سرکو پس از مرگ افسر بازداشت جریمه شد


پیمانکار سرکو پس از مرگ لورین بارول، افسر بازداشت، ۲.۲۵ میلیون پوند به دلیل نقص در سلامت و ایمنی جریمه شده است.

خانم بارول 54 ساله در سال 2015 در دادگاه تاج و تخت بلکفریرز در حین بازداشت یک زندانی دو بار لگد شد، یک بار به بدن و یک بار به سر. او بر اثر ضربه مغزی ناشی از ضربه دوم جان باخت. او ده سال برای شرکت امنیتی سرکو مستقر در همپشایر کار کرده بود.

تنظیم کننده اجرایی بهداشت و ایمنی (HSE) نشان داد که Serco Limited نتوانسته است اطلاعات مربوط به خطرات زندانیان را به درستی تجزیه و تحلیل کند و خطرات و اقدامات احتیاطی ایمنی را به کارکنان ابلاغ کند. HSE همچنین عدم وجود رویه‌های کافی در محل و پیروی از آن‌ها، ارائه تجهیزات حفاظتی در دسترس (PPE) و مشاهده اینکه آموزش‌های بیشتر در مواردی که مورد نیاز بود، ارائه شده است. HSE شاهد عدم موفقیت کافی در فعالیت‌های دادگاه، مدیریت ساعات کاری، ارزیابی خطرات خشونت و تجاوز، انتقال اطلاعات حیاتی ایمنی، داشتن رویه‌های مناسب و کار مطابق با آن رویه‌ها در طی سه سال بود. فشارهای زمانی، سطح کارمندان و اولویت‌های کاری منجر به نقض معمول رویه‌ها توسط کارکنان برای انجام کار شده بود که بدون چالش باقی مانده بود. علیرغم چنین ناکامی هایی که توسط بازرس زندان HM، وزارت دادگستری، بازرسان HSE و کارکنان خود سرکو مورد توجه شرکت قرار گرفت.

در ۲۵ آوریل ۲۰۲۲ در دادگاه ساوت‌وارک کراون، سرکو با مسئولیت محدود، از سرکو هاوس، پارک تجاری بارتلی وود، هوک، همپشایر به اتهامات مندرج در بخش ۲ (۱) قانون بهداشت و ایمنی در محل کار ۱۹۷۴ بر خلاف بند ۳۳ (۱) اقرار کرد. ) (الف) قانون. در 26 می در دادگاه جنایی مرکزی (Old Bailey) آنها 2.25 میلیون پوند جریمه شدند و به پرداخت 433596.07 پوند به عنوان هزینه محکوم شدند.

دادگاه شنید که در یک حادثه جداگانه در سال 2016، یکی دیگر از کارکنان به دیوار کوبیده شد و در ضمیمه دادگاه Woolwich خفه شد که می توانست عواقب جدی داشته باشد. دکمه هشدار فشار داده شد، اما هیچ پرسنلی برای پاسخگویی به ضمیمه وجود نداشت و بنابراین تماس و دریافت کمک از ساختمان اصلی زمان برد. آن روز باید 32 افسر سرکو در دادگاه حضور داشتند، اما فقط 22 نفر بودند.

لوییز گرنان، دختر لورین، در بیانیه‌ای در مورد تاثیر قربانیان گفت: «مادر ما برای من، برادرم و دو نوه‌اش که آنها را می‌ستود و دوست می‌داشت، یک مادر دوست‌داشتنی فوق‌العاده بود.

او همچنین برای خیلی ها دوست بود و خیلی ها او را دوست داشتند. از دست دادن او خلاء بزرگی در قلب همه به جا گذاشته است.

“مامان بهترین دوست من بود و به من کمک کرد تا از دخترم مراقبت کنم. ما در مورد برنامه هایی برای مهاجرت به خارج از کشور برای زندگی در زیر نور خورشید صحبت کردیم، زمانی که مادر از کار بازنشسته شد. اکنون همه اینها از بین رفته است.»

هلن دانلی، بازرس HSE، پس از سخنرانی گفت: «سرکو به‌شدت در انجام وظایف خود برای محافظت از لورین بارول و سایر کارکنان در یک دوره طولانی ناکام ماند. معمول نیست که پرونده ای چنین مدت طولانی را پوشش دهد، اما به نظر می رسد که Serco Limited از اشتباهات خود درس نمی گیرد. را

لورین بارول و همکارانش فقط کار خود را انجام می دادند و باید از آسیب محافظت می شدند. اگر سرکو به وظایف قانونی خود عمل می کرد، می شد از این حوادث جلوگیری کرد.

«در حالی که این تحقیقات طولانی و پیچیده بوده است، امیدواریم دوستان و خانواده لورین در حکم امروز آرامش پیدا کنند و ببینند که اکنون عدالت اجرا شده است.

مهم نیست که در چه محیط کاری هستید، مقررات ایمنی و بهداشت برای محافظت از افراد در محل کار طراحی شده است. ما از اقدام علیه کسانی که در حمایت از کارگران خود کوتاهی می‌کنند تردید نخواهیم کرد.»
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/serco-fined-after-custody-officers-death/