سیستم های درجه بندی امنیتی توضیح داده شد – شماره 3 2023

مقاله ارائه شده توسط OPTEX.

برای دریافت گواهینامه، تولیدکنندگان باید محصولات خود را توسط یک مرکز آزمایش مستقل آزمایش کنند و آزمایش‌های زیر را پشت سر بگذارند: عمومی، عملکردی، ضد دستکاری، محیطی، منبع تغذیه و پاسخگویی تا نشان دهند که حسگرهای آنها واقعاً می‌توانند کار را انجام دهند. سنسورهای OPTEX در KIWA و VDS معتبر آزمایش می‌شوند که برخی از سخت‌گیرترین مراکز تست هستند.

سنسور درجه 2 یا درجه 3؟

• درجه 3: برای سایت هایی با خطر قابل توجهی که در آنها انگیزه واضح تری برای مهاجمان برای حمله وجود دارد، به عنوان مثال، حاوی دارایی های ارزشمند. سیستم امنیتی باید بتواند با محافظت از هر نقطه ورودی ممکن از جمله دیوارها و سقف ها، در برابر مهاجمان با تجربه که دارای ابزارهای تخصصی و دانش عمیق هستند، مقاومت کند.

از سوی دیگر، درجه 3 سنسورهای امنیتی گزینه ای پیشرفته تر و پیچیده تر هستند. آنها برای ارائه سطح بالاتری از امنیت طراحی شده اند و برای املاک تجاری و صنعتی با نیازهای امنیتی بالا ایده آل هستند، به عنوان مثال، قادر به مقابله با نوسانات دما و نویز پس زمینه. سنسورهای درجه 3 دارای ویژگی های پیشرفته تری مانند ضد نقاب هستند که آنها را در برابر مزاحمان باتجربه قابل اعتمادتر می کند و می تواند متجاوزان سریع را که سعی در دور زدن سیستم های امنیتی دارند شناسایی کند.

قبل از آزمایش‌های رسمی در تأسیسات آزمایشی سازمان صدور گواهی‌نامه مستقل، در OPTEX ما دوست داریم آماده باشیم و امکانات تست اختصاصی خود را داشته باشیم که در آن سنسورهای خود را در یک فرآیند آزمایش دقیق قرار می‌دهیم که شامل بیش از 150 آزمایش است.

هنگامی که نوبت به انتخاب سنسور مناسب برای سیستم امنیتی شما می رسد، مهم است که سطح خطر را در محیط خود در نظر بگیرید. درجه 2 PIR سنسورها برای محیط‌های کم خطر، به عنوان مثال، مسکونی، دفاتر یا فضاهای خرده‌فروشی کوچک، که نیازهای امنیتی در مقیاس کوچک‌تر هستند، بهترین گزینه هستند.

برای اطلاعات بیشتر، با OPTEX، [email protected] تماس بگیرید، www.optex-europe.comمنبع: https://www.securitysa.com/19052R

انتخاب سنسورهای مناسب در تضمین امنیت و ایمنی هر محل بسیار مهم است و درجه یکی از مهمترین معیارها است. این مقاله ویژگی‌ها، مزایا و کاربردهای درجات مختلف حسگرهای امنیتی را بررسی می‌کند و بینش‌هایی را درباره زمان استفاده از هر نوع در برنامه‌های مختلف ارائه می‌دهد.

برای اطمینان بیشتر از ماندگاری، ما واقعاً محصولات خود را تا حدی که سعی در تخریب و آسیب فیزیکی به آنها داریم، به حداکثر می رسانیم. “تست شوک” بی امان ما در واقع شامل له کردن سنسورها با وزنه یا ضربه زدن به آنها با چوب های فولادی (یکی دیگر از فعالیت های سرگرم کننده برای تیم آزمایش ما) است تا مطمئن شویم که حتی در این شرایط هنوز هم کار می کنند. بنابراین، وقتی می گوییم محصولات خاصی در برابر خرابکاری مقاوم هستند … واقعاً منظورمان این است. برای سنسورهای درجه 3 خود، ما یک قدم فراتر می رویم و سعی می کنیم آنها را بپوشانیم یا بپوشانیم تا مطمئن شویم که حتی در این شرایط، منطق هوشمند آنها می تواند این را تجزیه و تحلیل کند و زنگ هشدار را ایجاد کند.

ما همچنین مطمئن می‌شویم که حسگرهای ما در انواع محیط‌ها، از جمله دماهای مختلف و نور شدید خورشید، به خوبی کار می‌کنند.

• درجه 1: برای سایت هایی با خطر نفوذ بسیار کم که می توانند با محافظت از نقاط ورود آشکار مانند درها یا پنجره ها در برابر مهاجمان بی تجربه مقاومت کنند. معمولاً نیازی به بیمه برای سیستم هشدار ندارد.

• درجه 4: برای سایت هایی با بالاترین خطر حمله که در آن نفوذگران ممکن است یک حمله دقیق را زودتر از موعد برنامه ریزی کنند و انواع تجهیزات تخصصی را در اختیار داشته باشند. این نوع سیستم ها اغلب در ارتش یا مکان های مستعد حملات تروریستی استفاده می شوند.

تست و نمره گذاری

کل سیستم امنیتی بر اساس پایین ترین رتبه بندی محصول درجه بندی می شود. مثلا سیستمی با ده درجه 3 سنسورها و یکی درجه 2 حسگر a خواهد بود سیستم درجه 2، بنابراین مهم است که انواع سنسورهای مورد استفاده را در نظر بگیرید.

برای آزمایش قابلیت کلی و عملکرد حسگرهایمان، آزمایش‌های تشخیص انسانی را برای هر دو انجام می‌دهیم سنسورهای درجه 2 و 3 تا مطمئن شویم که حتی زمانی که مزاحمان در حرکات خود خلاقیت به خرج دهند، از ردیاب های ما عبور نخواهند کرد. ما برای افرادی که می دوند، به آرامی خزنده می شوند، می خزدند، غلت می زنند (بله، ما در واقع جلوی حسگرهای خود می چرخیم)، افراد با قد، مدل مو، لباس و موارد دیگر آزمایش می کنیم.

طبق استانداردهای اروپایی و بریتانیایی در مورد هشدارهای مزاحم (BS EN 50131) سیستم های امنیتی بر اساس قابلیت اطمینان و استقامت در برابر نفوذگران به چهار درجه طبقه بندی می شوند. از چهار پایه، فقط کلاس 2 و 3 می تواند پاسخ پلیس به آلارم ها را دریافت کند.

• درجه 2: برای سایت هایی با خطر نفوذ بیشتر و مقاومت در برابر مزاحمان باتجربه تر که ممکن است سعی کنند با استفاده از ابزارها یا بررسی سایر نقاط ورودی بر سیستم غلبه کنند.

سیستم های درجه بندی امنیتی توضیح داده شده است

شماره 3 2023 انتخاب سردبیر