سازمان‌ها حفاظت از داده‌های مدرن را برای بارهای کاری ابری افزایش می‌دهند – شماره 1 2023

دنی آلن، مدیر ارشد فناوری و معاون ارشد شرکت گفت: پذیرش رو به رشد ابزارها و خدمات مبتنی بر ابر، که با تغییر گسترده به سمت کار از راه دور و محیط‌های کاری ترکیبی فعلی تشدید شده است، تمرکز خود را بر استراتژی‌های فناوری اطلاعات ترکیبی و حفاظت از داده‌ها در سراسر صنایع قرار داده است. استراتژی محصول در Veeam. از آنجایی که تهدیدات امنیت سایبری همچنان در حال افزایش است، سازمان‌ها باید فراتر از خدمات پشتیبان‌گیری سنتی نگاه کنند و رویکردی هدفمند ایجاد کنند که به بهترین وجه با نیازهای تجاری و استراتژی ابری آنها مطابقت داشته باشد. این نظرسنجی نشان می‌دهد که حجم کار به طور روان از مراکز داده به ابرها و دوباره و همچنین از یک ابر به ابر دیگر حرکت می‌کند و پیچیدگی بیشتری در استراتژی حفاظت از داده ایجاد می‌کند. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که در حالی که شرکت‌های مدرن فناوری اطلاعات پیشرفت‌های چشمگیری در حفاظت از ابر و داده‌ها داشته‌اند، هنوز کار برای انجام دادن وجود دارد.»

نرم افزار Veeam یافته های این شرکت را منتشر کرده است گزارش روندهای حفاظت از ابر 2023; شامل چهار سناریوی کلیدی “به عنوان سرویس”: زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS)، پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS)، نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS)، و پشتیبان گیری و بازیابی فاجعه به عنوان یک سرویس (BaaS/DRaaS). این نظرسنجی نشان داد که شرکت ها نیاز روزافزون به محافظت از محیط های SaaS خود را تشخیص می دهند. به عنوان مثال، تقریباً 90٪ از مشتریان مایکروسافت 365 مورد بررسی از اقدامات تکمیلی به جای اتکای صرف به قابلیت های بازیابی داخلی استفاده می کنند. آماده‌سازی برای بازیابی سریع از حملات سایبری و باج‌افزاری، مهمترین دلیل ذکر شده برای این پشتیبان‌گیری بود، با انطباق با مقررات، محبوب‌ترین محرک بعدی کسب‌وکار.

• متأسفانه، همانطور که اغلب در مورد معماری های جدید میزبان ابری اتفاق می افتد، برخی از مدیران PaaS به اشتباه تصور می کنند که دوام بومی سرویس های میزبان ابری نیاز به پشتیبان گیری را برطرف می کند.

جزئیات بیشتر را از Veeam دانلود کنید گزارش روندهای حفاظت از ابر 2023 در https://vee.am/CPT23.منبع: https://www.securitysa.com/18670R

• از آنجایی که امنیت سایبری (از جمله باج افزار) همچنان یک نگرانی حیاتی است، استراتژی های حفاظت از داده ها تکامل یافته اند و بیشتر سازمان ها به جای اینکه هر صاحب حجم کاری (IaaS، SaaS، PaaS) را ملزم کنند از داده های خود محافظت کنند، مسئولیت های پشتیبان گیری را به متخصصان محول می کنند. اکثر پشتیبان‌گیری‌های بارهای کاری ابری توسط تیم پشتیبان انجام می‌شود و دیگر نیازی به تخصص تخصصی یا بار اضافی مدیران ابری ندارد.

• 34 درصد از سازمان ها هنوز از اشتراک فایل های میزبان ابری خود نسخه پشتیبان تهیه نمی کنند و 15 درصد از پایگاه داده های میزبان ابری خود نسخه پشتیبان تهیه نمی کنند.

سازمان ها حفاظت از داده های مدرن را برای بارهای کاری ابری افزایش می دهند

شماره 1 2023 امنیت سایبری

گزارش امسال تغییر قابل توجهی را نسبت به سال گذشته نشان داد زیرا مشتریان به طور فزاینده ای علاقه مند به برون سپاری پشتیبان های خود و به دست آوردن سطح خدمات مدیریتی “کلید در دست” یا “دستکش سفید” هستند به جای اینکه کارکنان داخلی IT به مدیریت زیرساخت های ارائه شده توسط BaaS ادامه دهند. این تغییر نشان می‌دهد که تجربه و اعتماد به ارائه‌دهندگان در حال افزایش است و می‌تواند به چالش‌هایی در سال گذشته با زنجیره تامین استعدادهای فناوری اطلاعات اشاره کند.

Veeam گزارش روندهای حفاظت از ابر 2023، که از گزارش سالانه روندهای حفاظت از داده های Veeam متولد شد، نتیجه یک شرکت تحقیقاتی شخص ثالث است. 1700 رهبر بی طرف IT از 7 کشور (ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، آلمان، ژاپن، استرالیا، نیوزلند) را در مورد استفاده از خدمات ابری در هر دو سناریوهای تولید و حفاظت مورد بررسی قرار داد تا بزرگترین دیدگاه واحد را در مسیر استراتژی های ترکیبی ارائه دهد. در سراسر شرکت مدرن فناوری اطلاعات در چشم انداز دیجیتالی امروزی. مطالعه بازار مبتنی بر گسترده برای درک دیدگاه‌های مختلف در مورد مسئولیت‌ها و روش‌های مربوط به عملیات و حفاظت از بارهای کاری میزبان ابر و ملاحظات هنگام استفاده از حفاظت از داده‌های مبتنی بر ابر انجام شد.

نکات مهم گزارش:

• در حالی که بارهای کاری جدید فناوری اطلاعات در فضای ابری با سرعتی بسیار سریعتر از بارهای کاری قدیمی در مرکز داده راه اندازی می شوند، 88 درصد شگفت آور به یک یا چند دلیل، از جمله توسعه، هزینه/عملکرد، بار کاری را از ابر به مرکز داده خود بازگرداندند. بهینه سازی و بازیابی بلایا

• امروزه 98 درصد سازمان ها از زیرساخت میزبانی ابری به عنوان بخشی از استراتژی حفاظت از داده های خود استفاده می کنند. DRaaS با ارائه تخصص در مورد برنامه ریزی، اجرا و آزمایش تداوم کسب و کار و بازیابی فاجعه (BCDR) از مزایای تاکتیکی BaaS پیشی گرفته است. مشترکینی که ارائه‌دهنده BaaS/DRaaS خود را انتخاب می‌کنند، تخصص را به عنوان یک متمایزکننده اصلی می‌شناسند. این مبتنی بر هوش تجاری، معماران فنی بازیابی فناوری اطلاعات و کمک های عملیاتی در برنامه ریزی و مستندسازی استراتژی های BCDR است.