سرمایه گذاری که نتیجه را افزایش می دهد – شماره 5 2022

توسط دومینیک جف، سکوریتون.

سیستم مانیتورینگ هشدار اولیه در شرایط سخت معدن با تعدادی چالش مواجه است: محیط بیرون با تغییرات دمای بالا، رطوبت بالا، گرد و غبار و زباله، و مانع از تاسیسات اضافی که در کنار نوار نقاله مانند لوله‌کشی و کابل کار می‌کنند. سینی ها علاوه بر این، سیستم باید بتواند دقیقاً محل مشکل را مشخص کند. یک زنگ هشدار عمومی ممکن است تا حدی در برابر آتش کار کند، اما اگر منبع گرما را نتوان به طور دقیق مشخص کرد، بعید به نظر می رسد که یک دستگاه بیکار معیوب پیدا شود.

دقت کلید است

سرمایه گذاری که نتیجه را افزایش می دهد

شماره 5 2022 صنعت معدن)

تشخیص گرما با دو خطر کلیدی مقابله می کند

با استفاده از تکنیک های توسعه یافته برای تشخیص آتش سوزی بسیار زودهنگام (VEWFD) می توان چنین زمان خاموشی را به حداقل رساند. اینها به دنبال شناسایی تغییرات دمایی حتی کوچکی هستند که با شرایط محیطی مطابقت ندارند، با هدف مقابله با آتش سوزی اولیه قبل از گسترش و ایجاد خسارت واقعی. همین اصل، هم از نظر تشخیص افزایش دما و هم رفع موثر مشکلات در مراحل اولیه، می‌تواند به طور همزمان برای فرسودگی و پارگی دستگاه‌های غیرفعال و سایر تجهیزات در امتداد نوار نقاله اعمال شود. در هر دو مورد، تشخیص زودهنگام نه تنها مساوی با آسیب کمتر است، بلکه زمان خرابی سیستم را نیز به حداقل می رساند.

برای اطلاعات بیشتر با Securiton تماس بگیرید، +41 58 910 50 50، [email protected]، www.securiton.comمنبع: https://www.securitysa.com/17122R

یاتاقان آسیب دیده یا مسدود شده یک رول idler می تواند به راحتی چندین صد درجه گرم شود. با این حال، شناسایی یک فرد بیکار (به آرامی) که مشکل تعمیر و نگهداری را ایجاد می کند، چالش مهم دیگری را برای سیستم تشخیص دما ایجاد می کند.

معادنی که انواع مختلفی از کالاهای معدنی را تولید می‌کنند، از شبکه عظیمی از نوار نقاله‌ها برای انتقال مواد استخراج‌شده – هم محصول و هم ضایعات – از معدن کاری به محل‌های ذخیره‌سازی، بارگیری و حمل و نقل استفاده می‌کنند. برخلاف حمل و نقل وسایل نقلیه، تسمه نقاله ها به راحتی قابل تعویض نیستند. یک نوار نقاله آسیب دیده معمولاً تعمیر می شود، اما هرگونه خرابی تأثیرات ضربه ای بر عملیات گسترده تر دارد زیرا محصولات استخراج شده به سادگی نمی توانند بدون آنها جابجا شوند. به‌طور ساده، آن‌ها جزو حیاتی‌ترین تجهیزات مورد استفاده در صنعت معدن هستند و معمولاً در شرایط بسیار سخت کار می‌کنند.

حمل و نقل مواد معدنی قبلاً به عنوان یک گلوگاه در خروجی معدن آفریقای جنوبی شناخته شده است و نیازهای سرمایه گذاری بزرگ در زیرساخت های ریلی و بندری برجسته شده است. در حالی که سال ها طول می کشد تا به نتیجه برسد و ممکن است فراتر از توان شرکت های فردی باشد، حمل و نقل در محل یک حوزه کلیدی است که می توان به آن پرداخت. سیستم‌های تسمه‌رسانی رگ حیات بسیاری از معادن هستند، اما علی‌رغم اهمیت آن‌ها، هنوز چالش‌های قابل توجهی برای تضمین عملکرد آنها وجود دارد. این به دلیل ردپای تجهیزاتی است که از چند متر تا چند کیلومتر متغیر است.

برای مثال، ترمینال دریایی پونتا دا مادیرا در برزیل دارای طول کلی 120 کیلومتر تسمه نقاله و حدود 200000 بیکار پراکنده در حدود 500 هکتار است. داده‌های داخلی نشان می‌دهد که بین سال‌های 2014 و 2016، آتش‌سوزی‌های ناشی از خرابی‌های بیکار به مجموع خسارات مادی تقریباً 485 000 دلار آمریکا، همراه با کل توقف عملیاتی حدود 600 ساعت، منجر شده است.

