سایبر و ادغام | امنیت حرفه ای


بازار ادغام و خرید (M&A) شاهد کاهش فعالیت در سال 2022 بود که چالش‌های جدیدی از جمله افزایش سریع تورم و نرخ‌های بهره، کاهش قیمت سهام و همچنین بحران انرژی که به دلیل درگیری روسیه و اوکراین عمیق‌تر شد، کاهش یافت. نهال تاکور، رئیس کشور UKI می نویسد، علیرغم این چشم انداز، پیش بینی سال 2023 خوش بینانه تر است و به سطح عادی باز می گردد. بوش سایبر مقایسه.

M&A اغلب یک فرآیند پیچیده، پرهزینه و پرخطر است. این شامل ترکیب دو (یا چند) کسب و کار در یک کسب و کار است و نیاز به ملاحظات قانونی، مالی و عملیاتی زیادی دارد. با این حال، امنیت سایبری یکی از ملاحظات کلیدی است که نباید نادیده گرفته شود. به منظور اطمینان از موفقیت یک معامله M&A، کسب و کارها باید از سیستم ها، شبکه ها و داده های خود محافظت کنند.

برای شرکت ها مهم است که از خطرات احتمالی آگاه باشند و تدابیر حفاظتی مناسب را برای محافظت در برابر نقض امنیت سایبری به کار گیرند.

خطرات سایبری در ادغام و اکتساب

در سال 2022، 31 درصد از مشاغل تخمین زدند که حداقل یک بار در هفته مورد حمله قرار می گیرند. وقتی صحبت از M&A به میان می آید، تهدیدات امنیت سایبری به ویژه بالاست. این به این دلیل است که ادغام یا اکتساب دو کسب و کار شامل ادغام دو سیستم، شبکه و برنامه جداگانه است.

در نتیجه، خطر بیشتر نقض داده ها، نرم افزارهای مخرب و سایر حملات سایبری وجود دارد. علاوه بر این، ادغام دو کسب‌وکار می‌تواند آسیب‌پذیری‌های جدیدی ایجاد کند که مهاجمان می‌توانند از آنها سوء استفاده کنند، که خطر نقض داده‌ها را افزایش می‌دهد. برای رسیدگی به این موضوع، امنیت سایبری باید در تمام مراحل فرآیند M&A، از جمله مراحل برنامه ریزی و مذاکره، ادغام شود. این می تواند اطمینان حاصل شود که هر گونه خطر احتمالی قبل از تکمیل خرید شناسایی و رسیدگی می شود.

شناسایی و کاهش خطرات سایبری

حملات سایبری ناشی از بهره برداری از آسیب پذیری ها شروع به افزایش کرده اند. کسب و کارها باید یک ارزیابی امنیتی کامل از دو کسب و کار انجام دهند و نقاط ضعف احتمالی را شناسایی کنند تا خطرات را به حداقل برسانند. پس از شناسایی این آسیب‌پذیری‌ها، اقدامات مناسب باید انجام شود – مانند اجرای پروتکل‌های امنیتی، استقرار فناوری‌های مناسب و انجام ممیزی‌های امنیتی منظم.

علاوه بر این، تعامل با تیم امنیتی شرکت مورد نظر مهم است. ایجاد یک رابطه کاری نزدیک به تصمیم گیرندگان کمک می کند تا کنترل ها، فرآیندها و خط مشی های امنیتی فعلی خود و همچنین هر گونه آسیب پذیری یا خطر شناسایی شده را درک کنند. در نظر بگیرید که رویداد M&A چگونه بر کنترل‌های امنیتی موجود و الزامات نظارتی و انطباق شرکت خریدار تأثیر می‌گذارد و تعیین کنید که آیا تغییراتی مانند ساده‌سازی برای اطمینان از پایدار ماندن وضعیت امنیتی کلی لازم است یا خیر.

تدوین استراتژی برای M&A

هنگامی که کسب و کارها نیازهای امنیت سایبری خود را ارزیابی کردند، می توانند یک استراتژی جامع امنیت سایبری برای M&A خود ایجاد کنند. به طور نگران کننده ای، کمتر از یک چهارم کسب و کارهای بریتانیا (23 درصد) یک استراتژی رسمی امنیت سایبری دارند. این استراتژی باید شامل بهترین شیوه‌های امنیت سایبری، اقداماتی برای محافظت از سیستم‌ها و شبکه‌ها و همچنین اقداماتی برای حفاظت از داده‌های حساس باشد. به عنوان مثال، مشاغل باید استفاده از رمزگذاری را برای محافظت از داده های خود یا استفاده از فایروال ها برای محافظت از شبکه های خود در نظر بگیرند.

نمی توان انکار کرد که تخصیص بودجه نقش مهمی در شکل گیری استراتژی امنیت سایبری ایفا می کند. ارائه یک هزینه متوسط ​​برای امنیت سایبری که در طول M&A تخصیص داده شده است دشوار است، زیرا این مقدار بسته به عوامل مختلفی مانند اندازه شرکت، پیچیدگی فرآیند M&A، محیط صنعت، سطح تهدید، آسیب‌پذیری‌ها و خطرات بالقوه می‌تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. . معمولاً، شرکت‌ها بودجه بیشتری را برای امنیت سایبری در طول M&A اختصاص می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که به اندازه کافی در برابر تهدیدات احتمالی محافظت می‌شوند. این امر می‌تواند شامل انجام ارزیابی‌های امنیت سایبری و اجرای پادمان‌های مناسب، مانند فایروال‌ها، سیستم‌های تشخیص نفوذ و پروتکل‌های امنیتی باشد.

