ایمیل‌های کلاهبرداری و همچنین وب‌سایت‌های جعلی و پست‌های رسانه‌های اجتماعی برای فریب دادن افراد برای ارائه اطلاعات شخصی و رمز عبور استفاده می‌کردند. آنها متعاقباً از این اطلاعات برای متقاعد کردن افراد برای مجاز کردن پرداخت استفاده کردند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/uk-fraud-losses/