سرقت سوخت | امنیت حرفه ای


در پایان ژوئن 2022، RAC میانگین قیمت پمپ در بریتانیا 199 پنس برای گازوئیل و 191 پنس برای بنزین گزارش شده است که به دو برابر قیمت دو سال قبل نزدیک می شود.

فرانسیس بیکن در سال 1598 نوشت: «فرصت یک دزد را می‌سازد» و امروزه سارقان به فرصتی که برای به دست آوردن مقادیر زیادی پول از طریق سیفون و دزدیدن سوخت پاسخ می‌دهند پاسخ می‌دهند. صنایع از پیشروی ایستگاه‌ها تا حمل‌ونقل‌ها افزایش سرقت سوخت را گزارش می‌کنند، اما این موضوع در تمام بخش‌هایی که از سوخت در وسایل نقلیه یا ماشین‌آلات استفاده می‌کنند، از جمله لجستیک، توزیع، کشاورزی و ساخت‌وساز، گسترده است.

دیزل قرمز

بخش ساخت و ساز به طور خاص با یک دردسر اضافی روبرو است: دولت اخیرا ممنوع شد صنعت از استفاده از گازوئیل قرمز کم وظیفه خودداری می کند، به این معنی که وسایل نقلیه و ماشین آلات اکنون باید به دیزل سفید گران قیمت روی آورند، همانطور که سوخت حتی گرانتر می شود. در حال حاضر پلیس در ولز و سازمان دیده بان اسکاتلند افزایش سرقت سوخت از سایت های ساختمانی را گزارش کرده اند و این الگو به طور قطع در سراسر بریتانیا خواهد بود.

داگ اسکینز از ابتکار امنیتی پلیس که توسط دیزاین امن شده است، اخیراً گفت“دزدها نفت گرمایش خانگی و همچنین گازوئیل را از سایت‌های دورافتاده زیرساخت ملی، مزارع، محوطه‌ها و سایت‌های ساختمانی که در آن سوخت ذخیره می‌شود، هدف قرار می‌دهند.” را ایمن شده توسط طراحی وب‌سایت موارد زیر را اضافه می‌کند: «مخزن‌های سوخت استاتیک روی زمین و کمان‌های متحرک بیشتر در معرض خطر سرقت سوخت هستند… تکنیک‌ها عبارتند از سیفون کردن سوخت در یک ظرف پلاستیکی یا استفاده از پمپ انتقال سوخت برای سرقت از وسایل نقلیه بزرگ‌تر، یا در مورد bowers، رانندگی با آنها زمانی که آنها در محل هستند. این سارقان علاوه بر آسیب رساندن به خود مخازن از طریق شکستن لوله‌های تامین، سوپاپ‌ها یا سوراخ کردن مخزن، اغلب هنگام نشت سوخت باقی‌مانده به زمین، مشکلات زیست‌محیطی ایجاد می‌کنند که در نتیجه هزینه‌های پاکسازی بالایی را به همراه دارد.

چگونه مشتریان شما می توانند با سرقت سوخت مبارزه کنند

یک نکته مهم این است که مصرف سوخت را ردیابی کنید، بنابراین بلافاصله مشخص می شود که آیا مشکلی وجود دارد یا خیر، و چه چیزی از بین رفته است. جای تعجب نیست که سایت‌ها یک شبه در معرض بیشترین خطر هستند، اما سرقت‌های روز نیز اتفاق می‌افتد، بنابراین، علاوه بر یک مانع محیطی، کنترل اینکه چه کسی می‌تواند با داشتن یک سیستم کنترل دسترسی یا حضور انسانی در دروازه‌ها، بتواند وارد مکان شود، بسیار مهم است. همچنین، در پایان هر روز هنگام قفل کردن، پیشنهاد می کنیم که برق پمپ ها را از منبع تغذیه خود جدا کنید.

امکانات سایت امن توصیه می شود که مخازن، وسایل نقلیه در معرض خطر و ماشین آلات کارخانه دور از موانع محیطی مستقر شوند و در صورت امکان در مکانی روشن و قابل مشاهده قرار گیرند. لایه دوم حصار امنیتی قابل قفل در اطراف انبار سوخت را در نظر بگیرید. به طور فزاینده ای، دزدها با پای پیاده وارد نمی شوند. آن‌ها با تانک خود وارد می‌شوند و همه چیز را می‌برند، بنابراین مهم است که اقدامات امنیتی محیطی تنها با تکان دادن وانت‌ها و مواردی از این دست، با فرض قانونی بودن آن‌ها، از طریق «سر تکان دادن» حرکت نکنند. اگر با توجه به الگوهای فعالیت مشتریان شما عملی باشد، موانع مدیریت ترافیک ممکن است به شما کمک کند.

بیشتر دزدی‌ها زمانی اتفاق می‌افتند که کسی آنجا نیست، بنابراین سه اقدام اصلی حفاظتی عبارتند از: یک مانع محیطی قوی. یک سیستم هشدار خوب؛ و دوربین مداربسته را کنترل کرد. بسته به سطوح نور در محل، نورافکن نیز ممکن است به نظارت امنیتی کمک کند و همچنین اطمینان حاصل کند که مزاحمان احتمالی به طور کلی در معرض قرار گرفتن هستند.

با هر چیزی موبایلی، مشتریان شما باید به فکر انتقال آن به یک ساختمان بیرونی برای شب باشند و اطمینان حاصل کنند که ساختمان تا حد امکان امن است، با صفحه در و پنجره. اگر سوخت ذخیره می شود، استفاده از رنگ سوختی راهی ارزان قیمت برای دشوارتر کردن فروش مجدد آن سوخت است. و هر گونه تدابیر امنیتی که در حال اجرا است، مهم است که جهان را در مورد آنها آگاه کنید. به عنوان مثال، با رنگ، علائمی که استفاده از آن را اعلام می کند می تواند بازدارنده خوبی باشد.

در نهایت، اگر مشتری شما قربانی دزدی سوخت شده باشد، ممکن است بخواهد حضور امنیتی انسانی را در نظر بگیرد، حتی اگر به طور موقت باشد. سارقان موفق ممکن است چند روز منتظر بمانند تا سوخت جایگزین شود و سپس دوباره حمله کنند، زیرا آنها دقیقاً نحوه برخورد با اقدامات امنیتی موجود را بررسی کرده اند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/fuel-theft/