حفظ حریم خصوصی داده ها یکی دیگر از ملاحظات کلیدی امنیت سایبری برای مشاغلی است که در فعالیت های M&A شرکت می کنند – با تنها 53 درصد از سازمان ها که ادعا می کنند امنیت داده های قوی و انعطاف پذیر را پیاده سازی کرده اند. هنگامی که داده ها بین دو کسب و کار به اشتراک گذاشته می شود، خطر نقض داده ها یا سایر حملات سایبری وجود دارد. در نتیجه، کسب و کارها باید اقدامات لازم را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که هر گونه داده به اشتراک گذاشته شده بین دو کسب و کار به درستی محافظت می شود.

رویکرد کل نگر

کسب و کارها باید اقدامات خاصی را برای اطمینان از سطح بالایی از امنیت سایبری در تمام مراحل M&A – قبل از اکتساب، در حین اکتساب، پس از اکتساب انجام دهند. قبل از اکتساب، خریدار باید یک بررسی و ارزیابی عمیق از شرکت خریداری شده انجام دهد. این شامل ارزیابی الزامات امنیت سایبری شرکت، آسیب‌پذیری‌ها، نقض‌های فاش نشده، پروتکل‌های امنیتی فعلی و استراتژی امنیت سایبری و تأثیر بالقوه آنها بر شرکت مادر پس از معامله M&A است.

پس از بررسی کامل، خریدار باید اقدامات لازم را که باید برای اطمینان از سطح بالایی از امنیت سایبری انجام شود، در نظر بگیرد. به‌علاوه، کسب‌وکارها باید اطمینان حاصل کنند که تیم‌های امنیتی و CISO از همه طرف‌ها از همان ابتدا معرفی شده و در این فرآیند مشارکت دارند. در بسیاری از سناریوها، CISOها بسیار دیر در چرخه عمر معامله معرفی می شوند، یا برای محافظت از دانش ادغام های برنامه ریزی شده یا به دلیل پیچیدگی ها و پیامدهای مالی M&A. با این حال، کنار گذاشتن کارشناسان حوزه انطباق و امنیت بسیار مخاطره آمیز است زیرا هر گونه نگرانی رسیدگی نشده می تواند منجر به بدهی های گران شود.

هنگامی که تراکنش M&A کامل شد، سازمان ها باید آسیب پذیری ها را مجددا ارزیابی کنند و به طور مشترک برای ایجاد یک برنامه دقیق برای ادغام وضعیت امنیتی خود در وضعیت امنیتی کلی خریدار کار کنند. پس از ادغام، سازمان ها باید با استفاده از ابزارهای نظارتی پیشرفته، به دنبال هر گونه آسیب پذیری جدید باشند.

فروشندگان شخص ثالث در M&A امنیت سایبری

عدم تعصب در مناقصه راه حل های احتمالی امنیت سایبری بسیار مهم است. فروشندگان شخص ثالث می تواند نقش مهمی در M&A امنیت سایبری ایفا کند. آن‌ها می‌توانند تخصص و منابعی را که برای محافظت از سیستم‌ها، شبکه‌ها و داده‌هایشان نیاز دارند در اختیار کسب‌وکارها قرار دهند. این می تواند شامل استفاده از خدمات نظارت و هشدار یا خدمات رمزگذاری باشد. علاوه بر این، فروشندگان شخص ثالث می توانند مهارت ها و منابع لازم را برای توسعه و اجرای یک استراتژی جامع امنیت سایبری در اختیار کسب و کارها قرار دهند. در نهایت، فروشندگان شخص ثالث می توانند ابزارها و منابعی را برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی داده ها در اختیار مشاغل قرار دهند. با بهره گیری از خدمات ارائه شده توسط فروشندگان شخص ثالث، کسب و کارها می توانند موفقیت فعالیت M&A خود را تضمین کنند و از خود در برابر خطرات امنیت سایبری محافظت کنند. کسب‌وکارهای کوچک (58 درصد)، متوسط ​​(55 درصد) و بزرگ (60 درصد) امنیت سایبری خود را به یک تأمین‌کننده خارجی برون‌سپاری می‌کنند و به این دلیل به تخصص، منابع و استانداردهای بیشتر برای امنیت سایبری دسترسی دارند.

افکار نهایی

با در نظر گرفتن ریسک‌ها و اولویت‌های امنیت سایبری در هر مرحله از فرآیند معامله، کسب‌وکارها می‌توانند خطر حملات سایبری را کاهش دهند، از هزینه‌های بیش از حد برای امنیت اجتناب کنند و بازده سرمایه‌گذاری را به حداکثر برسانند. بررسی دقیق امنیت سایبری بسیار مهم است. برای سازمان‌ها مهم است که قبل از یک معامله M&A برای شناسایی هر گونه آسیب‌پذیری یا ضعف احتمالی که می‌تواند بر امنیت سازمان ترکیبی تأثیر بگذارد، بررسی‌های لازم را در زمینه امنیت سایبری انجام دهند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/cyber-and-mergers/