یکی از گزینه‌هایی که اغلب نادیده گرفته می‌شود، سرمایه‌گذاری متوسط ​​در ایمنی فعال و نگهداری است: با سیستمی که می‌تواند به سرعت نصب شود، شرکت‌های معدن می‌توانند فوراً زمان خرابی را کاهش دهند و اطمینان حاصل کنند که در حالی که رقبایشان از رونق لذت می‌برند، در حاشیه ننشینند. . اکثر معادن هر ساله ساعات زیادی را به دلیل خرابی و خرابی ماشین آلات حیاتی از دست می دهند، بنابراین سرمایه گذاری می تواند بسیار سریع در زمانی که قیمت ها افزایش می یابد، نتیجه دهد.

دومینیک جف.

دو مورد از متداول ترین دلایل خرابی نوار نقاله فرسوده شدن قطعات و آتش سوزی است. در واقع، این دو می توانند ارتباط نزدیکی با هم داشته باشند، زیرا قطعات معیوب اغلب به دلیل اصطکاک بیش از حد گرم می شوند و باعث آتش سوزی می شوند. بنابراین داشتن یک سیستم نظارت حرفه ای و هشدار اولیه که قادر به تشخیص گرمای بیش از حد اجزای سیستم نوار نقاله و همچنین آتش سوزی باشد، بسیار مهم است. این امکان محافظت از کل سیستم نوار نقاله را با شناسایی و واکنش به تغییرات دمای مربوطه در اسرع وقت فراهم می کند.

تسمه نقاله ها را در حال چرخش نگه دارید

یک سیستم تشخیص حرارت که در اصل برای حفاظت در برابر آتش طراحی شده است برای اطمینان از عملکرد روان ماشین آلات معدنی حیاتی است که در غیر این صورت می تواند منجر به از دست دادن درآمد قابل توجهی شود، ایده آل است. معادن با حفاظت از سرمایه‌گذاری‌های موجود مانند زیرساخت‌های تسمه نقاله، نیاز به قطعات جایگزین و سیستم‌های جدید را در زمانی که قیمت‌های عرضه نیز رو به افزایش است و در دسترس بودن محدود است، به حداقل می‌رسانند.

یکی از راه حل های قابل اعتماد برای غلبه بر چالش های موجود در معدن، استفاده از آشکارسازهای حرارتی خطی است. Securiton SecuriHeat d-LIST یک سیستم آشکارساز حرارتی نوع خطی قابل تنظیم مجدد است که از یک سری مدارهای حسگر دمای هیبریدی مجزا تشکیل شده است که در یک کابل مقاوم اکسترود شده اند. کابل سنسور می تواند در محدوده دمایی بزرگ از -40 درجه سانتیگراد تا 120 درجه سانتیگراد کار کند و هر مدار حسگر حرارتی دارای وضوح 0.1 درجه سانتیگراد است.

آشکارسازهای حرارتی خطی با سنسورهای جداگانه

ارائه اطلاعات دما به تیم تعمیر و نگهداری در زمان واقعی به آنها این امکان را می دهد که کارهای تعمیر و نگهداری پیشگیرانه را برنامه ریزی کنند یا در صورت بروز یک وضعیت سریع در کوتاه مدت مداخله کنند. با سیستمی که می‌تواند خیلی سریع طراحی و نصب شود، معدن می‌تواند در عرض چند ماه از کاهش زمان توقف بهره‌مند شود – در حالی که محصول آن قیمت بالاتری دارد.

آفریقای جنوبی به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در معدن در جهان، در موقعیت ایده آلی برای بهره مندی از قیمت های بالای فعلی کالاها قرار دارد و از شرکت های معدنی خواسته می شود تا در ظرفیت تولید سرمایه گذاری کنند تا اطمینان حاصل کنند که می توانند از منابع کشور به طور کامل استفاده کنند. این می‌تواند خبر خوبی برای همه باشد، اما چالش این است که سرمایه‌گذاری‌هایی را بیابید که به اندازه کافی سریع کار کنند تا تولید را افزایش دهند در حالی که قیمت‌ها در بالاترین حد باقی می‌مانند.

با شناسایی یاتاقان ها به عنوان منبع اصلی گرما، نظارت بر دمای آنها تا حد امکان برای موثرترین سیستم هشدار اولیه کلیدی است. فاصله سنسورها در کابل‌های سکوریتون را می‌توان با فاصله میانی‌ها در هر بخش از نوار نقاله تنظیم کرد. بعلاوه، حسگرهای خارجی در محفظه‌های فولادی ضد زنگ را می‌توان مستقیماً روی اجزای دیگر برای نظارت پیچید.

مشکل اصلی مانیتورینگ نوار نقاله ها این است که تنها تعداد نسبتا کمی از اجزا در اطراف قسمت های سر و دم گروه بندی شده اند. بیشتر آنها در طول نوار نقاله پخش می شوند. یکی از اجزای حیاتی، بیکارها هستند. یک تسمه نقاله کوچک 150 متری دارای نزدیک به 450 دستگاه هرزگرد حامل و حدود 50 دستگاه هرزگرد برگشتی است. برای میانگین عملیات معدن، این نوار نقاله ها منبع منظمی از توقف و تنگناها هستند که هر ساله منجر به از دست رفتن درآمد می شود.