سگ ربات را در منچستر ببینید


Marlowe Fire & Security در روز پنجشنبه، 23 فوریه، Spot خود – ربات سگ‌مانند چهار پا – را در آزمایشگاه نوآوری Carlisle Services Support Services به نمایش می‌گذارد.

Spot در این رویداد در مجتمع کنوانسیون مرکزی منچستر در حال گشت زنی خواهد بود. بازدیدکنندگان می‌توانند در مورد اینکه چگونه سگ‌های روباتی می‌توانند در عملیات نظارت، ایمنی و امنیت کمک کنند، اطلاعات بیشتری کسب کنند. همانطور که در نسخه چاپی نوامبر زمانی که سازنده آمریکایی آن Boston Dynamics در NEC به نمایش گذاشته شد، از مجله امنیتی حرفه‌ای، Spot می‌تواند به طور مستقل یک محیط را درک کرده و حرکت کند. Spot با استفاده از حسگرها، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی می‌تواند مأموریت‌های مستقلی از جمله سنجش و بازرسی سایت‌ها و گرفتن داده‌ها را انجام دهد. یک کسب‌وکار می‌تواند بر دارایی‌ها نظارت کند و تصمیمات آگاهانه بگیرد، در حالی که کارکنان را برای کار با ارزش افزوده آزاد می‌کند. این ربات می تواند گشت های محیطی را به صورت مستقل یا تحت نظارت یک انسان انجام دهد و همچنین می تواند از راه دور از طریق تبلت نیز کار و کنترل شود.

یادگیری ماشینی Spot را قادر می‌سازد تا با زمین سازگار شود و نقشه‌ای از منطقه گشت‌زنی خود ایجاد کند. می‌تواند روی سنگ‌ریزه‌های شل، حاشیه‌ها، چمن‌ها، پله‌ها، زمین‌های ناهموار عبور کند و ادراک 360 درجه آن به آن اجازه می‌دهد از موانع اجتناب کند. Spot می تواند در موقعیت های خطرناکی که ممکن است برای ورود انسان بسیار خطرناک یا بسیار دشوار باشد، مستقر شود، خطر را کاهش می دهد و اپراتورها را قادر می سازد تا خطرات مشکوک را از راه دور ارزیابی کنند. Spot می تواند نقاط داغ بالقوه خطرناک روی ماشین ها یا هادی های الکتریکی، نشت آب و بخار، نشت گاز یا آتش سوزی، تشعشع، لرزش و حتی ناهنجاری های نویز را شناسایی کند تا صداهای عملیاتی غیرعادی مانند تیک تیک، ساییدن یا چرخیدن را تشخیص دهد. نقطه ممکن است برای تولید، ساخت و ساز، برق و تاسیسات، علاوه بر ایمنی عمومی مناسب باشد.

Paul Mather، مدیر عامل Marlowe Fire & Security گفت: “ما مفتخریم که با خدمات پشتیبانی Carlisle همکاری می کنیم و هیجان زده ایم که در رویداد Innovation Lab، جایی که آخرین راه حل های نوآورانه خود از جمله Spot را به نمایش می گذاریم، به نمایش می گذاریم. نوآوری در خط مقدم تمام کارهایی است که ما در Marlowe Fire & Security انجام می‌دهیم و اکنون می‌توان از تجزیه و تحلیل ویدئویی با قابلیت هوش مصنوعی در بخش‌های بیشتری نسبت به قبل برای بهبود ایمنی، امنیت و کارایی عملیاتی استفاده کرد.

پل ایوانز، مدیر اجرایی میزبان این رویداد، خدمات پشتیبانی کارلایل، گفت: «کمک به سازمان‌ها برای به‌روز ماندن با آخرین راه‌حل‌ها و فناوری‌ها مانند Spot the robot dog دقیقاً همان چیزی است که آزمایشگاه نوآوری قصد انجام آن را دارد. ما خوشحالیم که مارلو توانایی Spot را در انجام ماموریت‌های مستقل نشان می‌دهد، بنابراین کارایی را بهبود می‌بخشد و ایمنی را بالا می‌برد، به ویژه در موقعیت‌های خطرناک.

ثبت نام رویداد برای حضور رایگان در آزمایشگاه نوآوری در آدرس زیر موجود است: https://www.eventbrite.co.uk/e/507406465397.

اطلاعات بیشتر در نسخه چاپی ماه آوریل مجله امنیتی حرفه ای.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/spot-the-robot-dog-at-manchester/