سیستم های خطر آتش سوزی سفارشی برای فرآوری کشاورزی و مواد غذایی – شماره 1 2023

سیستم های کاهش خطر این شرکت از نظر پیشگیری و مهار آتش با استاندارد NFPA 36 برای چندین کارخانه استخراج حلال مطابقت دارد. رعایت مقررات برای نجات جان انسان ها، کاهش هزینه های ناشی از آتش سوزی و محافظت از تجهیزات و ساختمان ها در برابر آسیب های عمده حیاتی است.

متخصص مهندسی آتش نشانی ASP Fire تخصص تخصصی خود را در صنایع کشاورزی و صنایع غذایی برجسته می کند. مایکل ون نیکرک، مدیرعامل ASP Fire توضیح می‌دهد: «در ایجاد یک سیستم سفارشی برای هر کسب‌وکار جدید یا عملیاتی، ما به هر حوزه ریسکی نگاه می‌کنیم و می‌پرسیم که برای کاهش این خطر خاص چه کاری باید انجام دهیم.

دو منطقه خطر عمده در اینجا ساختمان های آماده سازی و کارخانه حلال هستند که هر کدام در حدود 6 طبقه ارتفاع دارند که فرار برای ساکنین در صورت آتش سوزی یک چالش بزرگ است. هنگامی که محصول شروع به سوختن می کند، این کار را به سرعت انجام می دهد، که نیاز به اطفاء حریق سریع دارد.

برای اطلاعات بیشتر با ASP Fire تماس بگیرید. 2169 11 452 27 + [email protected]، www.aspfire.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/18598R

ما بهترین سیستم های ممکن را نصب می کنیم و از رعایت استانداردهای ملی و بین المللی ایمنی آتش نشانی اطمینان می دهیم. این شامل امضای شرکت های بیمه و مقامات محلی برای محافظت از افراد و اموال می شود.

سوابق موفقیت این شرکت شامل تکمیل طرح های منطقی برای مشتریان کارخانه استخراج حلال، بهره برداری از تاسیسات فرآوری دانه های آفتابگردان و سویا در استان لیمپوپو، استان شمال غربی، گوتنگ و مپومالانگا است. یک کیک یا کیک غنی از روغن اولیه تشکیل می شود و روغن با استفاده از فرآیند حلال هگزان استخراج می شود. سپس حلال بسیار قابل اشتعال که روغن را از غذا استخراج می کند با فرآیند خشک کردن از روغن خارج می شود.

آجیل ماکادمیا که به صورت عمده توسط کشاورزان عرضه می شود، فرآیند خشک کردن اولیه را طی می کند. پس از آن، آجیل ها پوسته پوسته شده و دسته بندی می شوند، قبل از فرآیند خشک کردن دوم و قبل از رسیدن به منطقه بسته بندی. مرکز پردازش بزرگ است و محصول باید از قسمتی به بخش دیگر توسط تسمه نقاله منتقل شود. داشتن فرصتی برای طراحی سیستم از ابتدا به ASP Fire اجازه داد تا همه عوامل را بدون نیاز به حذف سیستم های موجود در نظر بگیرد.

یکی از بزرگترین خطرات در صنایعی که از حلال هایی مانند هگزان استفاده می کنند، پدیده به اصطلاح BLEVE است که مخفف عبارت Boiling Expanding Liquid Vapor Explosion است. یک تانکر هگزان می تواند تا 42 متر باشد3 در اندازه، بنابراین حادثه ای مانند خرابی ترمز می تواند به سرعت به آتش سوزی تانکر تبدیل شود. این امر در انفجار اخیر تانکر گاز در گوتنگ که در آن 41 نفر کشته شدند مشهود است.

آخرین بخش از فرآیند ذخیره سازی غذای خشک است، جایی که گرد و غبار زیادی در هوا وجود دارد. این یک جو انفجاری ایجاد می کند که می تواند توسط یک جرقه مشتعل شود و خطر آتش سوزی بالقوه بسیار بیشتری نسبت به خود کارخانه هگزان دارد. همچنین انبار نفت خام نیز وجود دارد که قابل اشتعال نیست، اما قابل احتراق است.

سیستم های خطر آتش سوزی سفارشی برای فرآوری کشاورزی و مواد غذایی

شماره 1 2023 ایمنی آتش

کاهش خطر آتش سوزی کلی مرتبط با تانکرها و سازه های پالایشگاه مستلزم یک سیستم سیل با سرعت بالا بر روی تانکرهای حلال در نقطه سوخت گیری است. از آنجایی که حلال بسیار قابل اشتعال است، هرگونه آتش سوزی باید فوراً خاموش شود تا از رویداد BLEVE جلوگیری شود.

به هم پیوستگی، خاموش شدن خودکار فرآیندهای خاص برای کنترل گسترش هرگونه آتش سوزی احتمالی استفاده می شود. نوار نقاله های فله ای که از یک بخش به بخش بعدی حرکت می کنند معمولاً از دیوارهای آتش عبور می کنند، به این معنی که خود دیوارهای آتش باید در صورت آتش سوزی مهر و موم شوند تا از حرکت هر محصول قابل احتراق از یک محفظه به محفظه دیگر جلوگیری شود.

پروژه دیگری در یک شرکت پیشرو فرآوری آجیل ماکادمیا Mpumalanga خواستار تقسیم بندی، فواصل ایمنی، مسیرهای دسترسی و نصب یک سیستم تشخیص حریق شد. آجیل ماکادمیا دارای محتوای چربی بالا (70٪) است که یک خطر بزرگ آتش سوزی در هر کارخانه فرآوری است.