سناریوهای کاربردی مختلف برای دوربین های حرارتی – شماره 4 2022 – فناوری داهوا آفریقای جنوبی

استفاده از دوربین‌های حرارتی در کاربردهای ایمنی و امنیتی به طور سنتی با مکان‌های حیاتی مانند تاسیسات، فرودگاه‌ها یا کارخانه‌های شیمیایی مرتبط است که نظارت بر امضای حرارت انسان می‌تواند پیامدهای مهمی داشته باشد. این امکانات حساس می‌تواند هزینه‌های بالاتر مرتبط با دوربین‌های حرارتی را توجیه کند، زیرا نیاز به سیستم‌های امنیتی بسیار پیچیده وجود دارد.

سناریوهای کاربردی مختلف برای دوربین های حرارتی

شماره 4 2022 دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور، صنعتی (صنعتی)

دوربین‌های حرارتی، به‌ویژه در مقایسه با تصاویر رنگی دقیق ارائه‌شده توسط دوربین‌های نور مرئی امروزی، تصاویر قابل استفاده در سطح شناسایی تولید نمی‌کنند. در حالی که همه دوربین‌های تصویربرداری حرارتی دارای یک حسگر مادون قرمز برای تشخیص طول موج‌های مادون قرمز هستند، بسیاری از آنها از یک سنسور CMOS نور مرئی نیز استفاده می‌کنند که یک تصویر رنگی معمولی ایجاد می‌کند. سپس دوربین تصویر نور مرئی را بر روی تصویر مادون قرمز قرار می دهد و زمینه و جزئیات بیشتری را برای تصویر مادون قرمز فراهم می کند. این دوربین‌های حرارتی هیبریدی – یک دستگاه واحد که یک تصویرگر حرارتی و نور مرئی را در یک محفظه ترکیب می‌کند – بسیاری از چالش‌های ایمنی و امنیتی را برای مکان‌هایی که نظارت بر آن‌ها دشوار است، برطرف می‌کند:


منبع: https://www.securitysa.com/16861R امروزه قیمت دوربین های حرارتی به طور قابل توجهی کاهش یافته است در حالی که عملکرد همچنان بهبود می یابد. در نتیجه، مکان‌های کمتر بحرانی نیز از سیستم‌های حرارتی برای حفاظت محیطی و سایر کاربردها استفاده می‌کنند. این سایت ها از تصویرگرهای حرارتی به عنوان یک سیستم هشدار اولیه استفاده می کنند که می تواند افزایش سریع دما را در مدت زمان کوتاهی که می تواند نشان دهنده آتش سوزی باشد، تشخیص دهد.

• ساخت و ذخیره سازی سوخت و مواد شیمیایی: ساخت و ذخیره سازی سوخت و مواد شیمیایی به دلیل ماهیت بسیار قابل اشتعال محصولات بسیار خطرناک است. جرقه ناشی از فندک یا سیگار روشن می تواند به سرعت منجر به آتش سوزی شدید شود و باعث تلفات فاجعه آمیز جان و دارایی شود.

دوربین های تصویربرداری حرارتی در حال حاضر برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. به لطف توانایی اندازه‌گیری دما در حالت غیر تماسی، بسیاری از سایت‌ها از دوربین‌های حرارتی به عنوان بخش مهمی از یک سیستم هشدار اولیه کامل برای کمک به تشخیص آتش‌سوزی استفاده می‌کنند. هر صنعتی که مواد قابل احتراق یا قابل اشتعال را ذخیره می کند، هر محیطی که در آن گازهای قابل اشتعال وجود دارد، و بسیاری از تنظیمات دیگر که در آن آتش سوزی می تواند شروع شود، از دوربین حرارتی که تشخیص افزایش سریع دما را ارائه می دهد، سود می برد.وام)

