سناریوهای دما | امنیت حرفه ای


آشکارسازها، آژیرها و صفحه کلیدها از جمله این موارد هستند آژاکس دستگاه هایی که می توانند دمای داخل محفظه خود را با استفاده از حسگرهای داخلی اندازه گیری کنند. قبلا از این نشانگرها فقط برای نمایش استفاده می شد. اکنون، دمای دستگاه می‌تواند سناریوهایی را آغاز کند. و در اینجا چند نمونه آورده شده است.

سناریوهای دما برای کاربران با به روز رسانی OS Malevich 2.14 در دسترس هستند. تنها چیزی که نیاز دارید یک سیستم با هر دستگاهی است که بتواند دما را نمایش دهد و یک دستگاه اتوماسیون که سناریو را اجرا کند. می توانید مانیتور کیفیت هوا LifeQuality را امتحان کنید که دما، سطح رطوبت و غلظت CO2 (دی اکسید کربن) را نشان می دهد. LifeQuality دارای سنسورهای سوئیسی و سوئدی است که در تجهیزات پزشکی نیز استفاده می شود.

خانه ای در زمستان

کمبود گرمایش در فصل سرما آزمایشی برای خانه است که می تواند منجر به ترکیدگی لوله آب و آسیب به مبلمان و لوازم خانگی شود. نوسانات دما می تواند باعث ایجاد کپک شود. توصیه می شود که محل های خالی را در دمای پنج تا هشت درجه سانتیگراد نگهداری کنید. و هنگامی که دما به هشت درجه سانتیگراد رسید آن را خاموش می کند.

برف و یخ

ایوان یخی یا برف در مسیر ورودی شما می تواند باعث لغزش و سقوط شود. یک سیستم ذوب می تواند جایگزینی برای پاکسازی دستی برف باشد. یک کف گرم را می توان در راهروها و پله های بیرونی نصب کرد.

ادغام آن سیستم ذوب با سناریوهای دمایی آژاکس کمک می کند تا یک محلول به صورت خودکار و انرژی کارآمد شود. این سناریوها هنگامی که دمای آشکارسازهای بیرونی به زیر صفر درجه سانتیگراد (یعنی نقطه انجماد) می‌رسد، گرمایش را روشن می‌کنند و وقتی دما دوباره بالای صفر شد، آن را خاموش می‌کنند. اگر برف پیش بینی نمی شود، یک کلیک در برنامه های Ajax طول می کشد تا سناریوها غیرفعال شوند. وقتی آب و هوا تغییر می کند، همیشه می توانید این ویژگی را فعال کنید.

کنترل ذخیره سازی

ممکن است مجبور شوید قوانینی را برای محافظت از محصولات در برابر خراب شدن رعایت کنید، به عنوان مثال، نظارت بر دما در انبار شراب مهم است. نگهداری گل ها نیاز به درجه حرارت، روشنایی، گردش هوا و رطوبت دارد. به طور مشابه برای محصولات دارویی، دقت تمام شاخص های ریزاقلیم ضروری است.

با سیستم امنیتی Ajax، آشکارسازهای امنیتی محافظت در برابر نفوذ را فراهم می کنند و سناریوها کنترل دما را خودکار می کنند. مانیتور کیفیت هوا LifeQuality خوانش می دهد. رله WallSwitch گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع را روشن می کند اگر دمای آشکارسازها از پارامترهای معمولی بیشتر شود. سناریوهای پشت سر هم با LightSwitch نورپردازی را طبق یک برنامه به صورت خودکار انجام می دهند.

میکرو اقلیم

یک کارخانه یا آزمایشگاه ممکن است فرآیند تولیدی داشته باشد که نباید متوقف شود. با این حال، شاخص های ریزاقلیم باید با استانداردها مطابقت داشته باشند. به عنوان مثال، گلخانه ها باید دارای سیستمی باشند که دما را کنترل کند، سطح رطوبت بهینه را حفظ کند و روشنایی را طبق برنامه کنترل کند. در صورتی که سیستم شاخص‌های ریزاقلیم حیاتی را نشان می‌دهد که کارکنان را ملزم به حضور در آن می‌کند، ضروری است که به موقع اطلاع رسانی شود.

آشکارسازهای امنیتی Ajax می توانند از تجهیزات تولید محافظت کنند و سناریوهای با رله WallSwitch به طور خودکار سیستم های گرمایش، تهویه، تهویه مطبوع، آبیاری و روشنایی را فعال می کنند. برنامه های Ajax در مورد هر رویداد سیستم اطلاع می دهند.

چگونه کار می کند

با به‌روزرسانی OS Malevich 2.14، رله، WallSwitch، LightSwitch، Socket، Socket Plus و WaterStop زمانی فعال می‌شوند که از آستانه دمای مشخص‌شده تجاوز یا کاهش یابد. دمای یک یا چند آشکارساز می تواند این سناریو را تحریک کند.

سناریوهای مبتنی بر شاخص‌های LifeQuality می‌توانند ریزاقلیم را در هر اتاقی کنترل کنند و طیف وسیعی از دستگاه‌ها را ارائه دهند. دمای سایر دستگاه‌های آژاکس را می‌توان برای سیستم‌های امنیتی آژاکس از قبل نصب‌شده برای اتوماسیون گرمایش و تهویه مطبوع استفاده کرد.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/alarms/temperature-scenarios/