ساختمان های هوشمند به شبکه های هوشمندتر نیاز دارند – شماره 2/3 2023

ثانیا، ظرفیت بسیار مهم است. برنامه های مختلف که یک ساختمان هوشمند را تشکیل می دهند، نیازمند این هستند که شبکه بتواند تمام نیازهای ترافیکی را با حداقل تأخیر اتصال برطرف کند. این فقط دستگاه ها و حسگرهای موجود در ساختمان نیستند، بلکه آنهایی هستند که توسط مهمانان و کارکنان به داخل ساختمان منتقل می شوند.

اساساً، ساختمان‌های هوشمند مدرن، خواسته‌ها و الزامات خاصی از یک شبکه دارند. اولاً، پوشش شبکه فراتر از یک پورت اترنت واحد به میزها می رود. در عوض، پوشش باید به افراد، ماشین‌ها و تمام دیوارهای ساختمان هوشمند، از جمله استقرار در سراسر دانشگاه که می‌تواند در فضای باز گسترش یابد، گسترش یابد.

و در نهایت امنیت شبکه خود را فراموش نکنید. افزودن “چیزها” به شبکه شما آن را ضعیف می کند. اطمینان حاصل کنید که امنیت شما به کنترل دسترسی، احراز هویت، مدیریت هویت و رمزگذاری ترافیک گسترش می یابد. به یاد داشته باشید، باید به سنسورها و دستگاه‌های خود محافظت اضافه کنید، زیرا امنیت خارج از قفسه آن‌ها ممکن است وجود نداشته باشد، و افزودن عوامل اضافی مانند نظارت بر محیط را نادیده نگیرید.

توسط میشل وولت، Westcon-Comstor در جنوب صحرای آفریقا

سیمی، بی سیم و ابری

یک شبکه هوشمندتر

و بخشی از این شبکه است که دیگر فقط یک لایه در یک ساختمان نیست، بلکه سیستم عصبی خود ساختمان هوشمند است.

ایجاد ارتباطات بهتر

یک ساختمان هوشمند دارای مجموعه ای از سیستم های متصل، از جمله سیستم های مختلف ساختمان، مانند HVAC، روشنایی، امنیت و ارتباطات است. آنها همچنین دارای حسگرها، تجزیه و تحلیل و اتوماسیون برای نظارت و کنترل این سیستم‌ها هستند و داده‌ها و بینش‌هایی را در زمان واقعی ارائه می‌دهند که یک مدیر ساختمان می‌تواند برای بهینه‌سازی عملکرد، کاهش هزینه‌های انرژی، بهبود کارایی کارکنان و کمک به برنامه‌ریزی آینده از آنها استفاده کند.

ساختمان های هوشمند به شبکه های هوشمندتر نیاز دارند

شماره 2/3 2023 تجاری (صنعتی)، زیرساخت فناوری اطلاعات

در حالی که زیرساخت ساختمان‌های هوشمند مجموعه‌ای پیچیده از سیستم‌ها و دستگاه‌ها را شامل می‌شود، اما بدون شبکه نمی‌تواند کار کند. اما هر شبکه ای نمی تواند نیازهای یک ساختمان هوشمند را که با لایه هایی از الزامات و اتصالات جدید هم در محل و هم در فضای ابری همراه است، پشتیبانی کند.

ساختمان‌های هوشمند با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته و ادغام سیستم‌های مختلف ساختمان در یک شبکه واحد، محیطی راحت‌تر، کارآمدتر و پایدار را برای ساکنان فراهم می‌کنند.منبع: https://www.securitysa.com/19406R

یکی دیگر از نکات مهم ارتقا به وای فای 6 است که تقریبا چهار برابر ظرفیت وای فای 5 را فراهم می کند و از اینترنت اشیا و برنامه های ساختمان هوشمند بهتر پشتیبانی می کند. زیرساخت‌های بی‌سیم مدرن‌تر به محافظت از سرمایه‌گذاری Wi-Fi شما در آینده کمک می‌کنند، و Wi-Fi 6E طیف 6 گیگاهرتز را اضافه می‌کند که منجر به سرعت‌های بیشتر، تأخیر کمتر و امنیت بیشتر می‌شود.