با قابلیت دمای داخلی، دوربین می تواند افزایش قابل توجه دما را در مدت زمان کوتاهی تشخیص دهد و حتی در فواصل طولانی زنگ هشدار بدهد. دوربین‌های حرارتی امروزی با حساسیت بالای خود نسبت به نوسانات دما، دقت تشخیص بالاتری نسبت به دوربین‌های استاندارد ارائه می‌کنند و به‌ویژه برای کاربردهای سناریویی مانند جنگل‌ها، ایستگاه‌های آبی، پارک‌های حیات وحش، دریاچه‌های ماهیگیری و سایر مناطق حیاتی که نیاز به نظارت 24/7 دارند، مانند صنعتی مناسب هستند. پارک ها و انبارها وجه مشترک این برنامه ها نیاز اساسی به شناسایی نقاط داغ و تشخیص آتش سوزی در مراحل اولیه برای کمک به جلوگیری از تلفات قابل توجه است.

• تأسیسات مدیریت زباله: زباله ها یکی دیگر از مواد بالقوه قابل اشتعال هستند، به ویژه هنگامی که در توده های بزرگ در داخل خانه ذخیره می شوند. خودسوزی، ایجاد گرما در اثر فشار، واکنش های شیمیایی خود به خود بین دفع و تجمع گاز متان، همگی از خطرات احتمالی آتش سوزی هستند. دوربین های تصویربرداری حرارتی می توانند با شناسایی نقاط داغ با احتمال شعله ور شدن به جلوگیری از آتش سوزی کمک کنند.

تصویرسازهای حرارتی امروزی از سنسور اکسید وانادیوم (VOx) خنک نشده استفاده می‌کنند که حساسیت حرارتی بالاتری را در بسته‌بندی فشرده‌تر و مقرون به صرفه‌تر ارائه می‌دهد. دوربین های اکسید وانادیوم نیز در مقایسه با سایر فناوری های تصویربرداری حرارتی، به دلیل قطعات متحرک کمتر، قابل اعتمادتر هستند. آشکارساز VOx حساسیت حرارتی بالایی (≤ 50 mK) ارائه می‌کند که به دوربین‌های حرارتی اجازه می‌دهد بین اشیاء در صحنه با حداقل تفاوت دما تمایز قائل شوند. دوربین تصاویر با جزئیاتی می گیرد که کنتراست حرارتی بین شی و پس زمینه حداقل است.

• انبارها. دوربین‌های تصویربرداری حرارتی می‌توانند نقاط داغ را قبل از شعله‌ور شدن شناسایی کرده و برای جلوگیری از آسیب رساندن به پرسنل یا از دست دادن دارایی‌ها، یک واکنش هشدار اولیه را نشان دهند. نظارت خودکار تغییرات دما در این مکان‌ها با دوربین‌های تصویربرداری حرارتی می‌تواند از فاجعه جلوگیری کند و ایمنی کارگران و مردم را بهبود بخشد.

این حساسیت برای تشخیص افزایش سریع دما از فواصل دور به دوربین اجازه می دهد تا تشخیص دهد، به عنوان مثال، زمانی که شخصی از فندک استفاده می کند یا سیگار می کشد، که به ویژه در محیط های بسیار قابل اشتعال که یک جرقه می تواند به سرعت آتش را مشتعل کند، مفید است. قابلیت تشخیص سریع، همراه با بلندگوها و روشنگرهای داخلی، یک سیستم هشدار اولیه کامل را برای جلوگیری از آتش سوزی احتمالی قبل از شروع آن ارائه می دهد.

حساسیت بالاتر

آتش می تواند چندین ساختمان یا تاسیسات را در مدت زمان بسیار کوتاهی از بین ببرد. ارزش کالاهایی که در طی آتش سوزی از بین می روند می تواند بسیار زیاد باشد و محاسبه هزینه جانی که در طی آتش سوزی از بین می رود غیرممکن است. دوربین‌های تصویربرداری حرارتی با روش غیرتماسی خود برای اندازه‌گیری دما، می‌توانند آتش‌سوزی را با استفاده از تشخیص دود یا توابع ردیابی نقطه داغ تشخیص دهند.