ساختمان های مدیریت شده | امنیت حرفه ای


دسترسی به موبایل، جدید از بوش، به کاربران امکان می دهد دسترسی به ساختمان ها و مناطق ممنوعه را بدون رسانه های شناسایی اضافی مانند کارت های پلاستیکی مدیریت کنند.

آنهایی که مجاز هستند، مانند FM (مدیریت تسهیلات) یا کارکنان فناوری اطلاعات، می توانند مجوزهای دسترسی را در سیستم مدیریت دسترسی محلی خود پیکربندی و ایجاد کنند. سپس داده های بازدیدکنندگان و کارمندان را می توان با استفاده از یک رابط مبتنی بر مرورگر مدیریت کرد. به عنوان مثال، اعتبارنامه ها را می توان به عنوان یک پیوند یا یک کد QR به یک برنامه در دستگاه های تلفن همراه کاربران نهایی ارسال کرد و بعداً در صورت لزوم دوباره حذف شد.

Gregor Schlechtriem، معاون ارشد Bosch Building Technologies، می‌گوید: «بیشتر مردم همیشه گوشی‌های هوشمند خود را هر جا که می‌روند با خود حمل می‌کنند. ذخیره اعتبار مجوز در دستگاه های تلفن همراه دارای چندین مزیت است. شما هم برای کارمندان و هم برای بازدیدکنندگان راه حلی مدرن، آسان برای استفاده و پایدار ارائه می دهید که به این معنی است که آنها مجبور نیستند به اشکال دیگری از شناسایی مانند کارت های پلاستیکی متوسل شوند. با استفاده از تنظیمات مناسب، آنها حتی مجبور نیستند گوشی هوشمند خود را از جیب خود بیرون بیاورند. این برنامه پس از شروع به کار می تواند در پس زمینه اجرا شود، بنابراین برای باز کردن درها نیازی به باز شدن قفل صفحه اصلی گوشی هوشمند نیست. همانطور که توسعه دهندگان اضافه می کنند، برای مثال، کاربران ویلچر اغلب نمی توانند به دستگاه های کارتخوان دسترسی پیدا کنند.

Mobile Access از گواهی های ضد جعل برای انتقال اعتبار مجوز از طریق BLE (بلوتوث کم انرژی) بین گوشی هوشمند و خواننده استفاده می کند و از پروتکل OSDP رمزگذاری شده بین خواننده و کنترل کننده استفاده می کند.

همچنین از احراز هویت دو مرحله ای پشتیبانی می شود که می تواند بر روی خوانندگان پیکربندی شود. سپس از بازدیدکنندگان و کارمندان خواسته می شود تا قفل گوشی هوشمند خود را باز کنند تا به آن دسترسی داشته باشند، به عنوان مثال با استفاده از Face ID خود. این امر امکان انطباق با قوانین حفاظت از داده ها را فراهم می کند، زیرا داده های شخصی لازم نیست در سیستم های محلی ذخیره شوند. برای استفاده از برنامه نیازی به ثبت نام کاربری نیست، به این معنی که هیچ اطلاعات شخصی برای این منظور در آنجا ذخیره نمی شود.

ویژگی جدید در راه حل مدیریت دسترسی بوش ادغام شده است. بنابراین سیستم‌های مدیریت دسترسی بوش اجزای سخت‌افزاری مانند کنترلر مدولار دسترسی Bosch (AMC2) را با خدمات دیجیتال و مبتنی بر مرورگر برای مدیریت مجوزها برای بازدیدکنندگان و کارمندان ترکیب می‌کنند. رابط های کاربری بصری هستند و همچنین می توانند برای مدیریت اعتبار و مجوزهای مجوز تلفن همراه استفاده شوند. نرم افزار مدیریت دسترسی Bosch دارای تنظیمات الگوهای زمانی و تغییرات خودکار مجوز است. این محصول را می توان به صورت کاملاً محلی کار کرد، به این معنی که برای مدیریت داده های شخصی نیازی به استفاده از پلت فرم ابری نیست. با اجتناب از یک پلت فرم ابری، کاربران می توانند در هزینه های مربوطه مانند اشتراک ماهانه صرفه جویی کنند. Bosch Mobile Access با نرم افزار AMS 5.0.1 یا BIS-ACE 5.0.1 و بالاتر و همچنین خوانندگان برتر انتخابی LECTUS مجهز به BLE سازگار است. برنامه تلفن هوشمند که به کاربران نهایی امکان می دهد اعتبارنامه های مجوز تلفن همراه را در تلفن های هوشمند خود ذخیره کنند رایگان است و در iOS و Android اجرا می شود.

دسترسی به موبایل از بوش در ابتدا برای مشتریان در منطقه بنلوکس، آلمان، اتریش، و سوئیس، کانادا و ایالات متحده و کشورهای بیشتری در دسترس خواهد بود. بازدید کنید www.boschbuildingtechnologies.com.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/products/access-control/buildings-managed/