سیستم اطفاء حریق سیل آب – شماره 5 2022 – سیستم های FS


منبع: https://www.securitysa.com/17132R

این سیستم زیرزمینی با استفاده از اجزای شبکه فیبر نوری به شبکه کنترل آتش در سراسر سایت متصل شد. آزمایش زنده و تحویل جامع برای اثبات عملکرد سیستم انجام شد، و نتیجه یک سیستم سیلاب آب خودکار و فعال الکترونیکی برای مجله مواد منفجره زیرزمینی بود که با بهترین شیوه های مهندسی و مقررات جاری مطابقت داشت.

سیستم EST3 از طریق اتصال فیبر نوری به شبکه ردیاب آتش سوزی ادواردز در سطح سایت معدن ادغام شد، که در آن زمان استاندارد مورد استفاده در معدن بود. فعال سازی ثانویه سیستم اسپرینکلر از طریق بهره برداری از یکی از دو نقطه تماس دستی که در مسیرهای خروج اضطراری از مجلات ذخیره سازی قرار دارند، انجام شد.

گروه FS یک سیستم آبپاش نوع آب فعال الکتریکی را به عنوان روش اطفاء و کنترل آتش انتخاب کرد. سرهای آبپاش با در نظر گرفتن کاربردی بودن محل مورد نظر در تونل های حفاری قرار گرفتند.

تیم تهیه و ساخت تمام مواد اولیه را به دست آوردند و آماده سازی قطعات را برای حمل و نقل و مونتاژ در محل آغاز کردند. سرهای آبپاش، شیرها و سایر اقلام برای تحویل ایمن بسته بندی شدند، شیرها و شیرهای برقی به صورت مرطوب تست شدند و رابط ها راه اندازی و از قبل راه اندازی شدند. سپس تمام تجهیزات به سایت معدن فرستاده شد.

با دنبال کردن کد QR ویدیویی از نصب را مشاهده کنید.وام)

سیستم اطفاء حریق سیل آب

شماره 5 2022 انتخاب سردبیر، آتش نشانی و ایمنی، معدن (صنعت)، محصولات

شیر سیل DV-5، سبک دیافراگم، سیستم سیل 1-1/2 تا 8 اینچی (DN40 تا DN200) – فعال سازی خلبان مرطوب.

نگهداری مواد منفجره در زیر زمین، در مجاورت عملیات معدنی فعال، خطری جدی برای ایمنی معدنچیان به همراه دارد. یک شرکت معدنی جهانی طلا این مشکل را درک کرد و به دنبال راه حلی برای به حداقل رساندن خطر و همچنین رعایت مقررات سختگیرانه صنعت بود. مشتری با داشتن رابطه خوبی با گروه FS، با شرکت تماس گرفت، که با کارشناسان دیگر و منابع داخلی برای توسعه یک پیشنهاد مفهومی مشورت کرد.

لوله های فولادی در مناطق خطر استفاده شد و تمام لوله های در معرض با مواد مقاوم در برابر ضربه و ضد حریق پیچیده شدند. اجزای شیر به منبع آب گره خورده و بخش های پیش ساخته لوله کشی نصب شده و از سقف تونل آویزان شده است.

سرهای آبپاش انتخاب شده اجازه می دهد تا حداقل 25.9 لیتر در دقیقه، در هر نازل، آبدهی داشته باشد و مساحتی در حدود 4.5 متر را پوشش دهد.2. این یک سیستم خشک است و تمام نازل‌های موجود در یک منطقه در صورت فعال شدن سیستم، آب را تخلیه می‌کنند.

یک فعال سازی سوم سیستم اسپرینکلر از طریق یک سیستم شخص ثالث انجام شد و از یک مکان راه دور نظارت می شود.

سیستم مفهومی یک سیستم سیلاب با واکنش سریع بود که منجر به اشباع کامل کل منطقه می شد. نقشه های شماتیک دقیقی تولید شد که توسط محاسبات هیدرولیکی پشتیبانی می شود تا عملکرد طراحی را ارائه دهد. پس از تصویب، مشخصات تامین آب صادر شد و ساخت سدی به ارتفاع 100 متر بالاتر از منطقه خطر آغاز شد.

یک پنل کنترل اعلام حریق Edwards EST3 به ​​عنوان سیستم تشخیص حریق اولیه مورد استفاده قرار گرفت که راه حل های تشخیص دیگری نیز به آن تعبیه شد. ترکیبی از فن‌آوری‌های تشخیص، یک شبکه تشخیص دو ضربه را فراهم می‌کند که برای قابلیت‌های تشخیص حریق بسیار حساس با بالاترین ایمنی در برابر هشدارهای کاذب طراحی شده است. هر ترکیبی از دو یا چند دستگاه باعث می شود که سیستم واحدهای برقی را روی دریچه های سیلاب کار کند.