سرور در شمال غرب | امنیت حرفه ای


افسران پلیس از چهار نیرو در شمال غرب برای یک عملیات امنیتی پیش از افتتاح بازارهای کریسمس انجام دادند. روز چهارشنبه، 9 نوامبر، تیم‌های Project Servator از مرسی ساید، چشایر، منچستر بزرگ و پلیس حمل‌ونقل بریتانیا به گشت‌زنی در سراسر راه‌آهن منطقه پرداختند و در مرکز لیورپول (تصویر)، منچستر و وارینگتون مستقر شدند.

همانطور که در مجله امنیت حرفه ای از زمان شروع آنها در شهر لندن در سال 2013 نشان داده شده است، استقرار Servator غیرقابل پیش بینی است. تاکتیک این است که طیفی از جنایات، از جمله تروریسم را مختل کند و در عین حال، یک حضور اطمینان بخش برای مردم فراهم کند. اطلاعات بیشتر در مورد Servator در وب سایت پلیس شهر لندن.

اعزام‌ها از افسران یونیفرم آموزش دیده (و لباس شخصی) برای شناسایی نشانه‌هایی استفاده می‌کنند که نشان می‌دهد شخصی ممکن است قصد مجرمانه داشته باشد، مانند جمع‌آوری اطلاعاتی که ممکن است به آنها در برنامه‌ریزی یا آمادگی برای ارتکاب جرم کمک کند. افسران توسط نقش های تخصصی از جمله بخش سگ، اسلحه گرم و اپراتورهای دوربین مدار بسته فضای عمومی پشتیبانی می شوند.

ایین وایک، رئیس بازرس عملیات امنیتی حفاظتی در پلیس مرسی ساید گفت: «در طول استقرار، افسران مردم را تشویق می‌کنند، از جمله افرادی که در مشاغل محلی کار می‌کنند، چشم‌ها و گوش‌های بیشتری داشته باشند و فعالیت‌های مشکوک را گزارش کنند. هدف ایجاد شبکه ای از هوشیاری متشکل از شرکای تجاری و اجتماعی و عموم مردم است.

این عملیات فرصتی عالی برای ترکیب تخصص هر یک از چهار نیرو و نشان دادن اثربخشی استقرار Project Servator نه تنها در سطح محلی بلکه در سطح منطقه ای بوده است. در جریان این اعزام ها، ماموران چندین مورد را به دلیل جرائمی از جمله سرقت، نگهداری مواد مخدر کنترل شده، نقض مجوز زندان و تخلفات نظم عمومی دستگیر کردند.

گروهبان گراهام رابینسون از پاسبانی چشایر گفت: “ما با همکاران منطقه ای خود به طور منظم کار می کنیم تا زندگی را برای کسانی که قصد ارتکاب جرم و جنایت را دارند دشوار کنیم و از کسانی که به تجارت قانونی خود می پردازند محافظت کنیم. این عملیات همچنین به ما فرصتی داد تا با مردم در مورد Project Servator و اینکه چگونه می‌توانند با گزارش هر چیزی که می‌بینند که درست به نظر نمی‌رسد، به ایمن نگه داشتن جوامع خود کمک کنند، صحبت کنیم.»

گروهبان لی کیف از پلیس منچستر بزرگ گفت: “کار ما با سایر نیروهای Project Servator به این معنی است که یک رویکرد ثابت برای ایجاد اختلال در مجرمانی که برای توهین به منطقه شمال غربی سفر می کنند وجود دارد – آنها در معرض خطر بالایی هستند که توسط افسران آموزش دیده ویژه ما دستگیر شوند. ”

بازرس ارشد Iain Wyke افزود: استقرار سرورها در سراسر منطقه ادامه خواهد داشت و در صورت مشاهده آن، جای نگرانی وجود ندارد. او می‌گوید: «در صورت تمایل با افسران صحبت کنید و آن‌ها توضیح خواهند داد که چه کار می‌کنند و چگونه می‌توانید به حفظ امنیت مردم کمک کنید.

«همه نقشی حیاتی دارند و آنچه ما می‌خواهیم ساده است. هوشیار باشید و به غرایز خود اعتماد کنید. اگر چیزی را دیدید که درست نیست، به یکی از کارکنان یا یک افسر پلیس بگویید. تصور نکنید که شخص دیگری این کار را انجام می دهد. هر چقدر هم که فکر می‌کنید چیزی بی‌اهمیت است، به غریزه خود اعتماد کنید و آن را گزارش کنید زیرا اقدامات شما به طور بالقوه می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد.»

چه باید کرد

برای گزارش فعالیت مشکوک، با پلیس 101 تماس بگیرید. فعالیت مشکوک به هر چیزی گفته می شود که نامناسب، غیرعادی به نظر می رسد یا با زندگی روزمره مطابقت ندارد. اگر شرایط اضطراری است، همیشه با 999 تماس بگیرید. برای راهنمایی در مورد نحوه کمک، از جمله فعالیت مشکوک که باید مراقب آن باشید، و گزارش محرمانه بازدید کنید www.gov.uk/act.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/servator-in-north-west/