هنگام پیمایش ماهیت شبکه مورد نیاز ساختمان هوشمند شما، از شما می‌خواهم که معماری اختصاصی را به گذشته نگاه کنید. افزودن پورت های بیشتر برای ظرفیت بیشتر به پیچیدگی شبکه شما می افزاید. بنابراین، اضافه کردن یک لایه شبکه تعریف شده با نرم افزار (SDN) به شبکه سیمی خود را در نظر بگیرید که انعطاف پذیری، چابکی و مقیاس پذیری مورد نیاز یک ساختمان هوشمند را به شما می دهد.

از آنجایی که وجدان اجتماعی دنیای مدرن به سمت مدل‌های تجاری پایدارتر، سازگار با محیط زیست و کارآمد می‌رود، میکروسکوپ روی ساختمان‌ها، ادارات و ساخت و ساز و بازسازی آنها قرار می‌گیرد. ساختمان هوشمند مفهوم جدیدی نیست، اما بیش از چهار دیواری است که به طور پایدار ساخته شده است. در واقع شبکه ای است که افراد، فرآیندها، داده ها و چیزها را به هم متصل می کند. خیلی چیزها و خیلی چیزها.

این داده ها می تواند به کسب و کار در بهبود بهره وری انرژی، بهینه سازی سیستم های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC)، تنظیم مصرف روشنایی و سایر دستگاه های مصرف کننده انرژی، کاهش اتلاف انرژی و کاهش هزینه ها کمک کند. دستگاه های اینترنت اشیا همچنین می توانند دسترسی را نظارت و کنترل کنند و امنیت فیزیکی را بهبود بخشند.

بر اساس مطالعه اخیر هانیول، بیش از 90 درصد از مدیران تسهیلات، مدیریت ساختمان از راه دور را به عنوان محرک اصلی ساختمان های هوشمندتر می دانند – راندمان رانندگی یا پایداری، از جمله تجمیع داده ها، یادگیری ماشین (ML) و هوش مصنوعی (AI). نیازهای تجاری برای ساختمان‌های هوشمند متعدد است و فراتر از نیازهای پایداری و بهره‌وری به استفاده از IoT و AI به‌عنوان راهی برای این ساختمان‌ها برای پشتیبانی از بهینه‌سازی عملکرد و تجربه یکپارچه ساکنان گسترش می‌یابد.

یکی از مزایای کلیدی یک ساختمان هوشمند این است که می توان آن را از راه دور نظارت و کنترل کرد و به مدیر ساختمان این قدرت را می دهد که مسائل را از هر کجا شناسایی و حل کند. برعکس، فن‌آوری‌های هوشمند موجود در داخل، مانند حسگرها، داده‌هایی را جمع‌آوری و جمع‌آوری می‌کنند که باید در سراسر شبکه منتقل شوند و سپس برای تجزیه و تحلیل آماده می‌شوند تا بینش‌ها و توصیه‌هایی را برای کمک به بهبود کارایی عملیاتی ارائه دهند.

شروع یک ابتکار ساختمان هوشمند همچنین زمان بسیار خوبی برای کشف اینکه چگونه شبکه مبتنی بر ابر می تواند از برنامه های کاربردی حیاتی پشتیبانی کند، است. یک سیستم مدیریت موجود که می تواند به فضای ابری منتقل شود، دسترسی به هر مکان، راحتی و بهره وری را ارائه می دهد. همچنین کنترل دسترسی متمرکز و یکنواخت، استقرار خودکار، به روز رسانی، عیب یابی، API برای توسعه پذیری و مزایای تجزیه و تحلیل را فراهم می کند.

ثالثاً، کنترل هزینه ضروری است، به خصوص زمانی که نیاز به ارتقاء زیرساخت سیمی یک ساختمان هوشمند وجود دارد. ارتقاء شبکه ممکن است شامل افزودن پورت های سوئیچ، نقاط دسترسی، Wi-Fi و سیستم های مدیریت پیشرفته باشد. نکته مثبت این است که فناوری‌های شبکه‌ای که از شرکای مانند Extreme Networks می‌بینیم بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از شبکه‌های قدیمی هستند – یک ارتقا می‌تواند برای شما در کوتاه‌مدت هزینه سرمایه‌گذاری داشته باشد، اما بازگشت سرمایه (ROI) شبکه شما را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد. بلند مدت.