سایبر استرالیا | امنیت حرفه ای


استرالیا شاهد افزایش تعداد و پیچیدگی تهدیدات سایبری بوده است، که باعث شده است جرایمی مانند اخاذی، جاسوسی و کلاهبرداری در مقیاس بزرگتر تکرار شود. طبق مورد سوم گزارش سالانه تهدید سایبری توسط مرکز امنیت سایبری استرالیا (ACSC).

این گزارش که از ژوئیه 2021 تا ژوئن 2022 را در بر می گیرد، بیش از 76000 گزارش جرایم سایبری دریافت کرده است که نسبت به سال مالی گذشته نزدیک به 13 درصد افزایش داشته است. شبکه های زیرساخت حیاتی به طور فزاینده ای مورد هدف قرار می گیرند. و (مانند NCSC معادل خود در بریتانیا) ACSC روسیه، چین و ایران را به عنوان استفاده از عملیات سایبری “برای به چالش کشیدن حاکمیت دیگران” مشخص کرده است.

آنچه ممکن است خاص استرالیا باشد، همانطور که توسط ACSC شناسایی شده است، رفاه این کشور است – جذاب برای مجرمان سایبری. «در سال‌های 2021–22، جرایم سایبری که متوجه افراد می‌شوند، مانند بانکداری آنلاین و مصالحه خرید، جزو رایج‌ترین موارد باقی ماندند، در حالی که مصالحه ایمیل تجاری (BEC) به سمت هدف قرار دادن تراکنش‌های با ارزش بالا، مانند خرید و فروش دارایی، گرایش داشت. گفت.

در اوایل این ماه، اطلاعات شخصی استرالیایی ها از آن به سرقت رفت بیمه سلامت خصوصی مدیبانک خصوصی و در تاریک وب شامل نام، آدرس، تاریخ تولد، شماره تلفن، آدرس ایمیل، شماره مدیکر برای AHM مشتریان (نه تاریخ انقضا)، در برخی موارد شماره گذرنامه برای دانشجویان بین المللی (نه تاریخ انقضا)، و برخی از داده های ادعاهای سلامت. هفته ها قبل آمد نقض داده های Optus.

اظهار نظر

چارل ون در والت، رئیس تحقیقات امنیتی Orange Cyberdefense گفت که از نظر باج افزار و «اخاذی سایبری» (Cy-X)، باندهای جنایتکار سایبری معمولاً کشورهای بزرگ انگلیسی زبان مانند ایالات متحده و کانادا را هدف قرار داده اند. اندازه اقتصاد آنها و این واقعیت که آنها مانع زبانی یا فرهنگی برای بسیاری از گروه ها نمی کنند. از ده کشوری که بیشترین تعداد قربانیان ثبت شده در سال گذشته را داشته اند، هفت کشور نیز از نظر تولید ناخالص داخلی در بین بزرگترین اقتصادهای جهان به حساب می آیند. استدلال ساده است: هرچه اقتصاد بزرگتر باشد، تجارت و قربانیان بالقوه بیشتری وجود خواهد داشت، و شانس بیشتری برای سازش موفق وجود خواهد داشت.

با این حال، داده‌های ما نشان می‌دهد که گروه‌های عامل تهدید رفتار و اهداف ترجیحی خود را تغییر می‌دهند، که می‌تواند دلیل افزایش حملات مشاهده شده در استرالیا باشد. طی سال گذشته، شاهد کاهش 8 درصدی قربانیان در ایالات متحده و کاهش قابل توجه 32 درصدی در کانادا بوده ایم. علاوه بر کاهش در آمریکای شمالی، ما شاهد تغییر جغرافیای حملات از این منطقه از طریق بریتانیا و اروپای غربی هستیم (که طی شش ماه گذشته تعداد قربانیان به ترتیب 34 درصد و 20 درصد کاهش یافته است) و به سمت بقیه. از جهان. تعداد قربانیان در شرق و جنوب شرق آسیا در مدت مشابه 30 درصد و 33 درصد افزایش یافته است.

«استرالیا فرصتی منحصر به فرد را ارائه می دهد زیرا بازیگران تهدید به دنبال اهداف جدیدی به دور از هنجارهای خود هستند. این کشور یک کشور انگلیسی زبان است، با شیوه های کاری و فرهنگ مشابه با ایالات متحده و بریتانیا، در مقایسه با کشورهای آسیایی. این امر انجام حملات فیشینگ متقاعد کننده را برای مجرمان سایبری آسان‌تر می‌کند و احتمال اینکه آنهایی که هدف قرار می‌گیرند در معرض ایمیل‌های مخربی قرار گیرند که در صندوق‌های ورودی آن‌ها فرود می‌آیند بسیار بیشتر می‌شود. حملات در این منطقه هنوز زیاد نیست – با داده‌های ما بین دو تا چهار حادثه در ماه – حملات قابل مشاهده Cy-X بین اکتبر 2021 و 2022 در استرالیا و نیوزیلند 8 درصد افزایش یافته است و ما پیش‌بینی می‌کنیم که این رقم همچنان در حال افزایش باشد. ”
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/australia-cyber/